שתף קטע נבחר

פיטורים אקספרס: שולחים עובדי קבלן הביתה

חברת אחזקת המבנים אקספרס נקלעה לקשיים ופיטרה במפתיע כ-160 עובדי ניקיון, רבים מהם עולים חדשים והורים למשפחות מרובות ילדים, שגם לא קיבלו שכר כבר חודשיים. התלווינו אליהם ביום הקשה ושמענו על החששות

עובדי חברת אחזקת המבנים אקספרס באשקלון פוטרו ביום חמישי האחרון במפתיע, לאחר שלא קיבלו משכורת במשך חודשיים. העובדים, אנשים קשיי יום, עולים חדשים, אמהות חד הוריות והורים במשפחות מרובות ילדים, אינם יודעים מה יעלה בגורלם. התלווינו לעובדים ביום הקשה כדי להבין את התחושות. צפו בכתבה ששודרה באולפן ynet.

 

 

חברת אקספרס היתה אחראית על התחזוקה של עשרות בניינים באשקלון והעסיקה כ-160 עובדים בעבודות ניקיון. החברה נקלעה לקשיים ובשבוע שעבר פיטרה את עובדי הניקיון שהעסיקה - זאת לאחר שלא שילמה להם משכורות מזה כחודשיים.

 

 

 

אם לא די בכך, העובדים קובלים כי לא קיבלו זכויות בסיסיות כמו ימי חופש או הפרשות לפנסיה, וכי אף איימו עליהם כי עליו להמשיך לעבוד עד סוף החודש, אחרת ישללו להם פיצויי פיטורים. היום צפויים העובדים להיפגש עם ההסתדרות על מנת לברר את הזכויות המגיעות להם.

 

אחד מעובדי החברה, ארחליו מיראבל מוראחון (61), הביע חששות כבדים מפני העתיד. הוא ואשתו עלו מקובה לפני כ-12 שנה, שם עבדו כמורים למתמטיקה במשך עשרות שנים. כיום הם מצטופפים עם ילדיהם, נכדיהם ואחותה של האם, בדירת עמידר באשקלון. בשל חוסר ידיעת השפה נאלצו להתפרנס בארץ מעבודות ניקיון. אחרליו עבד בחברה כ-4 שנים ולמזלו, יש לו השלמת הכנסה קטנה מלהקת המוזיקה הספרדית בילונגו, בה הוא מנגן בגיטרה וביתו משמשת כסולנית.

 

עו"ד שרון ועקנין, שמייצג את החברה, מסר בתגובה כי החברה נכנסה למצוקה תקציבית. ועקנין הכחיש כי איימו על העובדים בשלילת הפיצויים אם יפסיקו לעבוד והוסיף כי העובדים יקבלו את הסכומים החסרים אם וכאשר החברה תיכנס להליכי פירוק. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
ארחליו עם מכתב הפיטורים
צילום: רועי עידן
מומלצים