שתף קטע נבחר

איומים וכתובות נאצה: "נשות הכותל נבלות"

חצי שנה לאחר שרוססו כתובות נאצה על דלתה של חברת "נשות הכותל", פגי סידור - שוב איומים והשחתה. בין היתר נכתב: "פגי, היזהרי". סידור: "אני חרדה. עד שהרבנים לא יפרסמו גינוי, דבר לא ישתנה. למה הם מחכים? שיקרה אסון?"

אלמונים ריססו הלילה כתובות נאצה על קירות חדר המדרגות של חברת הנהלת הארגון "נשות הכותל ", פגי סידור, בשכונת תלפיות בירושלים. בין היתר, נכתב: "נשות הכותל נבלות" "ופגי, היזהרי". זו אינה הפעם הראשונה שכתובות נאצה רוססו על דלתה של סידור, ובמאי האחרון תחת הכותרת "תג תורה", נכתב "פגי, את הראשונה. אנחנו יודעים היכן את גרה. הכותל אינו הפקר".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

 

מעשה ההשחתה התרחש יום לאחר תפילת ראש חודש שקטה יחסית של ארגון הנשים, שהתנהלה אתמול ברחבת הכותל המערבי. הציבור החרדי והדתי, בחר להישמע לבקשת רב הכותל, שמואל רבינוביץ', ולא להגיע לתפילת המחאה שתוכננה קודם לכן.

 

"אני מצפה לתגובה של הרבנים". חדר המדרגות של סידור הבוקר (צילום : נעם ריבקין פנטון ) (צילום : נעם ריבקין פנטון )
"אני מצפה לתגובה של הרבנים". חדר המדרגות של סידור הבוקר(צילום : נעם ריבקין פנטון )

 

"אני מרגישה מאויימת וחרדה לבטחוני האישי", אמרה סידור הבוקר. "הבעיה היא הרבנים, בציבור החרדי והחרד"לי, שלא מבינים לאן הם מדרדרים את כולם. למה הם מחכים? שיקרה פה אסון שלא יהיה אפשר לחזור ממנו?".

 

"מה יקרה בפעם הבאה? ישימו לי מטען?"

לאחר ששכניה של סידור הבחינו בכתובות הנאצה, הם דיווחו למשטרה. "התלוותי לשוטרים להגשת תלונה בתחנה",

היא אומרת. "גם לפני כחצי שנה חוויתי סדרת הצקות והטרדות שכללה כתובות נאצה, שפיכת דבק לחור המנעול, פריצה לתיבת המייל שלי, הטרדות טלפוניות ועוד. בנתיים המשטרה עדיין לא מצאה את האחראים למעשים".

 

איך את מסבירה את הפגיעה הבוקר, לנוכח התפילה השקטה שהתנהלה אתמול?

 

"הציבור לא מודע למה שמתרחש בתקשורת החרדית, אבל מה שהיה שם בשבועיים האחרונים לא היה רגוע בכלל. במהלך השבועיים האחרונים, התנהלה הסתה נוראית. גם באתרי האינטרנט ותחנות הרדיו החרדיים נכתבו ונאמרו דברים מאוד קשים".

 

לדברי סידור, אין כל הסבר אחר למעשה הוונדליזם. "לא יכולה לחשוב על שום דבר אחר. אין לי אויבים. אין לי מיליונים להוריש. בפעם הראשונה לקחתי את זה בקלות, הפעם אני ממש שבורה מזה. אני מרגישה מאויימת אישית, וזו חוויה קשה."

 

גם הפעם, סידור אינה מאמינה כי האחראים למעשים ייתפסו. "המשטרה פותחת בחקירה,

אבל זה כמו לתפוס מחט בערמה של שחת. גם 'תג מחיר' לא תופסים, לכי תתפסי איזה שבאבניק משועמם שהחליט להשתולל באמצע הלילה", היא אומרת. "אבל הבעיה היא לא הוא. הבעיה היא הרבנים והמנהיגים".

 

לדבריה,בפעם הקודמת סגן ראש עיירית ירושלים מטעם הציבור הליטאי וסגן שר הדתות מש"ס, אמנם פרסמו הסתייגות מריסוס הכתובות, אבל "לא הם ישנו את התמונה".

 

"הציבור הזה מקשיב לרבנים, ומה שהם יגידו - הוא יעשה. ולכן עד שהרבנים בעצמם לא יפרסמו גינוי, שום דבר לא ישתנה. אני מצפה לתגובה של רבנים, של מנהיגים,

שאנשים שהציבור הדתי והחרדי מקשיב להם. עד שזה לא יקרה אני אמשיך להיות מאויימת. מה יקרה בפעם הבאה? ישימו לי מטען מאחורי הדלת?".

 

בתגובה לאירוע, מסרה מנכ"לית "נשות הכותל", לסלי זקס: "אנו רואות את המקרה כתוצאה ישירה של ההסתה וההשתלחות חסרת הרסן נגד נשות הכותל המוצגות כנשות האופל ונשות המריבה ברחוב החרדי ובמדיה הדתית והחרדית. יש סילוף מכוון של העובדות והתוצאה הבלתי נמנעת היא התחושה שמותר ואולי אף רצוי לפגוע בנו. נשות הכותל משלמות מחיר אישי כבד על עמידתן בחזית המאבק נגד הדרת נשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : נעם ריבקין פנטון
דלת ביתה של פגי סידור הבוקר
צילום : נעם ריבקין פנטון
מומלצים