שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  טורונטו סוערת: ראש העיר דחף חברת מועצה

  רוב פורד, שהיה מעורב בשורת שערוריות, השתולל בדיון של מועצת עיריית טורונטו ששללה ממנו את רוב סמכויותיו. ברגע השפל, הוא רץ באולם והתנגש בחברת המועצה פאם מק'קונל, אך אחז בה והרים אותה בטרם נפלה לרצפה

  ראש עיריית טורונטו מגיע לשפל חדש: רוב פורד, ראש עיריית טורונטו שהודה בשימוש בסמים מסוג קראק קוקאין, באלכוהוליזם ובכך שהוא "מסטול", לא עבר בשקט על החלטת מועצת העיר הלילה (ג') לשלול כמעט את כל סמכויותיו באופן שלא יוכל להמשיך למלא את תפקידו. הדיון באולם המועצה התלהט, ובשיאו, או ברגע השפל שלו, פורד רץ באולם והתנגש במכוון בחברת המועצה פאם מק'קונל, שנדחפה והחלה ליפול לרצפה. לפני שהיא נפלה, אחז בה פורד והרים אותה, מבוהלת ונסערת.

   

  מק'קונל עצמה, אישה קטנת מידות, בשנות ה-60 לחייה, אמרה שלא ציפתה שתפרוץ כזו מהומה בדיון. "זה אמור להיות מושב של גוף דמוקרטי. לא מגרש פוטבול. לא הייתי מוכנה לדבר כזה. למזלי, אנשי צוותו של ראש העיר היו מאחוריי ובלמו את הנפילה, כך שראשי לא פגע בקיר. הייתי צריכה לשבת אחרי כן".

   

  צפו בתקרית המביכה שצולמה בשידור חי:

   
   
  פורד מאבד את זה - דיווחים אחרונים ב-ynet:
   

  בסוף השבוע שללה המועצה סמכויות רבות מפורד לאחר שורת השערוריות שבהן נקשר שמו. בדיון הלילה קיצצה המועצה את תקציב משרדו ב-60% והעבירה את עובדי צוותו לאנשי הצוות של סגנו, כך שלמעשה פורד לא יוכל לתפקד כראש העיר, אף על פי שהוא שומר על תוארו. מועצת העיר לא יכולה להדיח אותו מהתפקיד כל עוד הוא לא הורשע בפלילים.

   

  תושבים רבים הגיעו לדיון במועצת העיר וקראו "בושה!" לעבר פורד, אשר כינה את הצעד של מועצת העיר "הפיכה" ("coup d'etat") והבטיח שהבחירות לראשות העיר בשנה הבאה יהיו "מלחמה כוללת". הדיון הלך והתלהט כשפורד החל להגיב לקריאות הביניים מהקהל, אך יו"ר האסיפה הכריז על הפסקה בדיון, שבמהלכה יפונה הקהל מהמקום. 

   

  אך פורד, מסיבה לא ברורה, כנראה כי רצה להתעמת אישית עם התושבים שפונו מהאולם, החל

   לרוץ לעברם והתנגש במק'קונל הנסערת. אחד מחברי המועצה מיהר לדרוש מפורד שיתנצל, אך הוא טען שהמקרה היה תאונה ושהוא מיהר להגן על אחיו, חבר המועצה דאג פורד. "הרמתי אותה. רצתי כי חשבתי שאח שלי נכנס לעימות", אמר פורד.

   

  למרות התקרית המבישה, ראש ממשלת קנדה, סטיבן הרפר, אמר שימשיך לעבוד עם ראש העיר טורונטו, רוב פורד, אף על פי שמועצת העירייה שללה ממנו הלילה כמעט את כל סמכויותיו. לדברי הרפר, השערוריות הציבוריות שבהן היה מעורב פורד הן "מטרידות", אבל הוא עודנו ראש העיר של טורונטו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים