שתף קטע נבחר

משפחת דרק רוט: "רוצח שפל הופך לגיבור?"

משה בן-איבגי צפוי לשוב היום לארץ לאחר הסגרתו מארגנטינה, בניו של הנרצח כינו את סיקור חזרתו "פסטיבל פסול מעיקרו, בלתי מוסרי ובלתי ראוי". שותפו לרצח, ארבל אלוני, מרצה את עונשו בכלא, ואביו מודה: "זו טרגדיה נוראה"

נחיתתו הצפויה של משה בן-איבגי בארץ לאחר שהוסגר מארגנטינה, מעוררת תחושות קשות בקרב בני משפחתו של דרק רוט, נהג המונית שרצח בן-איבגי יחד עם ארבל אלוני ב-1994. "הפיכתו של רוצח שפל ושודד נאלח לגיבור תרבות איננה מובנת כלל ובלתי רצויה לחברה בריאה ובעלת ערכים", מסר בא כוחם של בני המשפחה, עו"ד ניסן שריפי, שעות לפני הגעתו הצפויה של בן-איבגי לנתב"ג.

 

שריפי הוסיף: "'פסטיבל בן-איבגי' פסול מעיקרו, בלתי מוסרי ובלתי ראוי. בניו של הנרצח לא ישתפו פעולה עם פסטיבל זה, ואין כל טעם בהתנצחות שלהם מול דברי הרוצח המופיעים כעת באמצעי התקשורת".

 

עוד דיווחים בחדשות ynet:

מחצית מקציני אמ"ן לא רוצים לעבור לדרום

קובי פרץ מואשם: העלים יותר מ-5 מיליון ש'

 

אלוני ובן-איבגי הורשעו ברצח נהג המונית דרק רוט ב-1994, עת היו בני 14, ונגזרו עליהם 16 שנות מאסר. אך ב-1998, בעת חופשתם הראשונה מהכלא, שדדו השניים חנות מכולת, פגעו במוכרת ואיימו עליה. הם הורשעו ונגזרו עליהם חמש שנות מאסר בפועל ושנתיים על תנאי. בהמשך נמלט בן-איבגי מהכלא וברח מהארץ, אך לבסוף כאמור הוסגר.

דרק רוט ז"ל ()
דרק רוט ז"ל
 

בבית משפחתו של ארבל אלוני (33) סופרים את הימים עד לשחרורו. על פי השב"ס, אלוני אמור להשתחרר מהכלא בראשית 2015, אולם עדיין לא ברור אם לא יישפט לתקופה נוספת. זאת מכיוון שבמרס 2012, במהלך עבודתו במפעל מחוץ לכלא, נעצר בחשד שהיה מעורב בפרשה של הונאה בכרטיס אשראי.

 

אלוני הוא "אסיר עבודה", ויוצא מדי יום מהכלא לעבוד במפעל. אביו, אהוד אלוני, אמר ל-ynet כי אינו יודע את התאריך המדויק של שחרור בנו. לדבריו, בני המשפחה לא עומדים בקשר עם בני משפחת בן-איבגי.

 

"מאז ומעולם זו הייתה טרגדיה נוראה וטראומה קשה שלא תרפה מאיתנו לעולם. היא תלווה אותנו גם בדורות הבאים", אמר אלוני. "אני מקווה ומאמין שבסופו של דבר ולמרות הטרגדיה הזו, הבחורים האלה ייקלטו בחברה ויצליחו לחזור לאורח חיים תקין, כדי שיצליחו לצאת מהתחום הזה. אני מאמין שיצליחו ויחזרו למעשה לחיים".

 

האב הוסיף כי מוקדם מדי לדבר על תוכניותיו של בנו כאשר ישתחרר מהכלא. "אני מאמין שהוא יתחיל לעבוד, אבל זה יקרה רק בעוד כמה חודשים אז עוד קצת מוקדם לדבר על זה", אמר.

 

להבדיל מאלוני, שריצה את מאסרו לאחר השוד, נמלט בן-איבגי במאי 2004 מהארץ, במהלך חופשה מהכלא. חמישה חודשים לאחר מכן, בתום מבצע בינלאומי, עצרה אותו משטרת ארגנטינה בדירה בבואנוס איירס יחד עם חמישה עבריינים. הוא נחקר שם גם בחשד לעבירות של רצח וסחר בסמים ובנשק. 

 

בן-איבגי ברח לארגנטינה, כיוון שלה אין הסכם הסגרה עם ישראל. בארגנטינה הציבו תנאים, לפיהם הרוצח יוסגר רק בתנאי שיזכה להקלות מפליגות בעונש ולא יועמד לדין על הבריחה מן הכלא. בפברואר 2007 קבע בית המשפט העליון בארגנטינה שלא להסגיר אותו לישראל. ישראל ערערה על ההחלטה והערעור נדחה. בעקבות ההחלטה הוא שוחרר לחופשי.

  

כמה ימים לאחר מכן הוא נעצר שוב, עקב החלטת בית המשפט העליון בארגנטינה לחדש את הליכי ההסגרה שלו לישראל. עם הגעתו ארצה הוא צפוי לעבור למתקן מעצר, ובהמשך יוחלט באיזה בית סוהר ייקלט. אך הוא ירצה את עונשו רק בגין עבירת השוד שביצע, ולא בגין עבירת הרצח, זאת לאחר שבית המשפט העליון בארגנטינה הכריז עליו "בר הסגרה" לישראל בגין עבירת השוד בלבד. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
ארבל אלוני
צילום: שאול גולן
צילום: זום 77
משה בן-איבגי
צילום: זום 77
מומלצים