שתף קטע נבחר

נתניה: נעצר חשוד בחניקה והכאת גורת כלבים

משטרת נתניה עצרה את תושב העיר, בן 27, בחשד שבעט בעוצמה בכל חלקי גופה של גורת כלבים שאומצה על ידו לפני מספר שבועות. לטענת המשטרה, החשוד נהג לחנוק ולהטיח אותה בעוצמה ברצפה. הכלבה הועברה לטיפול וטרינרי ומצבה מוגדר קשה ביותר. החשוד הודה בחקירה: "כעסתי עליה"

תושב נתניה בן 27 נעצר בחשד להתעללות חמורה בגורת כלבים. כתוצאה מההתעללות הכלבה נפצעה באורח קשה ולאחר בדיקות יוחלט אם להרדים אותה. החשוד בחקירתו מודה לגבי המיוחס לו ואמר: "כעסתי עליה".

 

על פי החשד, לפני כשמונה שבועות קיבל נער המתגורר בעיר גורת כלבים מסוג לברדור. הנער לא הצליח לגדל את הכלבה וחיפש בשבילה בית חם וכך הגיעה אל החשוד המתגורר בשכונתו.

 

על פי החשד, במהלך שמונת השבועות מאז שקיבל את הגורה נהג החשוד לבעוט בכלבה בעוצמה, בבטנה ואגן הירכיים שלה, לחנוק אותה ולזרוק אותה מעלה ולהטיחה בעוצמה על הרצפה.

 

החשוד נעצר לאחר שהתקבל דיווח מעוברי אורח אשר ראו אותו מתעלל בכלבה ולמקום הוזעקו שוטרי משטרת נתניה אשר מצאו את הכלבה כשהיא פצועה וחבולה, שוכבת על הרצפה ולא יכולה לעמוד על רגליה. לדברי המשטרה, הכלבה ייללה מכאבים והועברה למרפאה וטרינרית לטיפול דחוף.

 

הוטרינר שטיפל בה איבחן כי היא כסובלת משברים ומדימומים פנימיים. במהלך היום, לאחר בדיקות מקיפות יוחלט באם לבצע המתת חסד בכלבה במידה שהפציעות אינן ברות טיפול. 

 

החשוד שנעצר הודה בחקירה במיוחס לו וטוען כי כעס על הכלבה. הוא יובא היום לבית משפט השלום בנתניה, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בחשד להתעללות בבעל חיים.

 

חוק צער בעלי חיים שנחקק בשנת 1994, אוסר על התעללות ונטישת בעלי חיים, התאכזרות ועינויים. למרות שהחוק כיום מאפשר מתן עונש של עד שלוש שנות מאסר, מעטים המקרים בשנים האחרונות בהם בתי המשפט שלחו נאשמים בהתעללות והתאכזרות לבעלי חיים למאסר בפועל, והסתפקו במתן עבודות שירות. אלפי התיקים שכן נפתחים בעבירות, מסתכמים בפועל במספר זעום של הרשעות בבית משפט הכוללות מאסר בפועל.

 

בעקבות ועדה מיוחדת שהוקמה ב-2011 בנוגע לריבוי מקרי ההתעללות בבעלי חיים, הנחה ביולי השנה היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, את גורמי התביעה ברשויות השונות להחמיר את רף הענישה בעבירות הנוגעות להתעללות בחיות. המטרה: יותר מאסרים בפועל וקנסות גבוהים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים