שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עושים גם פרנץ': תערוכת רובוטים ביפן
  תערוכת הרובוטיקה הבינלאומית נפתחה בטוקיו והיא מציגה שלל פתרונות טכנולוגיים: זרוע רובוטית ששמה לק, חליפת שרירים שמעניקה כוח הרמה למטפלים סיעודיים ומקל הליכה שמתנהג כמו כלב נחייה ומתריע בפני סכנות

  "חליפת שרירים" למטפלים סיעודיים, מקל הליכה שמתנהג כמו כלב נחייה ומכונה לצביעת ציפורניים - אלה רק חלק מהרובוטים שהתחרו על תשומת לב הקהל בתערוכה הבינלאומית לרובוטים שנפתחה היום (יום ה') בטוקיו.

   

  עוד חדשות בעולם:

  האיחוד: הומוסקסואליות - סיבה למקלט מדיני

  הבית הלבן: שוקלים הקלה בסנקציות

  אוקראינה: ראש חזיר הושלך לעבר בית כנסת

   

  במדינה שבה רבע מתוך 128 מיליון התושבים נמצאת מעל 65, המצאות יצירתיות יכולות להקל על חיי המבוגרים או המטפלים שלהם, ההופכים לעסק פוטנציאלי ונושא להמון מחקרים. אחת ההמצאות הנוגעות לאוכלוסייה המבוגרת בעולם היא "חליפת השרירים" המעניקה כוח רב לחובש אותה ועוזר לו להרים מטופל מהמיטה. ההמצאה הייתה אחת האטרקציות הפופולריות בתערוכה הבינלאומית לרובוטים שנפתחה היום ותימשך עד שבת.

   

  צפו במכונת השרירים:

  מכונת הציפורניים (צילום: AFP)
  מכונת הציפורניים(צילום: AFP)

  "מכונת השרירים" (צילום: AFP)
  "מכונת השרירים" (צילום: AFP)

  רובוט לקטיפת תותים מהתערוכה החקלאית (צילום: AFP)
  רובוט לקטיפת תותים מהתערוכה החקלאית(צילום: AFP)

  החליפה, שאותה נושאים כתיק, מופעלת על ידי אוויר דחוס, ומורידה מעט מהלחץ מהאדם המרים את האיש המבוגר או המוגבל על ידי מתן כוח נוסף לגב ולמותניים. מכונת "השרירים", שפותחה על ידי אוניברסיטת טוקיו למדע וחברה לטיפול סיעודי, מופעלת על ידי צינור המחובר לפיו של החובש אותה. המטפל יכול לנשוף לתוכה ולהוסיף לכוח ההרמה. "זה מרגיש כאילו אני משתמש במחצית הכוח שלי כדי להרים אנשים", אמר נוריקטסו קימורה, שהשתתף בניסוי של החליפה.

  מקל הליכה משוכלל לעיוורים (צילום: AFP)
  מקל הליכה משוכלל לעיוורים(צילום: AFP)

  בין 300 החברות שהשתתפו בתערוכה הייתה גם NSK, שהציגה מקל הליכה העוזר למאותגרי ראייה בתמיכה פיזית והדרכה בכיוונים. "לייבוט", שנראה כמו מקל הליכה רגיל עם עגלה קטנה, יכול לעזור לעיוורים להגיע

   ליעדם ואפילו מזהיר מפני סכנות בדרך כמו בורות, ענפים ועוד. "יש מחסור גדול בכלבי נחייה, ובכל מקרה יש אנשים שאינם יכולים להחזיק בביתם חיות", אמרה נציג החברה.

   

  בחלק הקליל של התערוכה, הוצג הרובוט הקוסמטיקאי "רובו-נייליסט", זרוע של רובוט תעשייתי שמסוגל בדיוק רב למשוח כמה שכבות של לק על ציפורן ואפילו יכול לעטר אותה באבני קריסטל קטנות. "הרבה אנשים מדיימנים רובוטים תעשייתים שעושים עבודה חשובה למפעלים גדולים, אנחנו הצגנו שרובוט כזה יכול להיות גם מאוד מדויק ומיומן", אמר ראש החברה.

   

  בתערוכה של רובוטים מתחום החקלאות שנערכה לפני מספר שבועות בטוקיו הוצגה מכונה לקטיף פירות. הרובוט מסוגל לקטוף פרי, במקרה שהוצג - תות, כל 8 שניות ויש לו שלוש מצלמות שמכוונות אותו לפרי עצמו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עושים גם פרנץ': תערוכת רובוטים ביפן"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים