שתף קטע נבחר

צילום: שמוליק אמסלם, איליה קריינס, אוהד צויגנברג

הרצוג: "לא הזמן לתדרוך מבודח ויחצ"ני"

יו"ר האופוזיציה בעקבות הופעת נתניהו הערב: "מצער שבשעה שאלפי משפחות עדיין מנותקות מהחשמל, ראש הממשלה מתמקד ביחסי ציבור"

יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג תוקף הערב (שבת) את התנהלות ראש הממשלה בנימין נתניהו, ובעיקר את הופעתו הזחוחה במסיבת העיתונאים בירושלים: "מצער שבשעה שאלפי משפחות עדיין מנותקות מהחשמל, ראש הממשלה מתמקד ביחסי ציבור ובתדרוך מבודח לעיני המצלמות. אני באמת תוהה האם לתדרוך הזה היה איזשהו ערך מבצעי, או שכל תכליתו הייתה להראות מי הראשון שזיהה ושלט במצב".

 

הסערה הגדולה - כתבות אחרונות ב-ynet:

נתניהו, דנינו וברקת באווירה מבודחת

כביש 1 נפתח חלקית, הרכבת קלה מושבתת

משפחות מנותקות, יומיים בלי חשמל: "משהו למעלה מאוד קלוקל"

הרצוג אומר שכבר ביום רביעי התריע על מה שצפוי לקרות. "קראתי לממשלה ולרשויות להיערך לסערה בהתאם לתחזיות. יש רשות חירום לאומית (רח"ל) שהוקמה למצבים מעין אלה, מדוע היא לא הופעלה מיד? היא הייתה אמורה לתאם בין כל הגורמים ולהתכונן. יש נהלים מיוחדים שאושרו בממשלה ובקבינט למצבי חירום לאומיים, מדוע הם נשארו רק על הנייר? מדוע האזרח הקטן לא ידע לאן לפנות ומדוע לא היה תיאום בין הרשויות המקומיות לממשלה? למה אנחנו תמיד מגיעים לרגע האמת לא מוכנים ולא ערוכים?".

 

לצד הביקורת על הממשלה, הודה הרצוג לאנשים שעוסקים בתיקון פגעי הסופה ועוזרים לתושבים הנצורים בבתיהם. "אני מבקש לחזק את ידי כוחות הביטחון, אנשי הרווחה, חברת חשמל, המתנדבים וכל העושים במלאכה בשעות הקשות".

 

ח״כ מיכל רוזין (מרצ) הודיעה כי בכוונתה להגיש הצעה דחופה לסדר בעניין מוכנות הרשויות לסערה: "עשרות אלפי ישראלים היו מבודדים ביממות האחרונות בעקבות הסופה. כמו תמיד, הנפגעים המרכזיים היו אלה שהממשלה מזניחה גם ביומיום - העניים, הקשישים, הנכים, חסרי הבית. עם כל הכבוד למסיבות העיתונאים המתוקשרות, מצב שבו ברגע האמת עשרות אלפי בתים נותרים מנותקים מחשמל, הסקה וטלפונים, ומוקדי הסיוע קורסים - הוא לא מצב שניתן לעבור עליו לסדר היום. מחובתנו לוודא שברגע האמת, כל מה שניתן לעשות עבור מי שזקוקים לרשויות ותלויים בהן - אכן ייעשה".

  

גם חבר הכנסת נחמן שי ממפלגת העבודה סבור שיש לבדוק את התנהלות הרשויות השונות במהלך הסערה. שי מתכוון להעלות את העניין על סדר יומה של הכנסת, שתדון השבוע בדרישתו למינוי ועדה פרלמנטרית לעניין מחדלי סופת השלג 2013. "המצב ההולך ומידרדר באזור ירושלים, המצור על בירת ישראל, השיתוק באספקת החשמל, היעדר מנהיגות ויד מכוונת והיערכות לקויה מלכתחילה, כולם מחייבים כי הכנסת תורה על חקירה רחבה ויסודית של הכשלים בפעילות הממשלה ומשרדיה. אם לא הצלחנו לעמוד בפני סופת שלג קשה, כיצד נתמודד עם רעידת אדמה פתאומית, או לחילופין עם מטח טילים על העורף מהצפון ועד הדרום?".

 

ח״כ איציק שמולי (העבודה): "30 אלף ישראלים עדיין נצורים בשלג בלי חשמל או חימום וראש הממשלה מצא לו זמן להתבדח מול המצלמות בניסיון די פתטי להתמודד עם הביקורת הציבורית על חוסר המוכנות וקריסת המערכות הממשלתיות. נכון, אנחנו עדיין בשלב שבו כולנו מחויבים להציל חיים ולמזער נזקים ולא להטיח ביקורת ולחפש אשמים, אבל אם במקום תשובות אזרחי ישראל מקבלים לפני דקה הופעה זחוחה ומבודחת של נתניהו ודרישה מהמפכ"ל 'להפסיק עם הקיטורים' עולה תהייה גדולה האם יש באמת על מי לסמוך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הרצוג תוקף
צילום: מוטי קמחי
מומלצים