שתף קטע נבחר

הרבנות הצבאית לחיילים: "תתפללו לגשם"

ראש ענף הלכה פנה לנציגי הרבנות ביחידות צה"ל כדי שיבקשו מחיילים להתפלל לתום הבצורת. ברבנות לקחו קרדיט: "הם נענו, לא הייתה כפייה"

הרבנות הצבאית נגד בצורת: ביום שלישי התקבלה ביחידות צה"ל השונות פנייה יוצאת דופן מראש ענף הלכה ברבנות הצבאית, סגן אלוף מלאכי ראבד, ולפיה יש לבקש מהחיילים להתפלל לירידת גשמים. חיילים שראו את הבקשה תלויה בבית כנסת צבאי שבו הם מתפללים סיפרו ל-ynet שאתמול (ד') אכן הרבו בתפילה. השאלה למי מגיע הקרדיט על מזג האוויר החורפי הבוקר נשארה פתוחה בינתיים.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

חרף התחזיות החד משמעיות של המטאורולוגים, שלפיהן בכל מקרה אמור היה להגיע מזג אוויר סוער לקראת סוף השבוע, הפיץ סא"ל ראבד הודעה למאות נציגי הרבנות הצבאית ביחידות צה"ל השונות, וביקש שהחיילים יישאו את התפילה בשני נוסחים אפשריים: הספרדי ("א-ל חי יפתח אוצרות שמיים", בפתיחת ההיכל), והאשכנזי ("ועננו בורא עולם").

גשם בירושלים, הבוקר (צילום: יאיר שמחי ) (צילום: יאיר שמחי )
גשם בירושלים, הבוקר(צילום: יאיר שמחי )

לדברי ראבד, הבקשה שלו הגיעה על רקע קריאת הרבנים הראשיים לישראל להתפלל לירידת גשמים. "זכות תפילת הרבים בכלל וחיילי צה"ל בפרט, תעמוד לנו שיתקבלו בקשותינו לרצון, אמן", ציין הרב הצבאי הבכיר.

 

גורם בכיר ברבנות הצבאית הסביר שאף שמדובר בבקשה חריגה מחיילי צה"ל, חלה היענות מרשימה הן מצד רבנים ביחידות והן מצד החיילים עצמם. הוא בחר לא להתייחס לעובדה שהתחזית לגשם פורסמה בבירור כבר לפני כמעט שבוע, וייחס את המשקעים הרבים לתפילות.

 

"כמובן שיהיה מי שיגיב בציניות, אבל חיילים רבים לא התעלמו מהבקשה והבינו את חשיבותה לטובת הארץ שבה הם חיים", אמר. "אין כאן שום עניין של אמונות טפלות וגם לא של כפייה: מי שלא רצה, לא התפלל".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שירלי שוורץ
גשם בזיכרון יעקב. למי הקרדיט על הגשם?
צילום: שירלי שוורץ
מומלצים