שתף קטע נבחר

טרגדיה בהודו: ילדה 10 עוברים מתים

הצעירה הובהלה לבית החולים, המרוחק 125 ק"מ מביתה, בחודש השלישי להריונה. 9 עוברים נולדו מתים בדרך הארוכה, מות העשירי נקבע לאחר ניתוח

עשרה עוברים שהרתה אנג'ו קושאווה בת ה-28 באמצעות טיפולי הפריה לא שרדו את החודש השלישי של ההריון. ה"דיילי מייל" דיווח הערב (ב') כי קושאווה, תושבת מאדהיה פראדש שבצפון הודו, הובהלה לבית החולים בשבוע ה-12 להריונה.

 

עדכונים נוספים בחדשות ynet:

סערה בארה"ב: בן עשירים הרג 4 ולא ייאסר

5,000 מרצים אמריקנים: להחרים את ישראל

 

אך כיוון שביתה מרוחק כ-125 ק"מ מבית החולים כבר בדרך היא החלה ללדת, ותשעה מהעוברים נולדו מתים. העובר העשירי הוצא מרחמה בבית החולים בניתוח, אך מותו נקבע במקום.

 

קושאווה עברה טיפולי הפריה ובזכותם נכנסה להריון מרובה עוברים, אך הוא נחשב קיצוני נוכח מספרם הרב. הגינקולוג ד"ר סומיטרה יודב הסביר כי לא נערך דילול עוברים כנהוג במקרים מסוג זה. "לפחות שלושה עוברים היו יכולים לשרוד אם היו מפחיתים את מספר העוברים ברחמה של האישה", אמר. ככל שמספר העוברים רב יותר, הסיכוי שישרדו נמוך יותר. לעוברים שנולדים בשלב כה מוקדם של ההריון יש סיכוי של 50 אחוז בלבד לשרוד בכל מקרה.

 

 אין זה ההריון שבו התפתח מספר העוברים הגדול ביותר בעולם עד כה. ב-1971 יילד רופא ברומא אישה שברחמה התפתחו 15 עוברים, אך גם במקרה זה כולם מצאו את מותם עם צאתם לאוויר העולם.

 

הריון מרובה עוברים נוצר כאשר ביצית פוגשת זרעון ואז הם מתחלקים - במקרה זה נולדים תאומים זהים, בעלי DNA זהה. במקרה שבו כמה ביציות פוגשות בכמה זרעונים - התאומים נולדים שונים זה מזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים