שתף קטע נבחר

רק עבודות שירות למורה שתקף מינית ילדים

להב גחלת הודה בעסקת טיעון בביצוע מעשים מגונים בתלמידים בני 7 ו-8 בגוש עציון. הפרקליטות טענה שהוא לא השתקם וביקשה לבטל את העסקה - אבל השופטת סרבה. אחת האמהות: "אני לא שקטה, צריך להיזהר ממנו"

בית משפט השלום בירושלים גזר היום (ג') שישה חודשי עבודות שירות על להב גחלת, מורה בן 33 שהודה והורשע בביצוע מעשים מגונים בילדים בבית ספר יסודי ביישוב שבו לימד באזור גוש עציון.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

גחלת נעצר לפני כשלוש שנים וחצי, והרשעתו באה במסגרת הסדר טיעון אחרי שהודה בשניים מהמעשים. הפרקליטות ביקשה לאחרונה לחזור

מההסכם נוכח אבחון של המסוכנות שלו, אבל השופטת קבעה שהוא עמד בתנאי ההסדר והשיקום. אם של אחד הקורבנות אמרה לאחר אישור גזר הדין: "אני לא שקטה, צריך להיזהר ממנו".

 

גחלת, מחנך בכיתה ב', הואשם בעבירות מין בשישה תלמידי כיתות א'-ג' - מעשים שהתרחשו במהלך שלוש שנים. מכתב האישום עלה שהוא נהג לנצל הזדמנויות שונות כדי לבצע את המעשים, בין היתר כשניגשו אליו לבקש עזרה. נטען שהוא הושיב את חלקם על ברכיו, ותוך הפעלת לחץ עליהם - חיבק אותם ונגע באיברי מינם.

 

בשל קשיים ראייתיים, וכן במטרה לשקם את גחלת, נחתם עמו הסדר טיעון שבמסגרתו הודה בביצוע המעשים בשניים מהילדים, בני 7 ו-8, ונקבע שהוא ישהה במעצר בית לתקופה ארוכה שבמהלכה יעבור טיפולים שונים. עוד נקבע כי אם בסופו של ההליך תעמוד מסוכנותו על רמה נמוכה - תבקש התביעה להשית עליו שישה חודשי עבודות שירות בלבד.

 

בחודש שעבר, בשלב הטיעונים לעונש, טענה הפרקליטות שתסקיר המבחן של גחלת הצביע על מסוכנות בינונית עד נמוכה והוא מחייב מאסר בפועל של שנה לכל הפחות.

בא כוחו של גחלת התנגד וטען שאין לסגת מההסדר בשל סטייה של אחוזים בודדים.

 

השופטת חנה מרים לומפ ציינה שהפסיקה מאפשרת לפרקליטות לחזור בה מהסדר טיעון רק בנסיבות חריגות וכבדות משקל, ולא זה המקרה. היא הוסיפה שממצאי השיקום שעבר גחלת חיוביים מאוד, וגזרה עליו שישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות.

 

הורי הילדים קיבלו ברגשות מעורבים את ההסדר. אם לאחד הילדים שנפגעו אמרה ל-ynet כי למרות הטיפול הממושך ומעצר הבית הארוך, "למען מורים אחרים יראו וייראו, הוא היה צריך לשבת במאסר. אחרי שלוש שנים וחצי הוא לא הצליח להוריד את רמת המסוכנות שלו. אני לא שקטה, צריך להיזהר ממנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים