שתף קטע נבחר

לפני ביקור קרי: שרים וח"כים מהליכוד בבקעה

לאחר הצלחת יוזמת רגב ואישור סיפוח הבקעה בוועדת השרים לחקיקה ורגע לפני שמזכיר המדינה האמריקני נוחת לסבב פגישות נוסף, הגיעו בכירי הליכוד לסיור בבקעה ולחנוכת שכונה. שר הפנים סער: "איפה שלא תהיה התיישבות לא יהיה צה"ל, ואיפה שלא יהיה צה"ל יהיה טרור". סגן השר אלקין: "גבולות 67' הם גבולות אושוויץ. ויתור על בקעת הירדן יהפוך את כפר סבא לשדרות"

ערב ביקור נוסף של מזכיר המדינה האמריקני, ג׳ון קרי , שמגיע היום (ה') לישראל במסגרת המאמצים לקדם את המו"מ המדיני , דואגים שרים וח"כים מהימין להכין לו קבלת פנים צוננת. פחות משבוע אחרי שאישרו את הצעת החוק השנויה במחלוקת של ח"כ מירי רגב, הגיעו הבוקר בכירי הליכוד ושדולת ארץ ישראל בכנסת לסיור מתוקשר בבקעת הירדן.

 

על רקע האפשרות שהאזור יהיה כלול בהסדר מדיני עתידי, ביקשו אנשי הליכוד להצהיר על התנגדותם לכל ויתור טריטוריאלי בבקעה. השר גדעון סער אמר בפתח הסיור: "המקום שבו אנו נמצאים ממחיש את הדילמה בשאלה איפה יעבור גבולה המזרחי של ישראל: האם בנהר הירדן או חלילה ליד נתניה או כפר סבא? אם לא נעמוד איתן בנושא בקעת הירדן, ישראל תישאר ללא עומק אסטרטגי".

יריב לוין בגיתית, הבוקר ()
יריב לוין בגיתית, הבוקר

השר סער וח"כ אלקין בגיתית ()
השר סער וח"כ אלקין בגיתית

סער התייחס להסדרי הביטחון שמציעים האמריקנים במסגרת ניסיונם לקדם הסכם, ואמר שאין גורם אחר זולת צה"ל שיכול לשמור על הגבול: "איפה שלא תהיה התיישבות - צה"ל לא יהיה. איפה שצה"ל שלא יהיה - יהיה טרור. האמירה שלנו ברורה: בקעת הירדן ישראלית ותישאר ישראלית. כששמנו את מבטחנו באחרים ראינו שזאת אשליה. לא נכון ליצור הבחנה בין הביטחון להתיישבות.

 

בנוסף לסער השתתפו בסיור 15 ח"כים משדולת ארץ ישראל ובהם סגן שר החוץ זאב אלקין, יו"ר הקואליציה יריב לוין, וחברי הכנסת רובי ריבלין, מירי רגב וציפי חוטובלי.

כמו כן השתתפו בסיור גם אנשי הבית היהודי ח"כ איילת שקד, ח"כ שולי מועלם, ח"כ אורית סטרוק וסגן שר הדתות אלי בן דהן.

 

במהלך חנוכת שכונה חדשה ביישוב גיתית בבקעת הירדן בחר סגן השר אלקין להעלות את נושא השואה: "למי שמציעים נסיגה ישראלית לגבולות 67' יש תשובה שאבא אבן כבר נתן: גבולות 67' הם גבולות אושוויץ. להצעות מהסוג הזה התשובה היחידה שממשלת הליכוד צריכה לענות היא 'לא'. זה נכון לדבר עם שכנינו, אבל זה לא הגיוני שיבקשו מאיתנו לוותר על ביטחונם של תושבי ישראל ועל האינטרסים החיוניים של המדינה. מי שיוותר על בקעת הירדן יהפוך את כפר סבא לשדרות".

 

ח"כ יריב לוין הוסיף: "בקעת הירדן ישראלית ותישאר ישראלית. אנחנו פה קודם כול מכוח הזכות על הארץ, ולאחר מכן יש צורכי ביטחון שיכולים להתקיים רק כאשר הם מגובים בהתיישבות. אנו פה כדי להעביר מסר ברור לראש הממשלה: יש לך קואליציה איתנה לשמור על בקעת הירדן".

 

הסרטון של המטה החילוני בבית היהודי

 

ענבל ליבר, יו"ר מטה "בית משותף, המטה החילוני בבית היהודי, אמרה: "ההצעות ההזויות של האמריקנים, על מזלטי"ם, חיישנים ותחנות התרעה שיגינו עלינו הן עלבון לאינטיליגנציה. תיכף הם גם ישלחו אלינו רובוטריקים ושקרניקים. ביטחון מושג על-ידי צבא ועל-ידי נוכחות התיישבותית, ובכלל אחרי ההצלחות של האמריקנים בסוריה, במצרים ובאיראן מוטב שלא יציעו הצעות שבסופם הישראלים משלמים בדם.  

בימים אלו בהם מתקיים משא ומתן עם אויבנו והאמריקנים לוחצים עלינו לוותר עוד ועוד, אנו נוכחים לדעת שוב שאין לנו על מי לסמוך אלא על עצמנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר סער וח"כ אלקין נוטעים עץ ביישוב גיתית, הבוקר
מומלצים