שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מהומות בלבנון בגלל חיקוי של נסראללה

  לראשונה מאז 2006 העזה תוכנית סאטירה לבנונית לשים ללעג את מנהיג חיזבאללה. כמו אז, זה הספיק לתומכיו לצאת לחסום כבישים ולשרוף צמיגים בביירות, בעלבק ודרום לבנון. צפו בחיקוי ובהתפרעויות

  הצחוק ועונשו. הערוץ הלבנוני הפרטי LBC שידר ביום שישי האחרון שוב את התכנית הסאטירית "בס מאת וטן" (השם הוא משחק מילים: פירושו "צחוק המולדת", אולם הוא קרוב מאוד גם לביטוי "המולדת מתה"). אלא שהפעם הוא בחר לעצמו אתגר לא פשוט, ומי שנבחר לשמש מושא ללעג הוא לא אחר מאשר מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה. אחד ממשתתפי התוכנית חיקה את נסראללה, דבר שנעשה לאחרונה בלבנון רק בשנת 2006. בעקבות החיקוי בשישי, יצאו עשרות מתומכי חיזבאללה לרחובות והתפרעו, במחאה על שסאטיריקנים העזו ללעוג למנהיגם.

   

  עוד חדשות מהעולם :

   

  בתוכנית נשאל "נסראללה" על ידי המראיינת על הטעויות שלו ו"השיב" כי ההשתתפות של חיזבאללה במלחמת האזרחים בסוריה (שהקימה על הארגון ביקורת קשה בתוך לבנון) היא טעות. אלא שכשהמראיינת הסכימה עם דמותו של נסראללה, הוא הסביר מיד כי "ההשתתפות באה מאוחר מדי. היינו צריכים להילחם מהיום הראשון".

   

  זה החיקוי שהוציא את הלבנונים לרחובות

  זה החיקוי שהוציא את הלבנונים לרחובות

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  כשנשאל על טעויות אחרות, ציין "נסראללה" את אחיזתו של חיזבאללה בנשק, שגם היא נושא שנוי במחלוקת בתוך ארץ הארזים. אלא שגם אז מיהר להוסיף: "היו צריכים להיות לנו מטוסים וצוללות. אבל לא נורא, סידרנו את עצמנו עם טילים". כשנשאל אם בחיזבאללה מקבלים הוראות מהפטרון של הארגון - איראן, "נאלץ" נסראללה לסיים את השיחה: "תודה לך. השאלות שלך הן יותר מיפות ומדויקות", אמר לה בן דמותו של מנהיג חיזבאללה, "הסתיים הראיון".

   

  כמו בפעם הקודמת שערוץ לבנוני העז לשדר חיקוי לעגני של נסראללה, תומכיו של מנהיג הארגון השיעי לא נותרו אדישים. בסוף השבוע הם יצאו לרחובות ברחבי לבנון. בין השאר הם עשו זאת בפרבר הדרומי של ביירות, המעוז של חיזבאללה, וכן בבעלבק ובדרום לבנון. הם ביקשו להביע את זעמם על התוכנית שהציגה את מנהיגם בצורה צינית. המחאות כללו בין היתר חסימת כבישים ושריפת צמיגים של מכוניות.

   

  צפו בתומכי חיזבאללה מפגינים בעקבות החיקוי

  צפו בתומכי חיזבאללה מפגינים בעקבות החיקוי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הכעס לא נותב רק להפגנות, אלא גם לקמפיינים נזעמים ברשתות החברתיות שקראו להחרים את הערוץ, תוך שהם מאשימים את מנהליו

  ב"עדתיות", נושא רגיש מאוד בלבנון, הכוללת מארג עדתי מורכב מאוד שכולל מוסלמים סונים, שיעים ועלווים, לצד נוצרים ודרוזים.

   

  במאי התכנית, שרבל חליל, כבר הספיק להגיב על הטענות ואמר בחשבון הטוויטר שלו: "חיקוי כל איש דת הפך להיות אחד מהעקרונות של התוכנית ואין צורך להטיח קללות". התומכים בתוכנית הדגישו כי מתוקף היותו של נסראללה אישיות פוליטית, הוא אינו חסין בפני ביקורת, בדיוק כמו שאר הפוליטיקאים בלבנון.

   

  בהכנת הידיעה השתתף נימדור סמל
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  החיקוי של נסראללה בערוץ הלבנונית. "הוא לא חסין מביקורת"
  מומלצים