שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בוחני הנהיגה מאיימים: מיום ג' לא יהיו טסטים

  הבוחנים, משרד התחבורה והאוצר בקרב מקצין והולך על מבחני הנהיגה המעשיים. התוצאה: איום כי מיום שלישי הקרוב ועד הודעה חדש לא יערכו מבחני נהיגה

  בוחני הנהיגה מחריפים את הקרב על הקצאת המבחנים המעשיים - מאיימים להשבית לחלוטין את מערך הטסטים עד הודעה חדשה. ההשבתה המתוכננת היא צעד נוסף של מחאה על הקצאת-חסר של מבחני נהיגה מעשיים (טסטים). לדברי הבוחנים, כבר תקופה ארוכה שהם מתריעים על הבעיה, אך במשרד התחבורה והאוצר מסרבים להקצות תקנים חדשים. לטענתם, המתנה לטסט עשויה להגיע כיום לשלושה חודשים, במקום שבוע-שבועיים בעבר עבור מכונית, ועד ארבעה חודשים עבור כלי רכב דו-גלגלי.

   

  • נכשלתם בטסט? היכונו לשלושה חודשי המתנה

   

  במשרד התחבורה מגיבים היום (א') בזעם, ומודים כי איום השביתה אכן קיים. "אנו רואים זאת בחומרה רבה", אומרים שם בכירים, ומוסיפים כי המורים דחו את כל הצעות המשרד לשיפור משמעותי של תנאי הבוחנים.

   

   

  לדברי הבוחנים, זמן ההמתנה הארוך לטסטים, נגרם כתוצאה ממדיניות משרדי התחבורה והאוצר שאינם מוכנים להקצות תקנים נוספים. הבסיס לקרב בין משרדי הממשלה לבוחנים הוא שינוי שערך משרד התחבורה לפני כארבעה חודשים (ב-1.7), במסגרתו הודיע כי תקופת ההמתנה בין טסטים תתארך משבועיים לשלושה. במשרד הגנו על ההחלטה בכך שזמן המתנה קצר לא אפשר לתלמידים להתכונן כראוי לטסט החוזר. הבוחנים לעומת זאת טענו כי מטרתו הלא-מוצהרת של השינוי הייתה ביטול מבחנים בימי שישי כדי לחסוך בבוחנים.

   

  במשרד התחבורה אמרו כבר בעבר כי טענות הבוחנים אינן מבוססות, וכי מספר הבוחנים דווקא גדל בחודשים האחרונים באופן משמעותי, תודות לאישור הקצאת עשרה תקנים נוספים. "משרדנו פועל להגדלת מספר הטסטים ככל שניתן, במטרה לצמצם את זמן ההמתנה למבחנים. עיצומי המורים הם פגיעה בוטה וגסה, בציבור תלמידי הנהיגה", אמרו שם. כאמור, כעת מוסיפים כי הוצע שיפור משמעותי בתנאי הבוחנים, אך הם סירבו לכך.


  פורסם לראשונה 10/11/2013 23:49

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: קובי קואנקס
  יהיו טסטים? אולי
  צילום: קובי קואנקס
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים