שתף קטע נבחר

הפיצוי של טמפו לאייל ברקוביץ': 600 אלף ש'

תמה הסאגה שבמסגרתה ביקשו כדורגלן העבר ושותפו תשלום על חלקם בקבלת הזיכיון למכירת "בקארדי בריזר" בארץ. המחוזי קבע 400 אלף שקל, ובפשרה בעליון נוספו 200 אלף. התביעה המקורית הייתה על 6 מיליון שקל

סוף לתביעה שהתנהלה בבתי משפט בעשור האחרון ובמסגרתה דרש כדורגלן העבר אייל ברקוביץ' פיצוי מחברת המשקאות טמפו בעניין ייבוא המשקה "בקארדי בריזר" לישראל. הסכסוך בין הצדדים הסתיים בשבוע שעבר בפשרה בבית המשפט העליון (בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים), וסוכם שהחברה תפצה את ברקוביץ' ב-200 אלף שקל, בנוסף ל-400 אלף השקל שכבר נפסקו לו במחוזי. התביעה המקורית של ברקוביץ' ושל שותפו אילן טריגר עמדה על שישה מיליון שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

בכתב התביעה המקורי תוארה השתלשלות האירועים שהובילה את טמפו לקבלת הזיכיון בארץ. בקיץ 2001, אז עדיין שיחק באנגליה, יצר ברקוביץ' קשר עם חברת "בקרדי-מרטיני" במטרה לבחון את האפשרות לקבלת הזיכיון. נטען שנציגים של הנתבעת הבטיחו לברקוביץ' ולשותפו טריגר שהעסקה תתבצע עם שניהם, אבל לבסוף התחרטה והחליטה לייבא אותו בעצמה ורק תשלם להם תמלוגים על המכירות בישראל.

 

בפועל, נטען, קיבלה טמפו את הזיכיון ולא שילמה להם סכום כלשהו. התובעים צירפו חוות דעת של ראש החוג לניהול באוניברסיטת תל אביב,

ובה היקף החדירה הצפויה של המשקה לשוק המשקאות הקלים בישראל: 400 מיליון שקל בשנים הבאות.

 

בית המשפט המחוזי קבע בתחילה שעל טמפו לפצות את השניים ב-400 אלף שקל, והם ערערו לעליון. ברקוביץ' יוצג על ידי עורכי הדין מנחם אברמוביץ ויונתן דורי ממשרד "המבורגר עברון", שטענו שיש לזכות אותם בתשלומים נוספים. טמפו, שיוצגה ע"י עו"ד ניר מילשטיין ופנינית כהן ממשרד "שניצר גוטליב סאמט", סירבה בטענה שבין הצדדים לא התגבש הסכם ושהתובעים לא תרמו מהותית כלשהי לקבלת הזיכיון ע"י טמפו.

 

במסגרת הסכמה שהתגבשה בבית המשפט העליון התווספו לסכום שנקבע לטריגר וברקוביץ׳ 200 שקל ובזאת הסתיימה הפרשה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
אייל ברקוביץ'
צילום: טל שחר
מומלצים