שתף קטע נבחר

פופולארי למרות הכל

רוב פורד ממשיך לשמור על פופולריות גבוהה בציבור, למרות השערוריות בהן היה מעורב לאחרונה, כך עולה מסקר מקיף שפורסם בטלוויזיה וברדיו

בניגוד לתחזיות ולעובדה כי בחודשים האחרונים הוא כיכב בתקשורת בייחוד בהקשר שלילי, הפופולאריות של ראש עיריית טורונטו, רוב פורד, לא נפגעה, ואם הבחירות היו נערכות היום הוא היה מצליח לזכות בקנדציה נוספת, כך עולה מסקר מקיף שנערך על ידי שני ערוצי הטלוויזיה CTV ו-24CP ותחנת הרדיו NewsTalk 1010.

 

על פי ממצאי הסקר שנערך און ליין וכלל 500 מתושבי העיר, 62 אחוזים מבעלי זכות ההצבעה בעיר תומכים בדעותיו ובקו אותו מוביל פורד ו-39 אחוזים ציינו כי אין להם ספק שהם מתכוונים לבחור בו בבחירות לראשות העיר אשר יתקיימו בסוף חודש אוקטובר 2014. בפילוח של השכונות בטורונטו פורד זוכה ל-51 אחוז תמיכה בסקארבורו בדרום מזרח העיר. את הנתון המחמיא הזה ניתן לשייך לעובדה כי בחצי השנה האחרונה מנהל פורד מאבקי כוח מול ממשלת אונטריו בכל הנוגע למימון הרחבת הקווים של הרכבת התחתית לאיזור סקארבורו. פורד דוחף בכל כוחו ליישום המהלך ומשום כך הוא זוכה לתמיכה רחבה בקרב תושבי האיזור שמקווים כי תוכניותיו של אכן יתממשו.

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

 

פורד זוכה ל-50 אחוז תמיכה באיזור מזרח יורק ו-40 אחוזי תמיכה באיזור צפון יורק. באוטוביקו, שכונת מגוריו של פורד ושאר בני משפחתו זוכה ראש העיר ל-36 אחוזי תמיכה וזהו נתון מפתיע לאור העובדה כי שם אמור להיות מעוז כוחו העיקרי. ייתכן כי דווקא הפרסום השלילי שפורד הביא לשכונה גרם לחלק מהתושבים דווקא לסלוד ממנו. באיזור הדאון טאון, שאינו נחשב למקום פופולארי במיוחד עבור פורד, הוא זוכה ל-25 אחוזי תמיכה.

 

למרות אחוזי התמיכה המעודדים מבחינתו של פורד להם הוא זוכה בקרב בעלי זכות ההצבעה, 64 אחוזים מהנשאלים ציינו כי הם מצדדים בהחלטת מועצת עיריית טורונטו לשלול מפורד את מרבית סמכויותיו ולהעבירם לידי ממלא מקומו, נורם קלי, לאור השערוריות בהן פורד היה מעורב לאחרונה.

 

המירוץ על רשות עיריית טורונטו נפתח בינואר (צילום: flicker) ()
המירוץ על רשות עיריית טורונטו נפתח בינואר (צילום: flicker)

 

עושה רושם כי הציבור הקנדי סלחן כלפי פורד בכל הנוגע להתנהלות האישית שלו ותושבים רבים נותנים לו קרדיט על העשייה הציבורית ומשום כך הוא עדיין מחזיק בסיכויים הטובים ביותר לנצח בבחירות הקרובות לרשות העיר. מועמדים לראשות עיריית טורונטו יוכלים להעמיד את עצמם לבחירה באופן רשמי החל מחודש ינואר, כך שלמעשה המירוץ על תפקיד ראש העיר יצא לדרך. מול פורד, שהצהיר כי הוא מתכוון להתמודד על קדנציה נוספת, נמצאת חברת מועצת עיריית טורונטו ויושבת ראש ה-TTC (רשות התחבורה הציבורית בטורונטו), קארן סטינץ, שהודיעה לפני כחודשיים על כוונתה להתמודד על התפקיד. גם שמותיהם של ג'ון טורי, לשעבר מנהיג המפלגה השמרנית של אונטריו ואוליביה צ'או, חברת הפרלמנט הקנדי מטעם המפלגה הדמוקרטית החדשה, הוזכרו כמועמדים, אך השניים טרם הצהירו האם יש בכוונתם להתמודד על התפקיד. אין ספק כי המירוץ לראשות עיריית טורונטו יהיה סוער ומרתק.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: REUTERS
תמיכה ציבורית רחבה. פורד
צילום: REUTERS
מומלצים