שתף קטע נבחר

אחרי המבוכה: עצורים בחשד לחיסול בירקונים

המשטרה עצרה שני חשודים נוספים בחשד למעורבות בחיסול הכפול ביולי בצומת ירקונים. לפני יומיים נאלצה המשטרה לשחרר את ראש ארגון הפשע אבי רוחן ואת חנוך עצמון, שנעצרו בפרשה

יומיים אחרי המבוכה למשטרה, שנאלצה לשחרר ממעצר של ראש ארגון הפשע אבי רוחן וחנוך עצמון, שנעצרו בחשד לחיסול הכפול בצומת ירקונים ביולי, עצרה היום (ד') המשטרה שני חשודים אחרים במעורבות בחיסול, אחים מהוד השרון. השניים מכחישים את המיוחס להם, אך מעצרם הוארך בשבעה ימים.

 

ב-25 ביולי בערב התפוצץ מטען חבלה במכונית מאזדה בצומת ירקונים הסמוך לפתח תקווה. שני הנוסעים במכונית, דקל צפר ושרון פרחי מראש העין, נפצעו אנוש ולאחר מכן נקבע מותם. במשטרה אמרו שמדובר במטען רב עוצמה ולנוסעי הרכב לא היה סיכוי. שני ההרוגים היו בדרכם לחתונה באזור פתח תקווה, ומכרים שלהם סיפרו כי הם היו אמורים לקחת חבר נוסף.

 

החיסול בצומת ירוקנים בקיץ האחרון (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
החיסול בצומת ירוקנים בקיץ האחרון(צילום: עידו ארז)

 

בשבוע שעבר, בעיצומה של הפעילות המשטרתית נגד ארגוני הפשע על רקע גל החיסולים וניסיונות החיסול ברחבי הארץ, נעצרו רוחן ועצמון בחשד למעורבות ברצח הכפול בצומת ירקונים. היחידה המרכזית של משטרת מחוז המרכז היא שעצרה את השניים, ובחקירה הם הכחישו את המיוחס להם. מעצרם הוארך בשבעה ימים, אולם השבוע כשהובאו לבית המשפט ברמלה הוארך מעצרם רק ביממה בשל העובדה שההתקדמות בחקירה הייתה "מינורית". למחרת נאלצה המשטרה לשחררם, מבלי להביאם שוב בפני שופט.

 

אלא שלאחר ההחלטה, כך מתברר כעת, עצרו חוקרי הימ"ר שני חשודים אחרים אחים, עמיר (47) ואבשלום (55) חדד מהוד השרון. במשטרה חושדים כי השניים ביצעו את הרצח הכפול בעקבות סכסוך עם צפר המוגדר כמי שעוסק בהלוואות ושבעבר היה "חייל" של עצמון. שני האחים משתפים פעולה בחקירה שלהם אך טוענים בתוקף כי אין להם קשר לשני

הנרצחים. בעבר תושאל עמיר ונחקר בחשד למעורבות ברצח. הוא הכחיש את המיוחס לו ולא נעצר אז. בביתו אף נערכו כמה חיפושים, אך לא נמצא דבר אשר יפליל אותו.

 

שני האחים הובאו לבית משפט השלום ברמלה, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם ב-10 ימים. היא ייחסה להם עבירת רצח וקשירת קשר לביצוע פשע. גם בדיון הכחישו השניים את המיוחס להם. בהחלטה קבעה השופטת ליאורה פרנקל שיפמן כי היא סבורה שיש לאפשר למשטרה לבצע פעולות חקירה שבכוונתה לבצע בשעה שהחשודים במעצר, והורתה להאריך את מעצרם בשבעה ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערן יופי כהן, ידיעות אחרונות
אבי רוחן. שוחרר השבוע
צילום: ערן יופי כהן, ידיעות אחרונות
מומלצים