שתף קטע נבחר

לראשונה באוסטרליה: נישואים חד מיניים

עשרות זוגות של בני זוג מאותו המין התקבצו בבירה קנברה, כדי לנצל את החוק החדש המאפשר להם להינשא. אבל השמחה מהולה בעצב: ביום חמישי הקרוב עשוי בית המשפט העליון לבטל את החוק, ואם הוא לא יעשה זאת - צפויה הממשלה השמרנית לעשות זאת באמצעות חקיקה

הומואים ולסביות מכל רחבי אוסטרליה התאספו היום (שבת) לטקסי נישואים חד-מיניים בבירה קנברה. זו הפעם הראשונה שבאוסטרליה נערכים נישואים חד-מיניים, והטקס התקיים בשעה שהחוקים המאפשרים איחוד בין בני זוג מאותו המין עומדים בפני אתגר משפטי לא פשוט.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

טקסי הנישואים שנערכו היום התקיימו תחת שמיים כחולים, ובאווירה מרירה-מתוקה עבור חלק מהזוגות, המודעים לכך שבית המשפט העליון של אוסטרליה עלול לבטל את האיחוד שלהם ביום חמישי הקרוב. הממשלה הפדרלית של אוסטרליה קראה תיגר על מידת התקפות של החוק שאושר בבירה קנברה וסביבתה, חוק המתיר לקיים שם נישואים חד-מיניים.

 

זוגות חד מיניים שנישאו באוסטרליה היום (צילום: AFP) (צילום: AFP)
זוגות חד מיניים שנישאו באוסטרליה היום(צילום: AFP)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)
 

הפרלמנט האוסטרלי דחה השנה פעמיים הצעות חוק שנועדו לאפשר נישואים חד מיניים, וראש הממשלה טוני אבוט נבחר בספטמבר האחרון

הרבה בזכות המצע שלו המתנגד לנישואים חד-מיניים. חלק מהפעילים למען שוויון זכויות לזוגות חד-מיניים בכל הנוגע לנישואים, חוששים שבית המשפט העליון יאסור מיום שלישי הקרוב נישואים חד-מיניים, כשידון בעתירה בנושא.

 

אם החוק המאפשר נישואים חד-מיניים בקנברה ישרוד את בית המשפט העליון, הפרלמנט הפדרלי של אוסטרליה יוכל להפוך אותו באמצעות חקיקה. מהלך שכזה עשוי להצית דיון ציבורי ער ומר בנוגע לזכויות אדם ואזרח.

 

רודני קרום, המנהל הלאומי של ארגון Australian Marriage Equality, אמר כי 25 זוגות חד מיניים צפויים להתחתן בקנברה בסוף השבוע, כולל סגן המנהל בארגונו, איוואן הינטון. ייתכן כי המספר הסופי יהיה אף גבוה יותר. "זו הפעם הראשונה שהתאפשר לנו להראות שהשמיים לא יפלו בגלל נישואים חד-מיניים באוסטרליה", אמר הינטון בדמעות במהלך הטקס לבעלו כריס תאו, שמוצאו מלזי.

 

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

הומואים ולסביות שהתחתנו היום בקנברה אמרו כי יהיו מאוכזבים מאוד אם החוקים לא יצלחו את המכשול הראשון, זה של בית המשפט, בשבוע הקרוב. "בלי קשר למה שיקרה ביום חמישי, עדיין יהיו לנו חמישה ימים שבהם תהיה לנו זכות חוקית להיות ביחד", אמרה סטייסי קוואן בעודה מצטלמת מחוץ לפרלמנט עם בת זוגה, קורינה פק. בנות הזוג נסעו יותר מ-400 קילומטר מביתן בבלו הבן. היילי ווילסון מקנברה אמרה

כי היא שמחה שהיא אינה צריכה לנסוע לארצה מוצאה, ניו זילנד, כדי להתחתן עם בת הזוג האוסטרלית שלה סמנתה הרמס.

 

הלובי הנוצרי האוסטרלי, מתנגד נחרץ של נישואים חד-מיניים, הזהיר כי במוקד הדיון הציבורי צריכה לעמוד הסכנה הנשקפת לדבריו לילדים של בני זוג מאותו המין. "אנחנו שומעים על אהבה שווה לכל כל הזמן, אבל אנחנו לא שומעים מה משמעות הדבר לילדים", אמרו בארגון.

 

נישואים חד-מיניים זכו להכרה רשמית כבר ב-18 מדינות ברחבי העולם, ובנוסף להן גם ב-16 ממדינות ארה"ב ובוושינגטון הבירה. השבוע הביע בראיון ל-ynet נשיא המדינה שמעון פרס לראשונה תמיכה בנישואים חד מיניים גם בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
נשואות לחמישה ימים בלבד?
צילום: AP
מומלצים