שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רופאים התעלמו מבדיקה - והאישה לקתה בשבץ

  היא סבלה מעיקצוצים, הפרעות בדיבור וערפול חושים - והבינה שמשהו לא בסדר. הרופאים הפנו אותה לבדיקות, שגילו כי היא סובלת מהיצרות של כלי הדם. אך לטענת האישה הם התעלמו מהתוצאות, ואחרי חודשיים היא לקתה בשבץ מוחי והפכה סיעודית. כעת היא תובעת מיליונים מקופ"ח "מאוחדת"

  את השבץ המוחי הזה אפשר היה למנוע: כך טוענת תושבת ירושלים בת 65, שעברה בדיקת אולטרסאונד בקופת חולים "מאוחדת", שהראתה היצרות משמעותית בעורק הצווארי. הרופאים, לדבריה, התעלמו מהממצאים וחודשיים אחר כך היא לקתה בשבץ מוחי, שהפך אותה לנכה סיעודית. כתב התביעה נגד קופת החולים הוגש לאחרונה לבית המשפט המחוזי בירושלים על ידי עורכי הדין אסף פוזנר ושמעון בר-עם בדרישה לפיצוי של מיליוני שקלים.

   

  להתמודד עם שבץ מוחי:

   

  על פי כתב התביעה, בסוף שנת 2010 החלה האישה לסבול מהתקפות של עקצוצים וכבדות ביד ימין, הפרעות בדיבור שנמשכו מספר שניות וערפול חושים. בעקבות זאת היא פנתה לרופא המשפחה בקופת חולים מאוחדת בסניף רמות ירושלים, והתלוננה בפניו על התסמינים. רופא המשפחה הפנה אותה לרופאה נוירולוגית, שהפנתה אותה לבדיקת דופלר עורקי הצוואר ולבדיקת גלי המוח EEG.

    

  האישה ביצעה את הבדיקה כשנה לאחר מכן, והתשובות הראו שהיא סובלת מהיצרות כלי הדם בצד שמאל ברמה בינונית עד קשה. אלא שלמרות קבלת התשובות עם התוצאה החמורה, הרופאים, לטענתה, התעלמו מהן ולא זימנו אותה לטיפול דחוף. כחמישה ימים לאחר ביצוע הבדיקה פנתה האישה מיוזמתה לרופא המשפחה, אבל גם בביקור זה, לדבריה, הרופא לא התעניין בבבדיקה שערכה ולא בדק את תוצאותיה.

   

  כעבור חודשיים לערך, בזמן שעמדה במטבח, איבדה האישה קשר עם הסביבה ונלקחה על ידי בעלה לרופא המשפחה. בהגיעה אליו אובחן כי היא חוותה אירוע מוחי והיא הופנתה בדחיפות לחדר מיון. בעת קבלתה למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים איבחן הצוות הרפואי כי היא סובלת מהיצרות קשה בעורק הראשי השמאלי, ברמה של מעל 90%, ושהיא עברה שבץ מוחי ונמצאת בסכנת חיים. לאחר שטופלה, האישה הועברה להמשך שיקום כשהיא לא מדברת ומשותקת בצידה הימני של גופה.

   

  מאז ועד היום עוברת האישה שיקום במסגרת אשפוז יום. כתוצאה מהאירוע המוחי היא סובלת בין היתר מקשיי תקשורת, חוסר עצמאות בביצוע פעולות יום יומיות, אינה קוראת, זקוקה לעזרה בביצוע פעולות פיזיות בסיסיות ביותר כמו הלבשה ורחצה, מתקשה בכתיבה, וסובלת מחולשה מוטורית, הפרעות זיכרון ועצבנות. היא הוכרה על ידי המוסד לביטוח לאומי כחולה סיעודית, ושיעור הנכות שנקבע לה עומד על 82%.

   

  מקופת חולים מאוחדת נמסר בתגובה: כתב התביעה טרם הגיע אלינו. כאשר יגיע נלמד אותו ונגיב כמקובל בבית המשפט.

   
   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  קופת חולים מאוחד. לטענת התובעת, הרופאים התעלמו מהבדיקות
  צילום: ירון ברנר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים