שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פינוי-בינוי: דירה גדולה למי שיזדרז לעבור

  משרד השיכון יוזם תוכנית בינוי-פינוי ארצית, שנועדה לזרז את הקמתן של דירות בעשרות מתחמים במדינה. הדיירים שיזדרזו לעבור יקבלו דירה גדולה, ועבור היזמים יבחנו מתן מענקים והגדלה של כמות הדירות

  משרד השיכון מציג אסטרטגיה חדשה, שנועדה לזרז את הקמתן של דירות ברחבי הארץ. מדובר בתוכנית פינוי-בינוי נרחבת, שתפעל בשיטת המקל והגזר: הזדרזת - צ'ופרת, לא הזדרזת - לא צ'ופרת.

   

  לכתבות נוספות בערוץ נדל"ן

   

  במסגרת התוכנית סומנו עשרות מתחמים עם בניינים ישנים, שבצמוד להם יש קרקע פנויה כמו גינה או שדה פתוח. חברה קבלנית תבנה על הקרקע הפנויה מגדל מגורים חדש שמטרתו לאכלס את הדיירים שבשטחם יתבצע הפינוי בינוי.

   

  התוכנית תפעל בשיטת הסלאמי. הדיירים המתגוררים בבניין שייהרס יעברו למגדל שייבנה בשטח הפתוח באופן זמני ובשטח שיתפנה ייבנה מגדל מודרני חדש. לאחר מכן הדיירים יעברו שוב, הפעם לדירתם החדשה בבניין החדש, והקבלנים יפנו לבניינים ישנים סמוכים ויציעו להם את אותו ההסדר.

   

  התוכנית תציע תמריצים לדיירים: ככל שהם יפנו את דירתם מהר יותר כך הם יקבלו דירות גדולות יותר. בנוסף בוחנים מתן תמריצים ליזמים באמצעות הגדלת היצע יחידות הדיור במתחמים ומענקים לקבלנים שיצליחו לבצע את התוכנית במחירי קרקע באזורים אחרים.

   

  מדיניות חדשה

  התוכנית מיישמת את המדיניות החדשה של המשרד עליה בישר מנכ"ל המשרד, שלמה בן אליהו בוועידת ההתחדשות העירונית "אורבן 2013" לפני כשבוע. לפי מדיניות זו המשרד לא ישקיע בתוכניות שנתקעות בשל מחלוקות ובקושי מניבות דירות. בן אליהו ציין כי המשרד ויתר על התוכניות בכפר שלם בדרום תל אביב מסיבה זאת.

   

  גורמים בענף העריכו כי מדובר בתוכנית שיכולה להביא לא מעט פרויקטים לצאת לדרך ואף להיות בשורה של ממש בתחום ההתחדשות העירונית.

   

  במשרד מבהירים כי טווח הזמן לקבלת ההטבות הוא מצומצם. גורם במשרד השיכון הוסיף כי התוכנית תביא לכדאיות כלכלית של פרויקטים להתחדשות עירונית גם למעגלים הראשונים שמסביב לאזורי הביקוש. "יהיה כאן מהפך של הפירמידה", אמר.

   

  המשרד יחשוף את התוכנית במסיבת עיתונאים שתיערך בתחילת השבוע, בנוכחות שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים