שתף קטע נבחר

בנט מגיב ללפיד: 'להוריד מחירים ולא יישובים'

יו"ר הבית היהודי מגיב לראשונה לבעל בריתו הפוליטי, יאיר לפיד, שדרש להתקדם במשא ומתן המדיני גם במחיר של שינויים בקואליציה. "מציע לכולנו להתמקד במה שבאנו לתקן במקום בדיבורים", אמר בנט ל-ynet. "לא מבין מאיפה האובססיה לתהליך המדיני, מאיפה הלהט לחלק את ירושלים"

יו"ר הבית היהודי, שר הכלכלה נפתלי בנט, הגיב הלילה (יום ב') לראשונה בשיחה עם ynet לדבריו של יו"ר יש עתיד, שר האוצר יאיר לפיד, שלפיהם צריך להתקדם במשא ומתן המדיני גם במחיר של שינויים בהרכב הקואליציה. "אני ממש לא מבין את האובססיה הזאת סביב התהליך המדיני", אמר שותפו של לפיד ל"ברית האחים". "צריך להוריד מחירים ולא יישובים".

 

עוד על המו"מ המדיני ב-ynet:

נתניהו: מוכן לפשרה היסטורית למען השלום

לפיד: להתקדם במשא ומתן גם במחיר של שינויים בהרכב הקואליציה

קרי עונה לליברמן ויעלון: "השלום אפשרי"

  

בנט, ששוהה באוסטרליה ומקיים שם סדרת פגישות בנושא שמירת הסנקציות נגד איראן, הוסיף ואמר בציניות: "לפי הדיבורים מסביב נראה כאילו קרה פה משהו שלא שמתי לב אליו. אולי הפלסטינים כולם החליטו לחיות איתנו בשלום וזה הזמן לעצור הכול ולעסוק רק בזה?" 

לפיד ובנט בימים טובים יותר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
לפיד ובנט בימים טובים יותר(צילום: גיל יוחנן)

בנט אף מתח ביקורת על הפוליטיקאים שהגיעו בימים האחרונים ל"פורום סבן" בוושינגטון ואמר: "במקום לטפל במחירי הדיור המאמירים וביוקר המחיה, אנשים מטיילים בכל מיני פורומים ועוסקים בלדבר. להוריד את יוקר המחיה חשוב יותר מקוקטיילים בעולם ופורומים שונים".

 

יו"ר הבית היהודי הוסיף ואמר: "אני מציע לכולנו להתמקד במה שבאנו לתקן במקום בדיבורים". הוא הדגיש כי "הבית היהודי תמשיך להתמקד בדברים החשובים. אני מקווה שכבר במושב הזה נעביר את הרפורמה ההיסטורית של תחליפי חלב לתינוקות. זה, לדוגמה, הרבה יותר חשוב ממצלמות אבטחה ולייזר של קרי בבקעת הירדן. אני מזכיר לכולם ששנת 2012 הייתה השנה הראשונה שבה אף ישראלי לא נהרג ביהודה ושומרון". בנט התכוון בדבריו לדו"ח של השב"כ לפיו ב-2012 לא נהרג אף ישראלי בגדה המערבית ובירושלים מאז 1973.

 

שר הכלכלה הוסיף: "לא מובן לי מאיפה מגיע הלהט הזה של הפוליטיקאים לחלק את ירושלים ואת יהודה ושומרון". יו"ר הבית היהודי הדגיש: "אני לא חושב שאני צריך להתנצל על עמדותיי. יש לא מעט אנשים בליכוד-ביתנו שמאמינים גם הם באותן עמדות. כנראה זה יום-ספורט כזה. רצים ומתבטאים בעניין השלום וזה נותן אליבי לא לעשות את מה שבשבילו נבחרנו".  

 

בנט המשיך ואמר: "הדבר הכי בסיסי שהייתי שואל הוא אם אפשר בכלל להאמין למו"מ שנעשה נגד חצי מהעם הפלסטיני. חמאס לא שותף ולא מכיר במו"מ הזה. אז מה הרעיון? שנמסור את יהודה ושומרון לחצי מהפלסטינים בעוד החצי השני ימשיך להילחם בנו ולהעיף עלינו טילים? אנחנו נותנים הכול תמורת מלחמה. זה כמו לשאת ולתת על רכב רק עם אחד משני הבעלים שלו".

 

נתניהו: עם איראן גרעינית לא יהיה שלום

אתמול הזהיר שר האוצר לפיד כי המשא ומתן המדיני עשוי להביא לשינויים בהרכב הקואליציה. לפיד אמר באירוע בתל אביב כי "כל שבוע שחולף בלי התקדמות ממשית במשא ומתן מסכן גם את יציבותה של הממשלה. גם מכך עלינו להיזהר. זוהי ממשלת עשייה, והממשלה הנכונה למדינת ישראל בעת הזו וגם בשנים הקרובות. המהלכים הכלכליים והחברתיים שאותם התחלנו בחודשים האחרונים זקוקים לזמן כדי להבשיל ולשאת פרי, וזה חיוני למשק ולמדינה שהממשלה הזו תמשיך לכהן בתפקידה גם אם התקדמות המשא ומתן תחייב שינויים קואליציוניים כאלה או אחרים".

 

למרות המשבר עם לפיד גם בנושאי דת ומדינה, אמר בנט: "אני בקשר עם יאיר לפיד. אנחנו ממשיכים להיפגש. אבל כשאנחנו אומרים שיש 70 אחוזים הסכמה ו-30 אחוזים מחלוקת, על זה בדיוק

מדברים. זה בסדר גמור שיש מחלוקות. ידענו שיש".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס גם הוא אתמול לדבריו של השר לפיד. "אנחנו מנסים לקדם תהליך שלום וכל אחד בממשלה יודע את זה. כל אחד יקבל את החלטותיו ויעשה את שיקוליו", אמר. "אנחנו מקדמים מדיניות של שלום וביטחון ועושים את הדבר הנכון והאחראי לאזרחי ישראל, ולא פועלים תחת לחץ זה או אחר".

 

נתניהו אמר אתמול בנאום במסגרת "פורום סבן" כי ישראל מוכנה לוויתורים משמעותיים במשא ומתן. "קיבלתי החלטות קשות ואני מוכן לקבל החלטות קשות יותר", הסביר, "אני מוכן לפשרה היסטורית". בנאום כרך נתניהו את הנושא להשלכות הסכם הגרעין העתידי עם איראן והבהיר כי "מאמצינו להשיג שלום לא יביאו מאום אם איראן תשיג נשק גרעיני".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שר הכלכלה נפתלי בנט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים