שתף קטע נבחר

מח"כים להציץ לנו

לי אישית אין בעיה. הנה אני מזדהה כפורנוגרף גאה. אבל כמה מכם מוכנים שיכללו אותם במאגר שמות שכזה במסגרת "חוק הסינון"?

המקרה המטריד האחרון שבו נחשדים נערים צעירים באונס, או שמא בניצול מכוער, גלגל הזדמנות פז נוספת לידיהם של אבירי הצנזורה הפוריטנית. הצעות חוק זריזות מטפסות ברגעים אלה במעלה צווארו של הגולש הישראלי, בדרכן ליצירת חידוש חסר תקדים בעולם החופשי: לא עוד אינטרנט פתוח ומשוחרר לכל אחד, אלא רשת חלקית ומוגבלת, המציעה שירות מלא רק למי שיזדהה ויודה ויצהיר במפורש: קוראים לי איקס איקס איקס - ואני צורך גם את זה. את התועבה הזו. כן, פורנו.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet:

ההטעיה הגדולה של חזקת הגיל הרך / דפנה הקר

אימוץ זה לא שחור ולבן / אריאנה מלמד

 

כשמדובר בהגנה על נפשם המתעצבת של קטינים, אפשר להבין את ההגבלה, גם אם הניסיון מגוחך וכמוהו סיכויי ההצלחה: סוסי הווירטואליה האפלים ברחו מזמן מאורוות הפיקוח והם מזדווגים כשפנים על אוטוסטרדת המידע. אם רוצים בכך ההורים, הם יכולים לקבל כבר היום מספקית האינטרנט תוכנת סינון אתרים בחינם - ובאה גאולה לעולמם של אורלי לוי-אבקסיס, פנינה תמנו-שטה ומחוקקים-מושיעים נוספים.

 

בכל הקשור לצרכנים בגירים, קשה עוד יותר למצוא סיבה או הצדקה לביצוע החסימה. מותר להתווכח על טעם טוב, על העדפות תרבותיות ואף על השלכות חברתיות ומוסריות. אלא שלא זו הזירה ולא זו הסוגיה.

 

אנשים הצופים להנאתם בפורנו, או סתם מציצים בארוטיקה נועזת, אינם פושעים ואינם חוטאים, לפחות על פי החוק הישראלי, נכון לדצמבר 2013. ועדיין, כמה מאיתנו יתנדבו להיות מתויגים כ"צרכני תכנים פורנוגרפיים", להיכנס ביוזמתם למאגר שמות שיישמר בחברה מסחרית, ובמוקדם או במאוחר עלול להיחשף לעין כל? אולי, לדוגמה, כשאחד הגולשים האלה יגיש מועמדות למשרה ציבורית?

 

לי אישית אין בעיה. הנה אני מזדהה כפורנוגרף גאה. מין טיפוס כזה, חובב אקטואליה, תרבות וספורט, שגם נותן עינו במערומים לפעמים. קחו אותי, תייגו אותי, מסמרו אותי לצלב הפורנו היהודי, אבל עזבו בשקט את האחרים. כבדו את זכותם להישאר בארון החיים הפרטיים. את מלחמות הקודש שלכם, המדיפות ריח חמוץ של שמרנות, צדקנות ומוסרנות, נהלו במחילה מכבודכם במקומות אחרים. לא בדרך הצנזורה הכפויה ומלבינת הפנים.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
אילוסטרציה
צילום: shutterstock
צילום: אריאל בשור
זיו לנצ'נר
צילום: אריאל בשור
מומלצים