שתף קטע נבחר

ערבי טען שהותקף כי נחשד כיהודי. המשטרה: לא הייתה תקיפה

רשואן סלמן ומשפחתו הותקפו לטענתו לפני כשבועיים על ידי צעירים ערבים: "רצו לעשות בנו לינץ', זיהינו את אחד התוקפים אבל הוא לא נעצר". אחרי המעצר, המשטרה הבהירה: היה רק עימות כי הוא כנראה התגרה, נשקול להעמידו לדין על תלונה כוזבת

משפחה מוסלמית משכונת בקעה במזרח ירושלים טוענת שהותקפה לפני כשבועיים על ידי שלושה צעירים ערבים, בכביש סמוך לצור באהר. האב שנסע עם אשתו והתינוקת טען כי רק אחרי שהבינו כי האנשים שאותם תקפו גם הם ערבים, הניחו הצעירים למשפחה ועזבו את המקום. עם זאת, במשטרה שוללים לאחר בדיקה את גרסתו מכל וכל - ומסבירים שכלל לא הייתה תקיפה.

 

כתבות נוספות בחדשות ynet:

 

רשואן סלמן, אשתו דינה ובתם התינוקת עשו את דרכם בחזרה מאום טובה, ונסעו בכביש שבו נפגעה לפני מספר ימים התינוקת אביגיל בן ציון. "כאשר נסענו בכביש ליד צור באהר התנפלו עלינו שלושה בחורים ערבים", סיפר אתמול (א') סלמן. "הם ניסו למשוך אותנו בכוח מהאוטו ולהרביץ לנו, היה נראה שהם רוצים לעשות בנו לינץ'. הם ניסו לפתוח את הדלתות, ואשתי התחננה בפניהם שיעזבו אותנו. היא דיברה איתם בערבית ורק אז הם הבינו שאנחנו ערבים והניחו לנו. שמתי גז וברחתי מהמקום עם האוטו".

 

לדבריו, הצעירים חשבו שהם יהודים ולכן תקפו אותם. "אני ואשתי נראים כמו יהודים, אפילו השוטר שהגיע למקום אמר לי 'בהתחלה חשבתי שאתם יהודים'. הוא אמר לנו שדברים כאלה קורים כל הזמן", טען סלמן, בדברים שלפי המשטרה אינם נכונים.

  

בעוד הפיגוע שבו נפצעה התינוקת זכה לתגובה מהירה של כוחות הביטחון, סלמן מספר כי השוטרים אמרו לו שיעברו כמה ימים עד שייעשה משהו בנידון. "אם היו עושים משהו, אולי המקרה שבו נפצעה התינוקת הקטנה היה נמנע. אם היו פועלים - אולי הייתה הרתעה מסוימת והמקרה שלה היה נגמר אחרת".

 

לדבריו, למשטרה היו את כל הכלים כדי לעצור לפחות את אחד משלושת המעורבים. "אשתי התגוררה בעבר באום-טובה, היא למדה וגרה באזור הזה כל החיים שלה. היא זיהתה את אחד התוקפים וידעה לאיזו משפחה הוא שייך. ביררנו את השם המדויק של הבחור דרך קרובי משפחה, נתנו למשטרה את השם שלו והם הראו לנו אותו במחשב המשטרתי. זיהינו אותו ואישרנו להם שזה הוא, אך עד היום למיטב ידיעתי לא קרה כלום, לא עצרו או חקרו אותו".

 

ממשטרת ירושלים נמסר אתמול כי "התקבלה תלונה ומיד לאחר המעשה נפתחה חקירה מאומצת לאיתור ולכידת החשוד שנמלט. אנחנו מאמינים שהוא ייעצר בזמן הקרוב".

 

למחרת נעצר חשוד, ובמשטרה ביקשו להבהיר שהתמונה אחרת לחלוטין:

 "מחיקרת האירוע והממצאים בידי המשטרה עולה כי לא הייתה כל תקיפה של הצעירים הערבים נגד המתלונן, אלא עימות מילולי בלבד שככל הנראה החל בעקבות התגרות של המתלונן נגד הצעירים.

 

"מעבר לכך, מהחקירה אף עולה כי הנהג המתלונן עצר את רכבו סמוך לחבורת הצעירים הערבים, אשתו התיישבה ונהגה ברכב למרות שאין בידיה רישיון נהיגה. במשטרה שוקלים להמליץ להעמידו לדין בגין הודעה כוזבת ולחקור את האישה על נהיגה ברכב ללא רישיון".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי וקנין
צור באהר (ארכיון)
צילום: דודי וקנין
מומלצים