שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  'לא נעים להרביץ לאישה ולהופיע בסצנות סקס'

  בסרט "לאבלייס", פיטר סארסגארד מגלם את בעלה המכה והמנצל של כוכבת הפורנו לינדה לאבלייס. "קנאה וחוסר בטחון הם רגשות שמוכרים לשחקנים, אז יכולתי להתחבר", הוא אומר בראיון ומספר על הזוגיות עם אשתו השחקנית מגי ג'ילנהול, וגם על הזקן העבות שגידל: "בני התינוק התרגל אליו"

  כשהשחקן פיטר סארסגארד קיבל הצעה מצמד הבמאים רוב אפסטין וג'פרי פרידמן לגלם ב"לאבלייס", את צ'אק טריינור - מי שהיה המנהל ובעלה הראשון, האלים, המתעלל, המשפיל, הנצלני של לינדה לאבלייס, כוכבת סרט הפורנו המיתולוגי "גרון עמוק" (1972) - הוא לא היסס לגלם אותו. זאת למרות שמדובר באחת הדמויות המצמררות וטורדות השלווה שנראו לאחרונה על המסך. 

   

  הטריילר של "לאבלייס"

   

  "הסכמתי לעשות את צ'אק בגלל שאני לא חושב במונחים של טוב ורע, כשאני בוחן תפקיד", הוא נימק, בראיון שנערך בפסטיבל ברלין האחרון. "נכון, אחרי שקראתי את התסריט בפעם הראשונה: אמרתי לעצמי: 'זה מישהו שלא הייתי רוצה להסתובב איתו', אבל עניין אותי לחקור אותו. ניסיתי להבין את צ'אק שהיה טווס, וחשב שהוא חתיך וחזק וסקסי, אבל סבל מחוסר ביטחון פראי. אז השתדלתי להיראות ולהתנהג כמו כוכב פורנו.

   

  "אני חושב שצ'אק לא התפתח וגדל מאז שמלאו לו שש. בנים קטנים נוהגים כך כשהם לא אוהבים מישהו, וצ'אק עדיין עשה זאת, גם כשהוא בגר. היה בו חור, שהיה זקוק להתמלא. צ'אק היה גבר קנאי בצורה חולנית ונזדקק. הוא רצה לשלוט באשתו, וכשהיא התפרסמה, והפכה לנערצת, צ'אק, חשב שהיא נשמטת מידיו והוא מאבד אותה, ומאחר והוא לא ידע לדבר, לשתף, לתקשר, הדרך היחידה שהוא ידע לשמור על משהו, זה להרביץ".

   

  פיטר סארסגארד ואמנדה סייפריד ב"לאבלייס" ()
  פיטר סארסגארד ואמנדה סייפריד ב"לאבלייס"

   

  סארסגארד מעיד ש"קנאה וחוסר בטחון הם רגשות שמוכרים לשחקנים, ולמעשה כל אחד מאתנו חווה רגשת כאלה בחייו הפרטיים, אז יכולתי להתחבר לרגשות הללו של צ'אק. נכון, אתה יכול לשקר לעצמך ולהגיד שאתה לא חש רגשות לא ראויים, אבל עדיף להיות מודע לעצמך, ולא להעמיד פנים שאין לך תשוקות אסורות או לא יאות. עדיף לא להעמיד פנים ולטעון שאתה לא סובל מקנאה ומרכושנות".

   

  "לאבלייס" שמגיע אלינו ביום חמישי הקרוב מתמקד במערכת ביחסים המורכבת, הטעונה והאלימה ששררה בין לאבלייס (אותה מגלמת אמנדה סייפריד) לבין בעלה צ'אק. לאבלייס, שפרשה מעולם הפורנו והתקרבה לדת, טענה בהמשך שהיא היתה קורבן ובעלה אילץ אותה להצטלם ל"גרון עמוק", ונטל את הסכום המגוחך שהיא קיבלה עבור הופעתה.

   

  "האמת שלא נהניתי לעשות סצנות רבות בסרט", חושף סארסגארד. "זה לא נעים להרביץ לאישה או להופיע בסצנות סקס, במיוחד שאתה נשוי ואב לילדה. אשתי הייתה בהריון מתקדם בזמן צילומי 'לאבלייס', וזה גרם לי לא לרצות לעשות הרבה סצנות. להופיע בסצנות סקס, זה תמיד משהו לא נוח, אבל מבחינתי סצנות אלימות, הן יותר לא נעימות ולא נוחות. למזלי היתה לי פרטנרית נהדרת - אמנדה, שהיא בעלת בטחון. בכלל, היא אישה אמיצה. זה נדיר למצוא שחקנית כזאת אמיצה, והיא נתנה לי רשות ואפשרה לי לקחת את ההופעה שלי למקום שהרגיש לי נכון. היה לי גם חשוב לזכות באמון שלה".

   

  פיטר סארסגארד ואשתו השחקנית מגי ג'ילנהול. צמד חמד (צילום: GettyImages) (צילום: GettyImages)
  פיטר סארסגארד ואשתו השחקנית מגי ג'ילנהול. צמד חמד(צילום: GettyImages)

    

  סארסגארד בן ה-42, המלהטט בין קולנוע עצמאי ("חשיפה", "גבר מת מהלך", "בנים אינם בוכים") להפקות הוליוודיות גדולות (למשל "הטיסה" וסרט הקומיקס "גרין לנטרן") נמצא עכשיו בתקופה טובה. בין היתר הוא מתארח עכשיו ב"יסמין הכחולה" של וודי אלן ("העבודה איתו היתה קלה ואינטואיטיבית, מה גם שהוא לא מצלם הרבה טייקים. לעבוד אתו זה חלום שהתגשם").

   

  כמו כן גילם בעונה השלישית של הסדרה "The Killing" אדם שיושב בכלא באשמת הרצח הברוטלי של אשתו, וממתין להוצאתו להורג, בעוד גיבורת הסדרה מנסה להוכיח את חפותו. "הסכמתי לחזור לעשות טלוויזיה, בגלל שאני מעריץ את הסדרה ויוצריה. החוזק של שתי העונות הראשונות היה מדהים. יש כאן העזה, ולא הולכים על הצפוי והבטוח. לא רציתי לגלם אסיר שיושב בכלא למרות שהוא חף מפשע מהסוג הקלישאי, אלא מישהו הרבה יותר אפל ומורכב, עם הרבה צדדים, שמשתנה בזמן התהליך. דבר אחד בטוח - עונש מוות זה לא משהו שמגיע לו".

   

  מהי עמדתך בסוגיית עונש המוות?

   

  "אני מתנגד נחרצות לעונש מוות. אני לא מאמין שאפילו פסיכופטים צריכים להיות מוצאים להורג".

   

  סארסגארד הגיע לראיון חמוש בזקן עבות. כשתהיתי האם גם הוא נכנע לטרנד הזקנים המאוס, הוא מיהר להסביר שמדובר במזכרת מצילומי הסרט "Night Moves" באורגון, בו הוא גילם פעיל איכות סביבה רדיקלי. "כבר התרגלתי לזקן, וכך גם בני התינוק שהתרגל למראה שלי", מנמק סארסגארד, "ידעתי שאם אגלח אותו, זה יהיה קשה מבחינת התינוק. כמו כן, הזקן מצא חן בעיניי אשתי. אשתי היא גרובית", הוא צוחק. "היא מצדדת בי בעניין הזקן".

   

  פיטר סארסגארד. הוא והזקן (צילום: GettyImages) (צילום: GettyImages)
  פיטר סארסגארד. הוא והזקן(צילום: GettyImages)

   

  האישה הגרובית שאתו היא כמובן הכוכבת מגי ג'ילנהול, כוכבת מגה-הלהיט "האביר האפל", ושחקנית אופי איכותית, המוכרת גם כאחותו של ג'ייק ג'ילנהול. "אני מרבה להתייעץ עם מגי בענייני קריירה. אנחנו משוחחים על תפקידים ובוחן איתה את ההצעות. היא הרשתה לי לעזוב אותה לחודש לצורך צילומי 'לאבלייס' בכשהיתה בחודש שישי. לא הייתי עוזב אותה בהריון, אבל מאחר והיא אפשרה לי לעשות זאת, הלכתי על התפקיד. היא אמרה לי: 'זה משהו שנראה שאתה צריך לעשות, אז תיסע ואני אסתדר'. בכלל, היא מאוד מפרגנת לי, וזה חשוב.

   

  "גם אני מוותר למענה, ויצא כבר שדחיתי הצעה, בגלל שמגי בדיוק הצטלמה, והיה חשוב שאשאר עם בתנו הבכורה. אנחנו משתדלים לא לעבוד במקביל. מה שטוב באופי העבודה שלי ושל מגי, זה שהילדים שלנו רואים את העולם. אחרי שמגי צילמה סרט באירלנד, הבת שלנו אימצה מבטא אירי מדהים".

   

  לצד הזקן, סארסגארד נהנה מלוק חטוב ושרירי. "אני רץ למרחקים ארוכים", הוא מתוודה. "מעדיף לרוץ מאשר ללכת למכון כושר, שדורש הכנות והתלבשויות. אני הכי חש נוח כשאני רץ עם נעלי ריצה, מכנסיים קצרים ובלי חולצה. כבר רצתי מרתון בשלוש שעות. ולאחרונה אני רץ ריצות יותר ארוכות ממרתון. אפילו 50 קילומטר. אפשר לכנות אותי 'מכור לריצה'. בריצות המוצלחות שלי שום דבר לא עובר בראשי. אני גם לא מקשיב למוזיקה. אם אני חושב על משהו, זה על הנשימה שלי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: GettyImages
  פיטר סארסגארד
  צילום: GettyImages
  לאתר ההטבות
  מומלצים