שתף קטע נבחר

צפו: תיעוד הפיצוץ בשגרירות איראן בלבנון

הפיגוע שבו נהרגו 23 בני אדם ועוד כ-150 נפצעו נקלט היטב בעדשה של מצלמת אבטחה סמוכה. צפו בסרטון. סגנו של נסראללה: "הפיגוע מבטא את דרך הכופרים וישראל"

ערוץ הטלוויזיה הלבנוני "אל-מיאדין" המקורב לחיזבאללה פרסם בצהריים (יום ד') צילומים בלעדיים מסרטון אבטחה, שבהם נראה אחד הפיצוצים שאירעו אמש בשגרירות איראן בדרום ביירות. בתמונה אפשר לראות אזרחים עוברי אורח מתאספים במקום בעקבות הפיצוץ הראשון - החלש יותר - שאירע כמה שניות לפני כן, ואז מתרחש הפיצוץ הגדול בשגרירות - שנקלט היטב בעדשת המצלמה. לאחר הפיצוץ ניתן לראות אזרחים נמלטים ועשן מיתמר מבניין השגרירות.

 

לפחות 23 בני אדם נהרגו ועוד 146 נפצעו בפיצוצים העזים שאירעו באזור השגרירות האיראנית אתמול. אחד ההרוגים הוא נספח התרבות האיראני, השייח איברהים אל-אנסאר. ככל הנראה לפיצוץ הראשון היה אחראי מחבל מתאבד, והפיצוץ השני בוצע על-ידי מחבל שנהג במכונית ממולכדת. משקלם של מטעני החבלה שהתפוצצו היה יותר מ-100 קילוגרם, והפיצוצים אירעו בהפרש של כדקה וחצי זה מזה.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

ארגון המזוהה עם אל-קאעידה קיבל אחריות לפיגוע. השייח הלבנוני הסוני סיראג' א-דין זריקאת, המזוהה עם ארגוני הג'יהאד העולמי הסוניים הקיצוניים בלבנון, צייץ בחשבון הטוויטר המיוחס לו כי "גדודי עבדאללה עזאם - פלוגות אל-חוסיין בן עלי עומדים מאחורי הפלישה לשגרירות האיראנית בביירות". הוא אמר: "מי שביצעו את פיגוע ההתאבדות הם שני גיבורים מהעדה הסונית בלבנון. הפיגועים יימשכו בעזרת אללה עד ששתי דרישות ימולאו: הסגת אנשי מפלגת איראן (חיזבאללה) מסוריה ושחרור האסירים שלנו מבתי הכלא בלבנון".

 

הפיגוע הקטלני בביירות התרחש ימים ספורים אחרי שתי הופעותיו הפומביות הנדירות של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בדרום ביירות לרגל

אירועי יום העשורא הקדוש לעדה השיעית. בנאום שנשא נסראללה, הממעט בדרך כלל לצאת ממקום מסתורו, אמר נסראללה לפני החג: "מחר שום דבר חוץ מרצון אללה לא יפריד בינינו לבין חוסיין. שום סכנה, שום פיגוע, שום שפיכות דמים ושום מכונית תופת". למחר אכן התייצב לאירוע לרגל יום העשורא בביירות והתייצב שוב על הבמה מול קהל ההמונים.

 

בחודשים האחרונים אירעו כמה פיגועי טרור קשים בלבנון, בהם ברובע הדאחייה בביירות שנשלט על ידי חיזבאללה. עשרות בני אדם נהרגו ועוד מאות נפצעו בפיגועים האלה, שלפי הערכות בוצעו על-ידי גורמים סונים כנקמה על מעורבות ארגונו השיעי של נסראללה במלחמת האזרחים בסוריה.

 

סגנו של נסראללה, נעים קאסם, הגיב היום לראשונה על הפיגוע הקטלני ואמר כי הפיגוע נעשה בידיים נפשעות "המבטאות את הדרך של הכופרים וישראל". לדבריו, "הסכנה שעומדת בפני האזור זה כמה שנים היא הימצאותו של ציר המשלב בין ישראל לכופרים ונתמך על ידי ארצות הברית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רגע הפיצוץ כפי שתועד במצלמת האבטחה
מומלצים