שתף קטע נבחר

המשטרה: סביבת הזמר "צדה" נערות

חוקרי "פרשת הזמר המפורסם והקטינות" טוענים לקיום "שיטת איתור נערות" בהופעות, אך מודים שעדיין לא הצליחו לעגן את הסברה כי הזמר אכן ידע שמדובר בקטינות. אחת הנערות סיפרה ל"ידיעות אחרונות": "הזמר לא ידע שאנחנו קטינות, אבא שלו כן"

"פרשת הזמר המפורסם והקטינות" צפויה להביא עמה עדויות חדשות והחלטה משטרתית משמעותית על כיוון החקירה. ציד נערות, כך הגדירו אתמול (שבת) במשטרה את "שיטת העבודה" שבה פעלו מקורבי הזמר בבואם לשדל נערות לקיים יחסי מין. בצל מאמציהם לצייר סביבה רוויית יצר מיני, הודו החוקרים כי עד כה לא הצליחו לוודא שהזמר האמור - ששמו אסור בפרסום - אכן ידע שמדובר בקטינה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

השבוע לפני: כשערפאת הגיע לאו"ם עם אקדח

"הניו יורק טיימס" מסמן רמטכ"ל עתידי?

 

הבוקר, צפויים החוקרים לגבות עדויות של שתי קטינות שהיו, על פי החשד, מעורבות אף הן באירועים. עם תום איסוף העדויות, צו איסור הפרסום אמור להיות מוסר והחשודים העיקריים בפרשה ייחקרו.

הזמר (במרכז) ששמו נקשר בפרשה, הערב (צילום: דנה קופל, ידיעות אחרונות ) (צילום: דנה קופל, ידיעות אחרונות )
הזמר (במרכז) ששמו נקשר בפרשה, הערב(צילום: דנה קופל, ידיעות אחרונות )
 

 

במקביל, ש', תלמידה ממרכז הארץ שמסרה עדות במשטרה בפרשת המפורסם, סיפרה ל"ידיעות אחרונות" על הקשרים שלה עם הזמר ועם אביו. "היינו נפגשים בבית שלו, לפעמים בבית מלון. הוא שאל אותי בת כמה אני ואמרתי לו שאני בת 18", סיפרה.

 

הנערה סיפרה בראיון כי הזמר נתן לה תכשיטים. "כשהייתי רוצה לעשות שופינג, הוא לפעמים היה נותן לי את כרטיס האשראי שלו. אבל זה לא היה בתמורה לזה ששכבתי איתו, הוא סתם אהב לפנק", היא סיפרה. הנערה הוסיפה כי היחסים לא הסתכמו בכך. "עישנו סמים ביחד", היא אמרה. "אבל את הכול עשיתי מרצון אישי שלי, כי הרגשתי חיבור איתו. אני לא כועסת עליו. כל הבנות עשו את זה מרצונן. היו גם אורגיות שבהן השתתפו עוד שני זמרים, אבל אני לא השתתפתי בהן, רק ראיתי".

 

הנערה הוסיפה כי פגשה גם את אביו של הזמר. בהמשך, לטענתה, ראתה את האב מגייס עוד ועוד בנות עבורו ועבור בנו. "אבא שלו היה מסתובב עם חברות שלי, ילדות קטנות, ושוכב איתן", היא סיפרה. "הוא גם היה מביא אותן אל הזמר הביתה. הזמר לא ידע שהן קטינות, אבל אבא שלו כן. הסתובבתי הרבה עם האבא, היינו בקשרים טובים. הוא היה מסיע אותי לכל מיני מקומות ומעביר לי כסף מהבן שלו".

אביו של הזמר. "הוא ידע" (צילום: מוטי לבטון) (צילום: מוטי לבטון)
אביו של הזמר. "הוא ידע"(צילום: מוטי לבטון)

בחשבון הפייסבוק של הנערה מופיעות תמונות שלה מחובקת עם אביו של הזמר המפורסם. בסטטוס שפרסמה לפני כארבעה חודשים היא לא הסתירה את קרבתה לזמר, ציינה את שמו במפורש וכתבה: "מי רוצה לבוא לבית שלו?"

 

חברו הטוב של הזמר המפורסם, ל', אמר בתוכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל לניב רסקין שככל הידוע לו - לא היו יחסים עם קטינות. "הוא לא ילד קטן, הוא יודע דברים. אני מכיר קצת את הבחור יותר טוב מאחרים, הוא בחור מאוד אחראי, הוא לא יסכן את הקריירה שלו, לא בשביל דבר כזה ולא בשביל אף בחורה. השמוּעה רצה כל-כך מהר, היא כל-כך רעה ולא טובה שזה מציק לכולנו".  

 

אביו של הזמר הזמין?

הפרשה התפרסמה ביום רביעי, אך החלה לפני שלושה חודשים, עם הגעת מידע למשטרת גלילות ולפיו הזמר המפורסם קיים לכאורה יחסי מין עם נערה בת 15. בעדותה, טענה הנערה כי הכירה את הזמר בתוכנית טלוויזיה שבה השתתף, קיימה עמו יחסי מין ועישנה עמו סמים בכמה הזדמנויות - חלקן יחד עם אנשים נוספים. לטענתה, היא וחברותיה הוזמנו לבלות עם הזמר, עם עמיתו - זמר צעיר יותר - ועם יחצ"ן מסיבות.

 

ארבע נערות נוספות העידו עד כה בפרשה - כולן מאזור השרון ומעל גיל 16 - וגרסתן חיזקה את עדות הנערה "הראשונה". לטענתן, בחלק מהמקרים היה זה אביו של הזמר שהתקשר אליהן והזמין אותן לבלות עם בנו. הן תיארו בנוסף מפגשים שונים שנערכו בחדרי מלון ובדירות שונות וכללו עישון סמים וקיום יחסי מין - תמורת מתנות יקרות.

 

על פי עדויות שבידי חוקרי היחידה המרכזית של המשטרה בתל אביב, עסקה סביבתו הקרובה של הזמר באיתור נערות שמעוניינות להיפגש עמו במהלך הופעותיו. לטענת המשטרה, הם הבטיחו להן הבטחות שונות תמורת קיום יחסי מין, אך בחלק מהמקרים האמורים, הדברים נעשו ללא ידיעת הזמר - ותוך ניצול הנערות. עדות אחת לפחות, עם זאת, מפרטת לטענת המשטרה יחסי מין של הזמר עם נערה.

 

החשד ולפיו הזמר ידע שקיים יחסי מין עם קטינות עדיין זקוק לאישוש משטרתי, אך עדות אחת טוענת כי קרוב משפחתו ידע שאחת הנערות לומדת בבית ספר. העדויות שנאספו עד כה חשפו אי-דיוקים, ובהם טענת קטינה על אירוע טראומטי שחוותה בעקבות הפגישה עמו. בדיקה מעמיקה יותר של הסיפור, שכללה שאלות לבני משפחתה, לא הצליחו לאשרו.

 

"עדויות הנערות לא תמיד מדויקות", אמר גורם משטרתי. "ברור לנו שהסביבה שלו הייתה דומיננטית יותר באיתורן. חובתנו לאמת הכול ורק אז נשקול את הממצאים ונחליט כיצד לנהוג".


פורסם לראשונה 16/11/2013 21:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל, ידיעות אחרונות
הזמר ששמו נקשר בפרשה
צילום: דנה קופל, ידיעות אחרונות
מומלצים