שתף קטע נבחר

1 מכל 200 נשים בהריון בארה"ב: אני בתולה

תוצאות מחקר גדול מעלות תהיות על החינוך המיני בארה"ב והיכולת לאסוף מידע מדויק על חיי מין פרטיים. כך התגלו "בתולות בהריון" שלא עברו הפריה

אחת מכל 200 נשים צעירות בארצות הברית טוענת כי נכנסה להריון כשהיא עדיין בתולה. כך עולה ממחקר אמריקני מקיף שפורסם השבוע ושהתמקד בסוגיות בריאות ופריון בקרב צעירים אמריקנים.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

מתוך 7,870 נשים שהשתתפו במחקר, 45 נשים - כלומר כחצי אחוז - אמרו כי נכנסו להריון מבלי שקיימו יחסי מין וגינליים. אף אחת מהן לא הסבירה זאת בכך שהשתמשה בהפריה חוץ גופית כדי להיכנס להריון.

 

המחקר התבסס על נתונים מהשנים 1995 עד 2009. הנשים הצעירות דיווח על יחסי המין שקיימו, על הריונות ועל הידע שלהן בנוגע לשיטות לבקר הריון. במשך 14 שנים הן השיבו על שאלונים עתיים. גם גילן ודתן נרשמו, והוריהן התבקשו לומר עד כמה הם נהגו לשוחח עם בתם על יחסי מין או על בקרת ילודה. מנהלי בתי הספר שלהן התבקשו לעדכן כמה זמן הוקדש במוסד החינוכי לשיעורי חינוך מיני.

 

31% מ"הבתולות ההריוניות" אמרו כי נתנו "הבטחת צניעות", נדר שנהוג לקדם בחוגים נוצריים שמרניים הטוענים כי יחסי מין צריכים להתקיים רק במסגרת נישואים. בקרב הנשים ה"לא-בתולות" שנכנסו להיריון, 15% דיווחו כי נתנו "הבטחת צניעות". הנתונים מראים גם ש"האמהות הבתולות" ילדו בממוצע כשגילן היה נמוך ביותר משנתיים מהגיל הממוצע שביו ילדו אמהות "לא-בתולות" - 19.3 לעומת 21.7.

 

החוקרת הראשית, איימי הרינג, פרופסור לביו-סטטיסטיקה באוניברסיטת צפון קרוליינה, אמרה כי המשתתפות בסקר לא נשאלו את השאלה

"האם נכנסת להריון בעודך בתולה?", וכי הטענה של הנשים הללו הוסקה מצירוף התשובות שנתנו לשאלות השונות - אולי מבלי שהן שמו לב לסתירה. לדבריה, הממצאים מעלים שאלות בנוגע לחינוך מיני ומודעות, אבל גם בנוגע לקושי לקבל מידע מדויק על חיי מין.

 

"אף שחשבנו שהשאלות היו די ברורות, עדיין יש אפשרות שנשים מסוימות לא הבינו אותן או לא פירשו אותן כהלכה, ונתנו את השנה הלא נכונה או שמסיבה כלשהי הן לא רצו להודות שהן קיימו יחסי מין", הסבירה הרינג. "אף שהשתמשנו בטכנולוגיה בניסיון לקדם את כנות המשתתפים במחקר, אנחנו עדיין רואים תשובות לא-מציאותיות. למעשה, לפני כמה שבועות הלכנו לבדוק אם מדובר בתופעה שקיימת רק אצל נשים, וגילינו גם כמה 'אבות בתולים'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
גיל הלידה הממוצע של "הבתולות" נמוך ביותר משנתיים
צילום: shutterstock
מומלצים