שתף קטע נבחר

המגזר הערבי נגד יוזמת לבנת

שרת הספורט הציעה לבטל את זכות הבחירה של המועדונים ולהעביר את ההקצבות הכספיות ישירות מהטוטו ולא דרך מרכזי הספורט. ראשי הקבוצות: "סגירת הברז תעמיד אותנו בסכנת סגירה"

למעלה מ-50 ראשי מועדוני ספורט מהמגזר הערבי, הבדוואי, הדרוזי והצ'רקסי מענפי הכדורגל, הכדורסל, הכדורעף והאגרוף נפגשו בסוף השבוע על מנת לגבש צעדים ולפתוח במאבק משותף נגד יוזמת שרת הספורט, לימור לבנת, לבטל את זכות הבחירה של מועדוני הספורט ולהעביר את ההקצבות הכספיות ישירות מהטוטו ולא דרך מרכזי הספורט.

 

הצעד הראשון בו נקטו ראשי המועדונים מהמגזר היה חתימה על מכתב המופנה לחברי הכנסת החברים בוועדת החינוך והספורט של הכנסת ומייצגים את המגזר.

 

נקרא להתערב. אחמד טיבי (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
נקרא להתערב. אחמד טיבי(צילום: עוז מועלם)

 

המכתב נשלח לחברי הכנסת עיסאווי פריג' (מרצ) המשמש גם כיו"ר שדולת הספורט בכנסת, אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל), מסעוד גנאים ומוחמד ברכה. המכתב קורא לחברי הכנסת להתערב באופן מיידי במשבר ולדאוג כי הרפורמה של שרת הספורט לבנת לא תחול על מועדוני הספורט הלא מקצועניים.

 

במכתב שנשלח רשום כי "הצעת תיקון החקיקה ששרת הספורט מציעה בנוגע לחוק מועצת ההימורים בספורט עלולה לגרום לפגיעה חמורה ואף לסגירתם של מאות קבוצות ספורט בישראל.

 

גם הוא קיבל מכתב מראשי המועדונים. ח"כ מוחמד ברכה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גם הוא קיבל מכתב מראשי המועדונים. ח"כ מוחמד ברכה(צילום: מוטי קמחי)

 

"הספורט כאלמנט חינוכי מקבל משנה תוקף כאשר מדובר על גם על המגזרים הערבי, הדרוזי והבדואי, שכן ברור לכל כי לסגירת קבוצות הספורט באזורינו תביא להידרדרות של ילדינו, לנוכח העובדה שאין להם מסגרת חינוכית משלימה זו.

 

"בנוסף, היכולת של הקבוצות מהמגזרים המוזכרים לעיל לקבל אשראי מהבנקים היא מצומצמת, ועל-כן, ברור לכל כי לא תהיה באפשרותנו לשרוד ולהמשיך לקיים את הקבוצות".

 

יו"ר הפועל מג'דל כרום, סמיר מאענא, הוסיף "הקבוצות הראשונות שייפגעו מהתכנית של שרת הספורט הן הקבוצות מהמגזר. אנחנו לא נשענים על רשויות מקומיות עם תקציבים גבוהים ולכן אנחנו חייבים לקחת הלוואות ולחסוך בעלויות התפעול כמו ביטוח, ביגוד והנעלה ושימוש מוזל בייעוץ משפטי והנהלת חשבונות, אלה דברים שרק מרכזי הספורט יכולים לספק לנו וסגירת הברז הזה יעמיד את מועדוני הספורט מהמגזר בסכנת סגירה מיידית". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
לימור לבנת
צילום: אורן אהרוני
מומלצים