שתף קטע נבחר

מה עשה אקדח במשרדי הרב אמנון יצחק?

במהלך קטטה ברחוב נכנס חתנו של הרב למשרדים, יצא באקדח שלוף וירה לעבר אדם אחר. השופט: "יש כמה עדים לאירוע". מקורבי הרב סירבו להגיב

איך הגיע אקדח למשרדי "שופר" בבני ברק , ארגון להפצת יהדות שבראשו עומד הרב אמנון יצחק ? כתב אישום נגד חתנו של הרב מייחס לו מעורבות בעימות אלים שהתקיים באוקטובר האחרון בסמוך למשרדים. במהלכו נכנס החתן פנימה, יצא עם אקדח וירה לעבר האדם שאיתו התקוטט. באילו נסיבות נמצא האקדח במשרד? מקורביו של הרב סירבו להגיב.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

החתן הוא אלחנן מאמו (29), תושב בני ברק בעל עבר פלילי. לפני התקרית הגיע אליו מידע ולפיו אדם אחר פרץ לבית של מכר שלו והוא החליט להתעמת איתו בנושא. מאמו לקח על עצמו את התפקיד של הרשויות: הוא שלח את "החשוד" לבדיקת פוליגרף ובה הוא נמצא דובר שקר.

 

זמן מה לאחר מכן הם נפגשו סמוך למשרדי "שופר". התפתחה ביניהם קטטה ובמהלכה היכה אותו מאמו. "היורה יצא ממשרד הארגון ואחז בידו אקדח", נכתב בפרוטוקול דיון הארכת המעצר. לפי העדויות הוא היה עם עוד שני אנשים ועשה זאת בריצה. לפי הנטען היה זה אקדח טעון ודרוך. מאמו הדף את האנשים שהיו מסביב, סחט את ההדק וירה לעבר המתלונן. הוא החטיא ונמלט מהמקום, ורק לאחר כחודש הסגיר עצמו למשטרה.

 

במהלך החקירה הוא סירב לשתף פעולה עם החוקרים. בבקשת המעצר עד תום ההליכים כתב התובע שגיב עוזרי מפרקליטות מחוז תל אביב כי "המעשים המיוחסים למשיב והרקע להם מעידים על מזגו החם, על היעדר יכולתו לרסן את פרץ האלימות שבו ועל היעדר שליטה בדחפיו האלימים, ומבססים את המסקנה כי המשיב מסוכן לביטחון הציבור".

 

השופט ציון קאפח קבע כי מאמו יישלח למעצר עד תום הליכים והגדיר את האירוע "חמור ביותר". "מסוכנות ניבטת ממעשיו אשר מעשה פטרון הם. רתם את המתלונן לבדיקת פוליגרף... היכה את המתלונן מכות קשות ברחבי העיר וחזר עם אקדח".

 

עוד ציין השופט כי למאמו עבר פלילי מכביד, והזכיר שעדויות כמה אנשים מצביעות על כך שהוא נראה יוצא ממשרדי ארגונו של הרב בריצה וחמוש באקדח. אגב, רישיון לכלי יריה אין לו, והאקדח עצמו לא נמצא. השופט קאפח ציין שלמרות הקרבה המשפחתית אין זיקה בין הארגון והרב לנטען בכתב האישום.


פורסם לראשונה 27/12/2013 09:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוגב עמרני
אמנון יצחק
צילום: יוגב עמרני
מומלצים