שתף קטע נבחר

14 שנות מאסר לסמנכ"ל שתקף 29 ילדים

איש הייטק בן 42 מהשרון הורשע בניצול עשרות קורבנות שאיתם יצר קשר באמצעות האינטרנט. השופטים הזדעזעו: "אחד המקרים המעוותים שראינו"

14 שנות מאסר נגזרו על תושב השרון בן 42, סמנכ"ל בחברת היי-טק, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות מין ב-29 ילדות וילדים תוך שימוש ברשת האינטרנט. הוא נחשד בביצוע המעשים במאות ילדות אולם הודה רק בחלקם במסגרת העסקה. ארבעה מהאישומים שהופיעו בכתב האישום המקורי נמחקו. על הנאשם הוטל לשלם פיצויים בסך 10,000 שקל לכל אחת מ-33 המתלוננים.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

את העבירות ביצע באמצעות קשר שיצר במחשב הקורבנות, ועל ידי כך שכנע אותם לבצע בעצמם מעשי סדום ומעשים מגונים. הרכב השופטים בראשות רות לורך מבית המשפט המחוזי בלוד טענו שמדובר באחד המקרים החמורים והמעוותים שהובאו בפניהם עד היום, ולכן בחרו לגזור ענישה נפרדת על חלק מפרטי המקרה.

 

בגזר הדין כתבו השופטים: "הנאשם פעל בשיטתיות, ולאחר שנפלו הקטינות ברשתו החל לשוחח עמן תוך שהוא משתמש בתכנים מיניים בוטים. הנאשם היה בעל כושר שכנוע ותחכום מניפולטיביים, והקורבנות הקטינים נחשפו למעשים המעוותים שביצעו על פי הנחייתו". השופטים קבעו מעשים אלו יתעוררו אצלם ויגרמו לתחושה של גועל, ביזוי, ועיוות תפישתי שילוו אותם לאורך שנים רבות.

 

בגזר הדין הוסיפו השופטים שעבירות הן דרגת חומרה מופלגת: "תוכן השיחות, ההנחיות לקטינות לאנוס את עצמן או לבצע בגופן מעשים מגונים, המספר הרב של העבירות, הימשכות העבירות במשך עשור והתנהלותו של הנאשם מלמדים על עיסוק אובססיבי והתמכרות למין של אינטרנט".

 

הסנגורים: נשקול הגשת ערעור

מהפרקליטות נמסר בתגובה לגזר הדין: "הסדר הטיעון הותיר את העבירות החמורות בכתב האישום, והטיעון לעונש היה פתוח במסגרת ההסדר. הפרקליטות טענה לעונש משמעותי שיהיה בו מסר מרתיע ומגנה. אנו מברכים על גזר הדין שניתן היום".

 

מנגד טענו הסנגורים רותם כהן ומשה אורן: "מדובר בנאשם שמעולם לא פגש במתלוננות וכל נשוא כתב האישום דן בעבירות וירטואליות. נלמד את גזר הדין ונבחן הגשת ערעור".

 

הנאשם נעצר במאי 2012, והורשע בעבירות של מעשה מגונה בקטינה, גרימת מעשה מגונה בקטינה, הטרדה מינית בקטינה, פרסום תועבה, ניסיון לגרום מעשה סדום בקטינה, סחיטה באיומים ועוד. כתב האישום תיאר כיצד הוא שכנע ילד בן 13 לבצע מעשה סדום ומעשים מגונים באחותו בת 11.

 

ברשת כינה את עצמו הנאשם "שירי", "גלי", "אלונה" ו"נטלי" וגם הציג עצמו כנער בשם תומר. הוא השתמש בתוכנות סקייפ, מסנג'ר, ICQ ו"אובו". הוא הציג עצמו כנערה בעלת ניסיון מיני.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הנאשם בבית המשפט, ארכיון
צילום: מוטי קמחי
צילום: אבישג שאר-ישוב
עו"ד רותם כהן
צילום: אבישג שאר-ישוב
עו"ד משה אורן
מומלצים