שתף קטע נבחר

נתניהו ניצח בבית הדין ונאם מול אולם חצי ריק

לאחר שבית הדין של הליכוד מנע הצבעה על הצעה שתחסום איחוד עם ישראל ביתנו, דיבר נתניהו בוועידת הליכוד על המו"מ עם הפלסטינים ועל איראן. חלק גדול מהכיסאות באולם נשארו ריקים

לאחר שבית הדין של הליכוד הכריע שלא להעלות להצבעה הצעה שתמנע איחוד בין הליכוד לישראל ביתנו, הגיע הערב (יום ד') ראש הממשלה בנימין נתניהו לגני התערוכה בתל-אביב שם התקיימה ועדת הליכוד.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

קודם לאירוע התנהלה מערכה משפטית בבית הדין של התנועה בין נציגי נתניהו ובין נציגיו של יו"ר ועידת הליכוד, סגן השר דני דנון, שביקש להעלות להצבעה הצעה שתמנע איחוד מפלגות בין הליכוד ובין מפלגתו של שר החוץ, אביגדור ליברמן. בית הדין של התנועה קיבל את בקשתו של נתניהו וההצבעה נדחתה.

 

מול אולם שהיה חצי ריק התייחס נתניהו לנושאים מדיניים, כמו המשא-ומתן עם הפלסטינים. הוא זכה לעתים למחיאות כפיים ממאות חברי התנועה שטרחו להגיע לוועידה. בוועידה עצמה עלו להצבעה בעיקר נושאים טכניים.

 

הכיסאות הריקים בוועידה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הכיסאות הריקים בוועידה(צילום: מוטי קמחי)

נתניהו על הבמה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נתניהו על הבמה(צילום: מוטי קמחי)

 

על המשא ומתן עם הפלסטינים אמר נתניהו: "אינני יכול להבטיח שיושג הסכם. זה תלוי גם בצד השני. אני מתחייב בפניכם לדבר אחד. אם יושג הסכם הוא יובא להכרעת הכנסת ולמשאל עם. התחייבתי לזה. לא נקבל החלטה כזאת בלי הסכמה רחבה, בלי לגבש אחדות רחבה בעם, ואת זה לא עושים באמצעות מחטף פרלמנטרי, קואליציוני או ממשלתי".

 

הוא אמר כי השיחות מתנהלות מול ארצות-הברית ברוח טובה, "אבל יש נסיונות בעולם, בחלקים שונים שלו ובמיוחד בחלק אחד, ללחוץ עלינו. לוחצים מכאן ומשם", הוא אמר. "לא קל תמיד לעמוד

 מול הלחצים האלה. אני וחבריי כאן עומדים וכשצריך מתריעים שוב ושוב בשער וכשצריך דופקים על שולחן ולא מפסיקים לנסות לשכנע בפורומים בינלאומיים מעל במות העולם. אנחנו תמיד יודעים שבנושאים גורליים אנחנו לא מתפשרים".

 

במהלך נאומו מול חברי מרכז הליכוד התייחס נתניהו גם לגרעין האיראני: "אנחנו בעין של כמה סערות. הסערה הקשה מכולן מתחוללת באזורנו בניסיון המתמשך הבלתי נלאה של איראן להפוך למדינה גרעינית, עם נשק גרעיני. היעד שלנו כלפי אותה מדינה שמצהירה בגלוי, כולל בימים האחרונים, שאנחנו איננו בני אדם אלא כלבים פרועים". הוא חזר ואמר שישראל לא תאפשר לאיראן לפתח נשק גרעיני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
נתניהו בוועידה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים