שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צה"ל מוציא 148 אנשי רפואה ועורף לפיליפינים
  בצה"ל יקימו בית חולים שדה גדול כדי לטפל בנפגעי הסופה הגדולה שפגעה במדינה ועל פי הדיווחים גרמה לאלפי הרוגים. באזור האסון ממשיך לשרור כאוס וגובר המחסור במים ומזון, שאינם מגיעים

  נחלצים לסייע בפיליפינים: צה"ל נערך להוציא מחר (ד') בבוקר משלחת בת 125 אנשי חיל הרפואה ופיקוד העורף לצורך סיוע הומניטרי לנפגעי סופת הטייפון בפיליפינים. הדגש העיקרי יושם על טיפול רפואי בנפגעים באמצעות בית חולים שדה שיוקם באחד ממוקדי האסון. שר הביטחון משה יעלון אישר את יציאת המשלחת. "ניתן לפיליפינים את העזרה הכי טובה שאפשר", אמר יעלון.

   

  הסופה טרפה הכל    (צילום: דב זינגרמן)

  הסופה טרפה הכל    (צילום: דב זינגרמן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ההחלטה על הוצאת המשלחת התקבלה לאחר הערכת מצב שקיים הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ, ובראשה יעמוד מפקד יחידת החילוץ הארצית, אלוף משנה רמטין סבטי, ומפקד בית החולים, סגן קרפ"ר, אלוף משנה ד"ר דודו דגן. בשל המצב בשטח צפוי להיות בית החולים הצה"לי גדול מאוד ויכלול חדרי מיון וטראומה, חדר ניתוח, כאשר חלק מהרופאים הצבאיים שייצאו גויסו למילואים. בנוסף, ייצאו גם לוחמי יחידת החילוץ וההצלה הארצית עם ציוד ייחודי.  

  נזקי האסון. חשש ממגפות (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  נזקי האסון. חשש ממגפות(צילום: AFP)

  המשלחת תמריא מחר בשעה 14:00 מנתב"ג בשני מטוסים אזרחיים שהוחכרו לטובת המשימה, עם 100 טון ציוד, מזון ומים. הם צפויים לנחות ביום חמישי בבוקר בנמל התעופה סבו, שנמצא במרחק של כ-100 ק"מ מהעיר טקלובן שנפגעה קשה.

   

  המשלחת תכלול 148 אנשי צוות, מרביתם אנשי צבא, וכחמישה נציגי משרדי הממשלה (חוץ, הגנת העורף וביטחון), כשמחצית מאנשי הצוות יהיו רופאים או אנשי צוות רפואי, והיתר כוחות חילוץ ורפואה לצד כח אבטחה צבאי.

   

  "נתמקם בטקלובן או במוקד הרס אחר, צפונית לנמל סבו, בתיאום עם הפיליפינים", אמר הערב ראש המשלחת, מפקד יחידת החילוץ וההצלה הארצית, אל"מ רמטין סבטי. "ניקח עימנו מים מזון לטובת כוחותינו, יחד עם אמצעי התפלת מים לטובת הנפגעים, בית חולים שדה גדול שיודע לתת כמעט את כל המענים של בית חולים רגיל, מיון, טראומה, לידות, ניתוחים ורפואה קהילתית. הצפי הוא שנהיה שם שבועיים אך מניסיון העבר, בכל הקשור להעברת מאושפזים למוסדות רפואיים מקומיים, יתכן ונדרש להישאר קצת יותר משבועיים".

  מראות קשים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  מראות קשים(צילום: AFP)

  הספינות עלו על הקרקע (צילום: AP) (צילום: AP)
  הספינות עלו על הקרקע(צילום: AP)

  ישראלי במשלחת החילוץ: מפחיד    (צלמים: אבי חי וניצן דרור)

  ישראלי במשלחת החילוץ: מפחיד    (צלמים: אבי חי וניצן דרור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  באזור האסון עדיין שורר כאוס, כשעיקר הבעיות מתמקד בהיעדר מזון ומים נקיים לשתיה. אייל רייניך מארגון הסיוע של הצלב האדום מטעם צרפת, תיאר את תמונת המצב: "המראות קשים, ההרס כאן הוא ברמה הוליוודית,

   מזכיר סרטי אסונות. מהעיר שאנחנו נמצאים בה פשוט לא נשאר כלום, רק ערימות בוץ ענקיות. אפשר לראות ספינות שהגיעו ממרחקים ומחצו בתי ספר במרכז העיר, משאיות שנסחפו והעיפו בתים.

   

  רייניך סיפר כי במקום חסרים מים, מזון ותרופות, ואם אלה לא יסופקו בקרוב עלולה להתחרש קטסטרופה. "אם לא ידאגו להם לא נוכל להגן על האנשים כאן מפני המחלות המתפשטות ועלולות לפרוץ מגיפות", הזהיר. "אנחנו נמצאים אמנם באזור האסון, אבל יש כאן עדיין כפרים ואזורים שלמים שפשוט אי אפשר להגיע אליהם. הצבא הפיליפיני יחד עם משלחות החילוץ מהעולם מנסה לייצר ראשי גשר, אבל כרגע אזורים שלמים עדיין מנותקים ואיש לא יודע מה עלה בגורל האנשים שם".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים