שתף קטע נבחר

פירון לתלמידה "מורדת": 'הגיעה העת לשנות'

מיכל זולר, תלמידת י"ב, בחרה להציף בעיות במערכת החינוך במקום להשיב לשאלות במבחן בספרות. שר החינוך מיהר לטלפן: "מבין ללבך, מודע לבעיות"

"רק למענך ולמען תלמידים נוספים רציתי להיות שר החינוך", כך כתב שר החינוך שי פירון בעמוד הפייסבוק שלו בהתייחסו למיכל זולר, תלמידת כיתה י"ב ממרכז הארץ, שבחרה להציף בעיות במערכת החינוך במקום להשיב לשאלות במבחן בספרות. השר פירון התקשר היום (א') לזולר וביקש להיפגש עמה בעקבות הפרסום ב-ynet על אודות הצעד שנקטה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

שרים: "זה הזמן לשחרר את פולארד"

אונס הילדה: 'אם לא תשכבי איתנו נרכל עלייך'

 

זולר ניגשה בשבוע שעבר למבחן בספרות ובשעה וחצי שהוקצבה לה ולחבריה היא כתבה בשטף - אבל לא את התשובות לשאלות. במקום זאת היא ניסחה למורה שלה מכתב ארוך, רהוט, מפורט ומנומק, שבו הסבירה מדוע החליטה על הצעד החריג, מה דעתה על שיטת הלימוד שבה כלולים המבחנים הללו ומה היא חושבת על מערכת החינוך בישראל ובכלל.

 

השר פירון אמר לשמיניסטית כי הוא מבין ללבה, שהוא מודע לבעיות הקיימות היום בלמידה ושזו העת להוביל לשינוי. השר אף הקדיש לזולר סטטוס בעמוד הפייסבוק שלו שבו כתב: "רק למענך ולמען תלמידים נוספים רציתי להיות שר החינוך. כי הגיעה העת לשנות, לתת משמעות ללמידה, להעביר אותה מלמידה העוסקת בשינון לכזו הנוגעת בלב ובנפש של הלומד".

 

הסטטוס שפרסם השר פירון בפייסבוק ()
הסטטוס שפרסם השר פירון בפייסבוק

העמוד הראשון במכתב שהוגש במקום התשובות למבחן ()
העמוד הראשון במכתב שהוגש במקום התשובות למבחן

פירון כתב עוד כי "לימודי הספרות הם ההזדמנות המופלאה לעסוק בגיבוש ועיצוב המידות והזהות, להתמודד עם רגשות, להגדיר אהבה והתמסרות, לעסוק במולדת אהובה, בשורשים מורכבים וביחסים בתוך המשפחה. אסור להמשיך בדרך שבה הלכנו. היא התאימה לשעתה. עכשיו צריך ללמוד אחרת".

 

השר המשיך בפנייה אישית לזולר: "למענך ולמען התלמידים הצעירים אנחנו נשנה את הלמידה. זה יתחיל בקרוב, בקרוב מאוד, אבל זה ייקח זמן רב. כולנו, תלמידים ומורים, נצטרך להתרגל ללמידה משמעותית, כזו שתהפוך את הלמידה לרלוונטית ונוגעת, כזו שתתמודד עם אתגרי המאה ה-21, כזו שתניע אותנו לקחת אחריות על החברה".

 

בסוף ביקש פירון להודות לתלמידה וכתב: "תודה לך מיכל. תודה שהזכרת לנו שוב עד כמה חשובה היא הלמידה האחרת. עד כמה אתם רוצים, מבקשים וחולמים ללמוד אחרת".

 

זולר, שהופתעה מאוד משיחת הטלפון, אמרה ל-ynet: "אני כמובן אשמח להיפגש עם השר. לא ציפיתי שאזכה לתגובות כאלה, אבל אני שמחה מאוד כי זה אומר שהמכתב שלי הצליח להזיז משהו. גם בבית הספר קיבלתי תגובות חמות ומעודדות הן מהתלמידים והן מהמורים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
השר פירון
צילום: עידו ארז
מיכל זולר
מומלצים