שתף קטע נבחר

גם בדימונה: 500 דירות יוקרה יוקמו בעיר

פרויקטי יוקרה למגורים מגיעים גם לעיר הדרומית: כשנתיים לאחר אישור הוועדה המקומית, התקבל היתר לבניית 13 בניינים בדימונה שיכללו כ-500 דירות. המחירים: החל מ-850 אלף שקל ל-4 חדרים ועד 1.7 מיליון לפנטהאוז. המתעניינים: משפרי דיור ואנשי קבע שיעברו לאזור עם הקמת עיר הבה"דים

עכשיו יקר גם בדימונה: כשנתיים לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה בדימונה אישרה ליזם הירושמי אילן רג'ואן לבנות פרויקט מגורים ברחוב הרצל הראשי בעיר, תונח ביום ה' הקרוב אבן הפינה לקראת הקמת פרויקט "מגדלי רג'ואן". הפרויקט יכלול 504 יחידות דיור ב-13 בניינים על שטח של כ-36 דונם. 12 בניינים יהיו בגובה 10 קומות ובניין נוסף בגובה 7 קומות. מחירי הדירות יתחילו ב-850 אלף שקל ויגיעו גם ל-1.7 מיליון שקל עבור דירות הפנטהאוז.

 

 

אילן רג'ואן ממשפחת רג'ואן הירושלמית (המוכרת בבעיקר בזכות "קפה רג'ואן") רכש את השטח לפני כ-5 שנים ומשקיע בהקמת הפרויקט כ-430 מיליון שקל. צפי ההכנסות מוערך בלמעלה מ-500 מיליון שקל. בשבועות האחרונים קיבל הפרויקט היתר והבנייה תתחיל בחודש הקרוב. השלב הראשון בפרויקט צפוי להתאכלס תוך שנתיים, ועד 2016 תסיים החברה את הבנייה - בסמוך לאכלוס עיר הבה"דים.

 

הפרויקט ממוקם בלב אזור מפותח, צמוד לטיילת ירוקה ושטחי ספורט ובסמוך למרכזי הקניות, תחנת הרכבת והיציאה מהעיר. הוא יכלול דירות בנות 4, 5 ו-6 חדרים וכן דירות גן ופנטהאוזים, עם מפרט טכני יוקרתי שיכלול לובי קומתי מעוצב, מיזוג אוויר מיני מרכזי בדירות, אינטרקום טלוויזיה וחניות עם מנגנון חשמלי.

 

דירות 4 חדרים בשטח של 98 מ"ר עם מרפסת בשטח של 10 מ"ר יעלו בפרויקט החל מ-850 אלף שקל; דירות 4 חדרים גדולות יותר, בשטח של 108 מ"ר עם מרפסת בשטח של 14 מ"ר, יעלו החל מ-900 אלף שקל; דירות 5 חדרים בשטח של 125 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 19 מ"ר, יעלו החל ממיליון שקל; ודירות הפנטהאוז בשטח של 180 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 80 מ"ר, יעלו כ-1.7 מיליון שקל.

 

הדמיית פרויקט מגדלי רג'ואן בדימונה. 1.7 מיליון לפנטהאוז ()
הדמיית פרויקט מגדלי רג'ואן בדימונה. 1.7 מיליון לפנטהאוז

 

מי יקנה? משפרי דיור מב"ש ואנשי קבע

לדברי חברת אלדר שיווק, המשווקת את הפרויקט, עיקר המתעניינים הם משפרי דיור מדימונה, באר שבע ואזור הדרום, זוגות צעירים שמועסקים במפעלי ים המלח וכן אנשי צבא שצפויים לעבור לאזור עם הקמת עיר הבה"דים, אשר מעוניינים בהטבת המס לה זכאים תושבי דימונה.

 

שי כהן, מנהל הפרויקטים באלדר שיווק, ציין כי "מנתוני משרד השיכון עולה שמחיר דירת 4 חדרים חדשה בבאר שבע עומד כבר על כ-993 אלף שקל בממוצע ברבעון השני של 2013. הנתון מהווה זינוק גבוה במחירי הדירות בבירת הנגב, שעמדו רק ב-2011 על 850 אלף שקל בלבד בממוצע לדירת 4 חדרים חדשה".

 

עוד הוסיף כי "גם בדימונה נרשם זינוק בשנים האחרונות במחירי הדירות שהביא להתקרבות למחירי הדירות החדשות בבאר שבע. עליית המחיר בדימונה היא פועל יוצא של התפתחות התשתיות בעיר, חינוך ברמה גבוהה והטבות מס בגובה החזר המשכנתא, למשפחות העוברות לגור בדימונה".

 

אילן רג'ואן אמר כי "דימונה צפויה להפוך תוך עשור לעיר המובילה בנגב והשנייה בגודלה באזור אחרי באר שבע. כבר היום ניתן לראות מגמה של מעבר תושבים מבאר שבע לדימונה, בעיקר בשל קיצור מרחקי הנסיעה וחיפוש אחר פתרונות למגורים במחירים נמוכים יותר ממרכז באר שבע ובסטנדרט בנייה גבוה של אזור המרכז".

 

לדבריו, "כבר היום ניתן להגיע באמצעות הרכבת לתל-אביב ב-70 דקות וברכב לבאר שבע ב-15 דקות, ובעתיד יעבור תוואי הרכבת החדש לאילת ממש בכניסה לעיר. עיריית דימונה וראש העיר החדש, גם הם פועלים באדיקות לחיזוק הקשר של התושבים עם העיר וליצירת מקומות תעסוקה חדשים, במקביל לקידום בנייה חדשה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
העיר דימונה. מתפתחת - ומתייקרת
צילום: רועי עידן
הדמיית הפרויקט החדש. ב"ש - מאחורייך
מומלצים