שתף קטע נבחר

תעלומה בארה"ב: נדבן משאיר טיפים ענקיים

כבר 3 חודשים שאלמוני או אלמונים מבקרים במסעדות ופאבים ברחבי ארה"ב, אוכלים לשובע - ואז משאירים טיפ לא פרופורציונלי בגובה של אלף עד עשרת אלפים דולר, והופכים מלצרים בן רגע למאושרים. את הקבלות הם מעלים לחשבון אינסטגרם שהפך ללהיט, תחת השם "טיפים עבור ישו". צפו בתמונות

את הנדבנות הזו האמריקנים לא יודעים כיצד לעכל. זה שלושה חודשים שאדם אלמוני או קבוצה של כמה אנשים מתייצבים במסעדות ובפאבים ברחבי ארצות הברית, סועדים את לבם - ולאחר מכן משאירים טיפ ענקי בגובה של אלפי דולרים אף שגובה חשבונותיהם ממוצע לגמרי.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

לאחרונה גם פתחו הנדבנים האלמונים חשבון באינסטגרם תחת השם tipsforjesus ("טיפים עבור ישו"), שבו הם מציגים את הקבלות ומראים לכול את מעשיהם הטובים. "עושים את עבודת האל, בכל פעם טיפ אחד", מסבירים בעלי החשבון, מבלי לחשוף את זהותם.

 

הנדבות והקבלות. חשבון האינסטגרם tipsforjesus ()
הנדבות והקבלות. חשבון האינסטגרם tipsforjesus

ה"מבצע" המתועד הראשון של הנדבנים היה כנראה ב-8 בספטמבר, אז השאירו בבר במישיגן טיפ של 3,000 דולר עבור חשבון של 87.98 דולר. יום אחד לאחר מכן הם פרסמו שני צילומים של חשבונות עם טיפים של 5,000 דולר ו-7,000 דולר.

 

מאז נותר החשבון פעיל, והאחראים לו העלו צילומים המתעדים טיפים בגובה של יותר מ-1,000 דולר בפאבים ובמסעדות בערים כמו סן פרנסיסקו ושיקגו. באוניברסיטת נוטרה דאם שבאינדיאנה הם השאירו במסעדה טיפ של 10,000 דולר בלילה אחד.

 

הטיפ האחרון לעת עתה - מ-4 בדצמבר ()
הטיפ האחרון לעת עתה - מ-4 בדצמבר

 

איש אינו יודע מי עומד מאחורי חשבון האינסטגרם: חלק מבעלי העסקים והמלצרים שקיבלו לידיהם את הטיפים העידו כי אדם אחד הוא ששילם

אותם, ואחרים העידו על קבוצה של שלושה בחורים. הרמזים היחידים האחרים שניתנים לגבי זהותם של הנדבנים הם אהבתם הגדולה לפוטבול מכללות, והעובדה שהטיפים משולמים בכרטיס אשראי של אמריקן אקספרס.

 

מה המניע שלהם? אם להסתמך על בקי גרציאנו, מנהלת פאב "החתול הרעב" בהוליווד שבו השאירו הנדבנים טיפ של 1,000 דולר, אי אפשר להיות בטוחים, "אבל כרגע לדעתי מדובר פשוט במישהו שרוצה להיות נדיב במהלך תקופת החגים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קבלה שהציגו הנדבנים המסתוריים באינסטגרם
מומלצים