שתף קטע נבחר

אין רכבת ממודיעין לתל אביב: "ניאלץ להיות יצירתיים כדי להגיע למקום העבודה שלנו"

תושבי מודיעין שעובדים בתל אביב מנסים להתרגל להשבתת הרכבת בשבועות הקרובים בשל נזקי הסופה: "האוטובוס פחות נוח ויש פקקים"

הידיעה שקו הרכבת בין תל אביב למודיעין דרך נתב"ג יושבת בשבועות הקרובים  בגלל הצטברות 250 אלף קוב מים שגרמו לנזקים לתשתיות, גרמה לכעס רב בקרב משתמשיו. חלקם יידרשו כעת למצוא חלופות נוחות פחות כדי להגיע למחוז חפצם. "זו הפקרות לשמה שאוטוטו אנחנו ב-2014 ותחנת רכבת מושבתת לכמה שבועות בגלל מים", אמר טל ממודיעין, שמשתמש ברכבת באופן יום-יומי.

 

מהרכבת נמסר כי קטע המסילה בין תל-אביב לבין תחנות מודיעין דרך נתב"ג, בשני הכיוונים, הוצף בלא פחות מרבע מיליון קוב שגלשו מנחל שפירים הקרוב. ההצפה נמשכה לאורך כ-2.5 ק"מ, ובמקומות מסוימים הגיע גובה המים עד שמונה מטרים. עבודות שאיבת המים נמשכו חמישה ימים ללא הפסקה, ורק כאשר הסתיימו ניתן היה לזהות את הנזק הכבד לתשתית ולמערכות שונות.

 

עוד בחדשות ynet:

 

הצפת המסילה. עבודות במשך חמישה ימים ברציפות (רכבת ישראל) (רכבת ישראל)
הצפת המסילה. עבודות במשך חמישה ימים ברציפות(רכבת ישראל)

"יש לי קורס של שלושה ימים בתל אביב שמתחיל ב-8:00 בבוקר", הסביר טל. "לנסוע עם הרכב, בפקקים, זה בלתי אפשרי. אשתי צריכה את הרכב כי היא מוציאה את הילדה מהגן. האפשרות היחידה שעומדת בפניי היא אוטובוס - שזו לכל הדעות אופציה פחות נוחה. לא מדובר בשלג ולא בהוריקן. אני ואשתי ניאלץ בשבועות הקרובים להיות יצירתיים כדי להגיע למקום העבודה שלנו".

רבע מיליון קוב מנחל שפירים (רכבת ישראל) (רכבת ישראל)
רבע מיליון קוב מנחל שפירים(רכבת ישראל)

יואב בנית מתגורר במודיעין ועובד ברמת גן. כעת הוא יעלה בכל בוקר על האוטובוסים שמעמידה הרכבת. הוא סיפר כי "עכשיו איאלץ לנסוע באוטובוס ממודיעין לסבידור מרכז. זה לא כמו רכבת שמגיעה בזמן, יש פקקים וזה לא נוח. באוטובוס אני לא מצליח לעבוד. בשעות שאני יוצא רכב זה הכי גרוע. מה גם שאני לא אוהב לנהוג, לא אוהב להיתקע בפקקים. הרכבת זה קלאסי בשבילי".

 

דב לנדסמן מתגורר אף הוא במודיעין ועובד בתל אביב. "בהלוך אני אסתדר כי יש אוטובוס שמוריד אותי בת"א מרכז ומשם אתפוס רכבת לתחנת השלום. זה מצריך ממני טיפה יותר מאמץ אבל לא נורא", אמר.

"הדרך הביתה היא סיוט כי בשעות האלה האוטובוס לא אמין. הוא מאחר או שהוא מגיע כבר עמוס והנהג לא מעלה נוסעים וצריך להמתין. בנוסף יש פקקים והנסיעה חזרה הביתה הופכת ארוכה ומייגעת יותר. אני איאלץ בזמן הזה לנסוע באוטובוס או להסתדר בטרמפים".

 

ללנדסמן ישנה ציפייה קטנה: "בסוף החודש נגמר לי החופשי-חודשי של הרכבת ואצטרך לקנות חדש. אם התקלה תתוקן בשבוע זה יהיה לרכבת, ואם לא אז לאוטובוס וכך אסע במהלך החודש הבא. אני מניח שהם לא ירצו לאבד כל כך הרבה נוסעים וכולי תקווה שהם יפעלו לתקן את הבעיה כמה שיותר מהר. מבחינתי יש להם שבוע". 


פורסם לראשונה 22/12/2013 22:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רכבת ישראל
הקו המושבת. תסתדרו
רכבת ישראל
מומלצים