שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "אוטובוס נשרף כל יומיים וחצי"

  בעקבות חשיפת נתונים מדאיגים על שריפות אוטובוסים בישראל, דורשת התנועה לאיכות השלטון משר התחבורה - פעל מיידית לקביעת תקני בטיחות מתאימים באוטובוס. שר התחבורה: הוריתי לפני מספר חודשים כי יהיו מערכות כיבוי בכל אוטובוס

  התנועה לאיכות השלטון פנתה הבוקר (ג') לשר התחבורה, ישראל כץ, ודרשה ממנו לפעול מיידית למניעת מכת שריפות אוטובוסים בישראל. בהודעה שפרסמה אומרת התנועה כי פנתה לשר בעקבות חשיפת "ידיעות אחרונות", לפיה במהלך שלוש השנים האחרונות נשרפו 450 אוטובוסים - 168 ב-2012 ו-154 נוספים השנה. בתנועה לאיכות השלטון אומרים כי "מספר השריפות עומד בממוצע - לפי הפרסום - על שריפה בכל יומיים וחצי.

   


   

  משרד התחבורה בתגובה: השר הורה זה מכבר להתקין מערכות גילוי וכיבוי. מכון התקנים סיים את הכנת התקן, וכעת יכול הציבור - במהלך חודש ימים - להעיר על התקן שגובש. חודשיים לאחר מכן אמור שר התחבורה להתקין תקנות בנושא.

   

   

  האוטובוס שנשרף בכביש 1 (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
  האוטובוס שנשרף בכביש 1(צילום: עופר עמרם)

   

  לטענת התנועה, "תופעת שריפות האוטובוסים הופכת לשכיחה בישראל, ואינה זוכה לשיח ציבורי ראוי, נוכח העובדה שטרם (למזלנו) גבתה חיי אדם". בתנועה אומרים כי "בנסיבות אלה, אנו חיים על זמן שאול עד למקרה שבו המזל לא יהיה לצדנו. האוטובוסים הם פצצות מתקתקות בכבישים, העלולות לפגוע בציבור הישראלי".

   

  בפנייתה של התנועה לאיכות השלטון, אשר עותק ממנה עבר גם למבקר המדינה, דורשת התנועה משר התחבורה "לפעול מיידית לקביעת תקני בטיחות מתאימים באוטובוסים, זאת נוכח הסכנות לנוסעים בתחבורה הציבורית וכלל הנוסעים בכביש".

   

  ממשרד התחבורה נמסר בתגובה כי השר כץ החליט כבר לפני מספר חודשים כי בכל האוטובוסים יותקנו מערכות כיבוי אש, שכן מדובר ב"מערכות המצילות חיים שנועדו לצמצם ככל שניתן את מקרי השריפה באוטובוסים ולחסוך בחיי אדם. השר כץ אימץ המלצות גורמים מקצועיים, בהם נציבות כבאות והצלה, המחייבות התקנת מערכות לגילוי אש בתא המנוע ובתא המצברים של האוטובוס, בהתאם לתקנים בינלאומיים.

   

  "לצורך יישום ההחלטה פנה משרד התחבורה למכון התקנים הישראלי לקדם תקן ישראלי למערכות הכיבוי באוטובוסים, הכולל דרישות שיתאימו לכיבוי אש באוטובוסים. עד לגיבוש התקן ולאישור התקנה החדשה הנדרשת בנושא, הורה השר כץ להדק את הפיקוח והבקרה על מוסכי תחזוקת אוטובוסים".

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ליפז חלפון
  אוטובוס תלמידים עולה באש בפתח תקווה
  צילום: ליפז חלפון
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים