שתף קטע נבחר

ילד פלא-פון: השיב לאמו את הטלפון הגנוב

לידור בן ארי קיבל דיווח מאמו שהטלפון הנייד שברשותה נגנב. הבן הסתייע בעבודתו בתוכנה מיוחדת והביא בעזרת המשטרה למציאת המכשיר

האם נלחצה, הגנב נמלט, אבל הבן גילה תושייה והביא להחזרת הטלפון: אורלי בן ארי מתל-אביב עלתה שלשום (יום ג') כהרגלה על אוטובוס בדרכה למקום עבודתה. במהלך הנסיעה הבחינה שהטלפון הנייד שלה נגנב. בסופו של דבר, שיתוף פעולה של בן הקורבן למשטרה הביא לאיתור המכשיר בחנות שלפי החשד מוכרת טלפונים ניידים גנובים. הגנב עדיין מסתובב חופשי.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

חשד: העלימו הכנסות בשווי 300 מיליון שקל

אישום: התחזה לחונך במשך שנה ואנס ילד

 

לידור, בנה של בעלת הטלפון, העובד בחנות iDigital בתל אביב, ואחראי בין היתר על איתור מכשירים גנובים, הוזעק על ידי אמו לאתר את המכשיר. "בשנייה שהיא נכנסה לעבודה היא מיד התקשרה אליי", שחזר לידור. "פתחתי את המחשב מיד, נכנסתי לתוכנה שמאפשרת לראות את הטלפון על גבי מפה וראיתי שהוא 'זז' לכיוון התחנה המרכזית. כל התנועה של הגנב הייתה לי מול הפרצוף, ומיד חייגתי למשטרה".

המרדף אחר הטלפון הגנוב  ()
המרדף אחר הטלפון הגנוב
 

בן ארי הבן חובר לקצין הבילוש של תחנת שרת, חיים סמרה. "היינו בפעילות סמויה בתחנה המרכזית הישנה ואז קיבלנו את הדיווח על הגניבה", סיפר סמרה. "התקשרתי ללידור ונסעתי לכיוון התחנה המרכזית מכיוון שידוע לנו כבר על חנויות שמוכרות שם טלפונים גנובים".

 

סמרה סיפר כי "עם הרבה מזל תפסנו את המכשיר ביד של

 המוכר, למרות שכיסוי המכשיר הוסר ולמרות שהזיכרון כבר נמחק. הצלחנו לזהות את המכשיר בוודאות על ידי המספר הסידורי שלו. חשוב שאזרחים יפנו למשטרה מיד ובזמן אמת וחשוב שיכירו את הטכנולוגיה שמאפשרת לעקב אחרי המכשיר שלהם".

 

השוטרים עצרו את בעל החנות בחשד למכירת מכשירים ניידים גנובים. בנוסף לכך עירבה המשטרה גם את אנשי מע"מ והביטוח הלאומי כדי שינקטו סנקציות נגד בית העסק. "השוטרים שיחקו אותה", סיכם בן ארי. "יצאתי עם הרגשה טובה, הם פעלו מהר מאוד, היו אדיבים אליי והרגשתי כל הזמן שיש עם מי לדבר".

 

המידע הראשוני התקבל באימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תושייה. לידור בן ארי
הטלפון הוחזר. אורלי בן ארי
מומלצים