שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המס המופחת על רכב היברידי וחשמלי הוארך

  בזמן שהתייקרות הנסיעה בתחבורה הציבורית נראית כמו עובדה מוגמרת, הודיע שר האוצר כי המס המופחת על רכב היברידי וחשמלי ישאר בתוקף

  מספר ימים לפני פקיעת הטבת המס על כלי רכב חשמליים והיברידיים, החליט שר האוצר, יאיר לפיד, להאריך בשנה נוספת את הטבת המס לה הם זוכים. מדובר בהטבת מס המיועדת לעודד רכישת כלי רכב פרטיים בעלי טכנולוגיית הנעה אלטרנטיבית ומתקדמת - בהם כלי רכב היברידיים בעלי מנועי בנזין או דיזל וחשמל, כלי רכב היברידיים נטענים באמצעות רשת החשמל (Plug-In) וכלי רכב חשמליים לחלוטין.

   

  בהתאם להחלטת האוצר על הארכת הטבת המס, יישאר שיעורו על רכב היברידי בדרגת זיהום 2 על 30%. רכב מסוג Plug-In ייהנה ממס מופחת בשיעור 20% ורכב חשמלי ימוסה בשיעור 8%.

   

  בהודעה לתקשורת אומר שר האוצר כי "רשות המסים רואה חשיבות רבה בקידום כלי רכב עם טכנולוגיות הנעה מתקדמות, שמאופיינים בחיסכון ניכר בדלק וברמה נמוכה של זיהום אוויר". באוצר מגלים כי במהלך השנה האחרונה עלו על כבישי המדינה לא פחות מ-6,400 כלי רכב הנחשבים היברידיים (בעלי מנוע חשמלי לצד מנוע בנזין או דיזל).

   

  למרות שמספר זה מלמד על גידול משמעותי לעומת שנים קודמות ברכישת כלי רכב "ירוקים", באוצר אומרים כי היקף השימוש ברכב היברידי בישראל עדיין נמוך ביחס למקובל במדינות מפותחות רבות - בעיקר אירופה וארה"ב. במדינת קליפורניה למשל, הבולטת בשילוב כלי רכב היברידיים וחשמליים בצי הרכב הכללי, מדווח כי כלי רכב "ירוקים" אחראים לכמעט 10% מכלל כלי הרכב החדשים הנרכשים במדינה.

   

  בכלי הרכב ההיברידיים הבולטים בישראל נמצאת כמובן טויוטה פריוס, הנחשבת כאחראית בין היתר על המהפיכה ההיברידית בארה"ב ובכל מקרה מיצבה עצמה כנמכרת ביותר מסוגה בעולם, וגם בישראל. טויוטה מציעה דגמים היברידיים נוספים, בין היתר יאריס ואוריס. יצרנית בולטת נוספת של כלי רכב היברידיים היא הונדה, המציעה את האינסייט החשובה אך גם הג'אז הקטנה יותר. למעשה, מרבית יצרניות הרכב מציעות כיום דגמים היברידיים, כולל יצרניות מכוניות יוקרה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רועי צוקרמן
  טויוטה פריוס - מחוללת המהפכה
  צילום: רועי צוקרמן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים