שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מסתמן: החופש הגדול יקוצר השנה בכיתות א' ו-ב'

  בשלב ראשון תיושם התוכנית במשך שלושה שבועות בכיתות הנמוכות. ההורים יידרשו לשלם סכום שטרם נקבע על-פי המעמד הסוציו-אקונומי של היישוב

  שוב שינויים במשך החופש הגדול: משרד החינוך מתכוון לקצר משמעותית את חופשת הקיץ במערכת - בשלב ראשון בכיתות א' וב'. על פי התוכנית מדובר בקיצוץ של כחודש, שבמהלכו לא יתקיימו לימודים מלאים אלא פעילות חינוכית שטרם הוגדרה. התוכנית אמורה להיכנס לתוקף כבר בקיץ הקרוב ולאורך השנים הבאות יצטרפו אליה גם כיתות גבוהות יותר.

   

  כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

   

  על-פי התכנון, במשך שלושה שבועות בחופש הגדול ילמדו מורים במסגרת קייטנות. בתחילה ייכנסו לתוכנית תלמידי כיתות א' וב'. התשלום יבוא בחלקו ממימון ממשלתי וחלקו מההורים. התשלום ייקבע על-פי מעמד היישוב מבחינה סוציו-אקונומית.

   

  בפעם האחרונה קוצר החופש הגדול לפני שנת הלימודים תשע"ב (2011/2). משרד החינוך תחת השר גדעון סער החליט על קיצוץ של כשבוע,

  והלימודים נפתחו בסוף אוגוסט. אולם ימי החופשה שירדו מהקיץ פוזרו במהלך השנה והתווספו לחופשות סוכות חנוכה ופסח.

   

  יו"ר הוועדה הציבורית שהוקמה מטעם משרד החינוך לבחינת קיצור החופש הגדול, שמואל סלבין, אמר כבר אחרי אותו מהלך שמדובר רק בהתחלה: "אני בהחלט אמליץ למשרד החינוך שבעוד שנתיים או שלוש יקבלו החלטות חדשות על צמצום נוסף בחופשת הקיץ. הקיצור שיהיה משמעותי יותר ויענה על הצרכים האמיתיים של הילדים".

   

  בזמנו הביעו מנהלי בתי הספר התנגדות לקיצור החופש. לטענתם, חופשתם נמשכת מאמצע יולי, מיד לאחר בחינת הבגרות האחרונה, ועד אמצע אוגוסט, אז הם חוזרים כדי להכין את שנת הלימודים הבאה. לדבריהם, קיצור נוסף עלול לפגוע בהסכמי העבודה שלהם.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים