שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חוק הוד"לים עולה על שרטון; הדיונים הוקפאו

  ל-ynet נודע שמשרד הפנים מאיים למשוך את החוק להארכת תוקף פעילות הוועדות לדיור לאומי, אם ח"כ מירי רגב לא תיסוג מדרישתה להקצות 25% מהדירות לדיור בר-השגה. רגב: "לא נתרעת מהאיום של שר הפנים"

  חוק הוד"לים עולה על שרטון? משרד הפנים מאיים למשוך את החוק להארכת תוקף פעילות הוועדות הארציות לדיור לאומי, אם יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, ח"כ מירי רגב (ליכוד-ביתנו), לא תיסוג מהחלטתה האחרונה. על פי ההחלטה של רגב, הצעת החוק לא תעבור בוועדה - אם הממשלה לא תקצה במסגרתו לדיור בר-השגה 25% מיחידות הדיור שיאושרו על ידי הוד"לים בכל פרויקט.

   

   

  נוכח המשבר, הקפיאה ח"כ רגב את דיוני הוועדה על החוק, והודיעה כי לא תחדש אותם לפני שיתוקן נוסח הצעת הממשלה בהתאם לתנאי שלה. בתגובה, שר הפנים,
  גדעון סער, הזמין אותה לפגישה דחופה בניסיון לצאת מהמשבר.

   

  רגב אמרה ל-ynet כי הקצאת המכסה של דיור בר-השגה היא לגביה "תנאי בל יעבור". זאת, "כשמדובר בחוק שאמור להיות חברתי, כדי להקל על מצוקת הדיור, אבל בו זמנית יעוקר ממנו הפן החברתי שיכול לתת מענה לחסרי דיור רבים". לדבריה, אפשר לעמוד "בתנאים של שכירות או רכישה בתנאים נוחים של דירות קטנות במתחמי הדיור הלאומי ובתוכניות פינוי-בינוי שנוספו לחוק המורכב".

   

  רגב הבהירה כי להערכתה, אין בוועדת הפנים רוב להעביר את החוק כהצעת הממשלה ללא סעיף של דיור בר-השגה. עם זאת, הדגישה כי היא כיו"ר הוועדה המחסום הראשון לקידום החוק, ולכן הקפיאה את הדיונים - ולא מרתיע אותה האיום של שר הפנים למשוך את החוק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, ח"כ מירי רגב
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים