שתף קטע נבחר

סערה בארה"ב: בן עשירים הרג 4 ולא ייאסר

שופטת בטקסס לא שלחה לכלא את הנער בן ה-16, שהיה שיכור בעת התאונה, לאחר שקיבלה חוות דעת שטענה כי הוריו אשמים ב"פינוק יתר". בעבר גזרה מאסר על נער שחור שהרג גבר במכת אגרוף

ארצות הברית סוערת סביב גזר דין מעורר מחלוקת: ביקורת חריפה נמתחת נגד שופטת בפורט וורת' בטקסס שגזרה בשבוע שעבר עונש על תנאי למשך עשר שנים על איתן קאוץ', נער בן 16 מטקסס, שדרס למוות ארבעה בני אדם ופצע שבעה בתאונת דרכים לפני חצי שנה.

 

עוד חדשות בעולם:

העם עם הגוּלֶן. האיש שמפחיד את ארדואן

"חומרי נפץ בהרווארד": ארבעה בניינים פונו

צעד גדול לסין: צפו בתיעוד הגשושית על הירח

 

השופטת, ג'ין בויד, קבעה גם כי קאוץ' יישלח למוסד טיפולי למשך שנה בקליפורניה. כעת נשמעות קריאות להדיח את בויד מכס השיפוט בעקבות גזר הדין שבו קיבלה את חוות הדעת הפסיכולוגית, שטענה כי עושרה של המשפחה שממנה מגיע הנער משפיעה על קבלת ההחלטות שלו ועל הבנת מעשיו.

 

הכתבה ב-CNN על הפרשה

 

בחקירת התאונה התברר כי הנער ושבעה חבריו שהיו ברכבו היו כולם שתויים והוא נהג במהירות של 112 קמ"ש בכביש שמותר לנסוע בו 65 קמ"ש בלבד. בדמו של קאוץ' נמצאה רמת אלכוהול פי שלושה מהמותר לאדם בוגר.

 

צוות ההגנה של הנער העלה לדוכן פסיכולוג שטען כי הוריו אשמים במצבו של אית'ן בן ה-16 בכך שאפשרו לו חופש מוחלט ונתנו לו לעשות כל העולה על רוחו. "הילד הזה מעולם לא למד להתנצל אם הוא פגע במישהו", אמר הפסיכולוג ד"ר גארי מילר מעל דוכן העדים.

 

בארצות הברית גם טוענים לגזענות מצדה של השופטת. בשנה שעברה גזרה בויד עשר שנות מאסר על נער שחור בן 14 שהרג גבר במכת אגרוף אחת. הנער הודה במעשה ולא הביע חרטה.


סרג'יו מולינה שמשותק לאחר התאונה ()
סרג'יו מולינה שמשותק לאחר התאונה

אף שבויד צפויה לפרוש בשנה הבאה, הוגשה עתירה למושל טקסס ריק פרי בדרישה להדיח אותה משיפוט באופן מיידי. "העונש שהוטל על קאוץ' הוא בגדר סטירה בפנים של משפחות ההרוגים בתאונה. בזמן שהנער הרוצח הזה יבלה בספא בקליפורניה, המשפחות הולכות לבתי הקברות", כתב אחד מיוזמי העתירה.

 

אישה נוספת שהצטרפה לבקשת ההדחה אמרה: "זוהי עוד דוגמה לכך שהכסף קובע הכול. בעל המאה הוא בעל הדעה. צריך להדיח את השופטת בכך שסייעה לרוצח".

 

"הוא היה מקבל 10 שנים אם היה עני"

בתאונה שהתרחשה בחודש יוני נהרגו צעירה שנתקעה עם רכבה בצד הדרך, עובר אורח שניסה לסייע לה, ואם ובתה שניסו גם הן לעזור לצעירה. ברכב של קאוץ' נסעו שבעה מחבריו, בהם סרג'יו מולינה בן ה-16 שנפצע באורח קשה ומשותק ואינו מגיב לסביבתו.

 

"הרופאים לא אופטימיים במיוחד", סיפר אלכס למוס, אחיו של מולינה לרשת CNN. למוס שהה בבית המשפט לאורך כל הדיונים של קאוץ' וחיפש צדק. "פשוט זעמתי על העונש הקל הזה. אימא שלי בוכה כל הזמן. אחי היה ילד טוב והיו לו הרבה חלומות. החלום הגדול ביותר שלו היה להיות שחקן כדורגל ועכשיו הוא לא יוכל להגשים אותו", סיפר האח.

 

משפחת מולינה כבר צברה חוב של יותר ממיליון דולר עבור הטיפולים שעובר סרג'יו בן ה-16 במשך ששת החודשים האחרונים. כעת המשפחה תובעת את משפחתו של קאוץ' ביותר מ-20 מיליון דולר.

 

"הילד הזה רצח ארבעה והפך את אחי לנכה. הוא אפילו לא ירצה שנה אחת בכלא? אם הוא היה עני כמונו, בטוח שהוא היה מקבל עשר שנים בכלא", תקף אחיו של מולינה בראיון לעיתון מקומי בדאלאס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנער שיצא בזול. אית'ן קאוץ'
מומלצים