שתף קטע נבחר

נתניהו: אריק איינשטיין אמר שמוצצים את דמי

רה"מ אומר בתגובה לפרסום ההוצאות האדירות של המעון הרשמי וביתו הפרטי בקיסריה שהמדינה לא משלמת מים לבריכת השחייה שלו. הוא הזכיר דברים שאמר הזמר ז"ל ב-1997: "נוהגים בנתניהו באי-צדק נורא"

עם פרסום ההוצאות האדירות שמשלמת המדינה על מעון ראש הממשלה הרשמי וביתו הפרטי בקיסריה, מנסה להסביר בנימין נתניהו שאזרחי ישראל לא משלמים על המים בבריכת השחייה הביתית. אבל לפני כן, הוא גייס דברים שאמר הזמר אריק איינשטיין ז"ל. "נבקש להתחיל את תגובתנו בציטוט מדבריו של אריק איינשטיין ז"ל בראיון לעיתון 'ידיעות אחרונות' בשנת 1997 'בראש הממשלה נתניהו נוהגים באי-צדק נורא. מתעללים בו ואני פשוט מזועזע מעוצמת הזלזול והשנאה שמפגינים כלפיו. עד כמה אפשר למצוץ לו את הדם, עד לאן אפשר ללכת עם הכניסה לחדרי החדרים'", נמסר ממשרד ראש הממשלה.

  

לדו"ח ההוצאות המלא - לחצו כאן

לראיון המלא עם אריק איינשטיין משנת 97' - לחצו כאן

דברים שאמר אריק איינשטיין ז"ל על נתניהו (מתוך ידיעות אחרונות) (מתוך ידיעות אחרונות)
דברים שאמר אריק איינשטיין ז"ל על נתניהו(מתוך ידיעות אחרונות)
 

במשרד ראש הממשלה אומרים כי הסכום המצוין עבור הוצאות מים בקיסריה כולל גם תשלומים שנדחו מהשנים 2011-2009 וכולל גם את צריכת המים השוטפת במגורי המאבטחים השוהים בבית במשך כל ימות השנה, "וזאת בהתאם להנחיות השב"כ לפיהן הבית צריך להיות מאויש במשך כל ימות השנה על ידי אנשי אבטחה, ולכן יש צורך לתחזק אותו באופן שוטף ויומיומי". כאמור, נתניהו טוען שהמדינה אינה נושאת בהוצאות הבריכה, כולל הוצאות מים, ו"משפחת נתניהו משלמת עבור הוצאות אלה מכיסה הפרטי".

 

עוד מציינים בלשכת ראש הממשלה שהמעון הרשמי משמש לאורך כל ימות השנה לאירוח ראשי מדינות, קיום התייעצויות רבות ומפגשים רבי משתתפים. לדבריהם, בשנת 2013 לעומת 2012 נרשמת ירידה של 16% בממוצע שנתי בהוצאות מעון ראש הממשלה הרשמי. בין היתר, ציינו כי "הוצאות המזון יורדות מ-43% בחישוב שנתי והוצאות הגינון יורדות ב-40% בחישוב שנתי. בבית בקיסריה יש ירידה שנתית של 42% בהוצאות".

הזכיר את איינשטיין. נתניהו בטקס האשכבה לזמר (צילום:חיים צח, לע"מ) (צילום:חיים צח, לע
הזכיר את איינשטיין. נתניהו בטקס האשכבה לזמר(צילום:חיים צח, לע"מ)

בית ראש הממשלה בקיסריה (שאול גולן,  "ידיעות אחרונות"   ) (שאול גולן,
בית ראש הממשלה בקיסריה(שאול גולן, "ידיעות אחרונות" )

על פי הדו"ח, סך הוצאות המעון הרשמי בירושלים אשתקד עמד על 2.973 מיליון שקל. בדו"ח נכתב כי ב-2008, בזמן כהונת אהוד אולמרט, ההוצאות במעון הרשמי הסתכמו ב-1.622 מיליון שקל (עם חישוב עליית המדד מאז - כ-1.7 מיליון שקל). בנוסף, נמסרו פרטים על ההוצאות בשאר בתי ראש הממשלה - סך כל הוצאות הבית הפרטי בקיסריה נאמד ב-312 אלף שקל ועל הבית הפרטי ברחוב עזה שולמו (על בסיס מזומן) 4,561 שקל.

 

במעון הרשמי הוציא כ-6,000 שקלים על נרות ריחניים. בבית בקיסריה חשבון הטלפון השנתי הגיע לסביבות ה-30 אלף שקל וחשבון המים הגיע אף ל-80 אלף שקל - חלק הארי מהם ככל

 הנראה על הבריכה הצמודה לבית בקיסריה. אופני משענת לבית ראש הממשלה עלו 3,000 שקלים, מד צעדים נקנה ב-250 שקל ומזוזות ב-9,500 שקל.

 

באחד הנספחים מופיע הסכם התקשרות מ-2011 עם מכבסה, ושם נכתב מדוע עזרא סיידוף, בכיר במשרד ראש הממשלה, בחר דווקא בהצעה הכי יקרה: "זו אמנם ההצעה היקרה ביותר מבין שלוש ההצעות, אולם מר סיידוף מוסר כי בני המשפחה ניסו לעבוד עם המכבסות האחרות, אך לא היו מרוצים מהשירותים, ואף נהרסו פרטי לבוש". במקרה זה הוחלט לאשר התקשרות עם המכבסה בהיקף של עד 10,000 שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
בנימין ושרה נתניהו
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים