שתף קטע נבחר

הכתבת גילתה בשידור חי: יש לי סרטן

איימי רובאך מ-ABC רצתה להציל חיים של אחרים ועברה ממוגרפיה בשידור חי. אחרי התוצאות היא בישרה לאומה: חיי ניצלו, אעבור כריתה

כתבת רשת ABC האמריקנית, איימי רובאך, עברה לפני כשישה שבועות בדיקת ממוגרפיה בשידור חי בתוכנית "בוקר טוב אמריקה", במסגרת יום השידורים המיוחד של הרשת למען המאבק בסרטן השד. רובאך, בת 40, הסכימה לעבור את הבדיקה בשידור חי משום שלדבריה הבינה ש"אם חייה של אישה אחת יינצלו הודות לזה, אז הכול היה שווה את זה". אתמול (יום ב') היא חשפה שלהפתעתה, החיים שניצלו הם חייה שלה.

 

עוד חדשות בעולם:

ישראלים באודסה: ניאו-נאצים תוקפים אותנו

צפון קוריאה: צפו בסרטים מהדרום והוצאו להורג

 

רובאך אובחנה כחולה בסרטן השד. בעקבות אותה בדיקת ממוגרפיה מתוקשרת, הוזמנה הכתבת לסדרת בדיקות נוספת, שבהן הוסר הספק: עליה להתחיל לעבור את סדרת הטיפולים שתציל את חייה. 

 

צפו בחשיפתה של רובאך ברשת ABC כי אובחנה כחולה בסרטן השד: 

 
"אני זוכרת בדיוק איפה הייתי כשהמפיקה של 'בוקר טוב אמריקה' דיברה איתי על זה", כתבה רובאך בבלוג שלה באתר ABC. "בדיוק התכוננתי לקראת ראיון חשוב, כשהמפיקה שאלה אם היא תוכל לבקש ממני בקשה רגישה: 'איימי, בשבוע הבא היינו רוצים לערוך לראשונה בשידור חי בדיקת ממוגרפיה ביום השידורים המיוחד למאבק בסרטן השד. את בת 40, הגיל שבו מומלץ לנשים להתחיל לעבור ממוגרפיה. תהיי מוכנה לשקול את זה?'. חשבתי שזו בקשה מוזרה אז, לפני הראיון שעסק במוות וטרגדיה, אבל אני חושבת שהכול מתחבר".
 
"במשך 20 שנה, לצערי, העבודה שלי עסקה הרבה פעמים בטרגדיה של אנשים אחרים", כתבה רובאך, "אך מעולם לא בטרגדיה שלי. באותו יום, שנתבקשתי לעשות משהו שלא רציתי לעשות, שדחיתי במשך יותר משנה, לא הייתה לי דרך לדעת שאני במצב של חיים או מוות. היה בגופי סרטן ולא ידעתי את זה".
 
רובאך מוסיפה שהייתה בטוחה שאין כל סיכוי שלקתה בסרטן, משום ששמרה על אורח חיים בריא ובהיסטוריה הרפואית של משפחתה סרטן השד לא הופיע. אבל היא אובחנה.
 
מחר, ב-14 בנובמבר, היא תעבור ניתוח כפול לכריתת שדיה ולשחזורם. "רק לאחר מכן נדע יותר לגבי מה צפוי לי בקרב מול הסרטן, אבל אני מוכנה, פיזית ונפשית, עד כמה שניתן להיות מוכנה למצב שכזה. נכון, מזלו של כל אדם שחלה בסרטן לא שפר עליו, אבל למזלי הרב, תפסתי את המחלה מוקדם. הרופאים היו מאוד ברורים: 'הממוגרפיה הצילה את החיים שלך', הם אמרו באופן הכי בוטה שאפשר".
 
רובאך מסיימת את דבריה באופטימיות: "אני יכולה רק לקוות שהסיפור שלי יעניק השראה לנשים בכל מקום, ושהן ילכו לבדיקת ממוגרפיה. בלי תירוצים. זה ההבדל בין חיים למוות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איימי רובאך. "הרופאים היו ברורים - הצלנו את חייך"
בבדיקה
מומלצים