שתף קטע נבחר

ישראלי מציע שעון ב-eBay ב-5.07 מיליון שקל

השעון, שיוצר בשנות ה-80 במהדורה מוגבלת של 12 יחידות בלבד, הוא השעון היקר באתר. בעל החנות ברמת אביב שמוכר אותו: "בבית המכירות כריסטיס מכרו שעון דומה ב-2.3 מיליון דולר, אז המחיר שלנו נמוך יחסית. זה לא שעון פרקטי, זה כמו ציור של ואן גוך. בשבילנו הגברים, הצעצוע שלנו זה שעונים"

1.45 מיליון דולר - מחיר של כמה דירות: זה המחיר בו מוכרים דרור שניידר ואביו חיים שעון אחד בודד באתר המכירותeBay (איביי). השעון, מדגם 959 של חברת פטק פיליפ השוויצרית, הוא שעון יד שנייה במצב חדש והוא הפריט היקר ביותר כיום בקטגוריית השעונים ב-eBay בעולם. שווי השעון בשקלים: כ-5.07 מיליון שקל.

 

 

השעון כפי שהוא מוצג ב-eBay ()
השעון כפי שהוא מוצג ב-eBay

 

"זה שעון של חברה ששעוניה מראש יקרים מאוד", אמר ל-ynet המוכר, דרור שניידר, מחברת ח.שניידר תכשיטים ושעונים בע"מ, שמחזיקה בחנות בית השעון והתכשיט, ברמת אביב. "ב-1982 הם ייצרו סדרה של תריסר שעונים מזהב 18 קראט, שכללה את כל הפטנטים שלהם – 14 קומפליקציות. מחוג שניות מפוצל, תאריך שנתי ל-300 שנה הקרובות, סטופר, מצב ירח - ודחפו הכל לתוך שעון אחד. זה אחד השעונים.

 

"היצרנית תמחרה אותו דאז ב-850 אלף פרנקים שוויצרים - 950 אלף דולר. מי שרצה לקנות אותו היה צריך להזמין אותו שנתיים מראש. אני ואבא שלי, חיים שניידר, מייסד החברה, עובדים עם המון אספנים בארץ ובעולם. לרוב אנחנו מוכרים שעונים חדשים, אבל מתעסקים גם ביד שנייה".

 

איך הגעתם לשעון הזה?

 

"כחלק מהפעילות שלנו מול אספנים, הצלחנו למצוא אדם שקנה את אחד מ-12 השעונים, בחור יהודי מברוקלין. הוא קנה את השעון ב-1 במרס 1993. יש לו את החשבונית המקורית. הוא שם אותו בכספת ולאחרונה מכר לנו אותו במחיר עלות. כיוון שאנחנו חברה, אנחנו רוצים למכור אותו הלאה".

 

בכלל אי אפשר לענוד את השעון. זה שעון כיס.

 

"הוא לא פרקטי, זה לא שעון יד. זה שעון להשקעה, שמיועד לשבת בכספת. זו יצירת אמנות, זה כמו לקנות היום תמונה ב-10 מיליון דולר של ואן גוך. אנחנו הגברים - זה הצעצוע שלנו שעונים".

בתחילה הוא הוצע במכירהפומבית במחיר מינימום של 1.2 מיליון דולר ()
בתחילה הוא הוצע במכירהפומבית במחיר מינימום של 1.2 מיליון דולר

 

המחיר עלה מ-1.2 מיליון דולר

בהתחלה השניידרים הציעו את השעון במכירה פומבית, במחיר מינימום של 1.2 מיליון דולר, אך בסופה של המכירה - לא היה קונה מאושר. עכשיו הוא מוצע במחיר קבוע - גבוה יותר. "ביוני 2013 שעון דומה נמכר ב-2.3 מיליון דולר בבית המכירות כריסטיס בניו יורק, אז המחיר שלנו נמוך יחסית", מסביר שניידר.

 

"המכירה הפומבית יצרה הרבה רעש. ב-6 ימים נכנסו לעמוד 3,000 אנשים והיו -157 אנשים שצפו במכירה באופן רשמי. היו גם כמה לקוחות שהתכתבו איתי על השעון. לא הצלחנו במכירה הפומבית לכן עכשיו הוא מוצע במכירת buy it now".

 

מנסיונך, זה מחיר נדיר ב- eBay?

 

"זה מחיר נדיר לכל דבר. אין הרבה אנשים שמוכנים לשלם כ-5 מיליון שקל על שעון".

 

איך זה מסתדר עם יוקר המחיה?

 

"אחנו לא מוכרים אותו לשוק הישראלי, אם כי גם בישראל יש אנשים מאוד עשירים".

 

מה המוצר הכי יקר שמכרתם?

 

"שעון ב-300 אלף דולר. ללקוח אמריקני, אם כי גם בארץ יש שוק לפריטי יד שנייה. זה היה פטק פיליפ כרונו משנות ה-60. השעון החדש הכי יקר שמכרנו, נמכר בסביבות 180 אלף שקל - רולקס פלטינה חדש".

 

ישראלי מכר יהלום ביותר מ-90 אלף דולר

אלעד גולדנברג, מנהל פעילות עסקית ב-eBay ישראל, נתקל במכירה הזאת משום שהוא אחראי בין היתר לעודד עסקים בישראל למכור פריטים ב-eBay. "המוכר פנה אלינו וביקש את האישור למכירה, כי לא כל אחד יכול למכור פריט כזה", סיפר.

 

"עזרנו לו לקבל את האישור הזה מ-eBay. החשבונות של המוכרים באתר מוגבלים בסכום הכסף ובמספר הפריטים שהם יכולים למכור מדי חודש, כדי שמוכר לא יציע אלף אייפונים כשאין לו למכירה אפילו אייפון אחד. הגוף שמאשר מכירות יוצאות דופן הוא גוף פנימי בחברה שנקרא trust and safety והוא אחד מהגופים ב-eBay שמונעים הונאה".

 

מה הפריט הכי יקר שנמכר על-ידי ישראלים ב- eBay?

 

"לא מזמן נמכר אצלנו יהלום בודד במעל ל-90 אלף דולר. זה היה פריט אספנות, כמו השעון, זה באמת משהו חריג".

 

אתה חושב שהוא ימצא קונה במחיר הזה?

 

"אני מאוד מקווה. אני מעריך שהמוצר יישאר כשבוע באתר. יש אנשים שמחפשים את המוצרים מהסוג הזה.אנשים קונים ב- eBayמוצרים באלפי דולרים, כמו פורשה ופרארי. הישראלים ב- eBay, מאוד חזקים במכירה ובקנייה של שעונים, קונים המון שעוני יד מעבר לאספים. חשוב לזכור שבדרך כלל הפריטים אצלנו זולים יותר מאשר בחנויות, בפערים גדולים מאוד. שעוני יוקרה עולים אצלנו 50%-60% פחות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
כך נראה שעון בשווי 5.07 מיליון שקל
צילום: דרור שניידר
דרור וחיים שניידר
צילום: דרור שניידר
מומלצים