שתף קטע נבחר

שיבא: עוד החמרה במצב שרון, זיהום בדמו

מנהל שיבא עדכן על החמרה במצבו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון בן ה-85. "אנחנו לדאבוני מסתכלים ורואים אי-ספיקה רב-מערכתית. הבדיקות מצביעות על כיוון של החמרה". בניו של שרון מחזיקים את ידיו

מנהל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר, פרופ' זאב רוטשטיין, הודיע אתמול (יום ו') בבוקר כי ביממה האחרונה החמיר מצבו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון (85), והוא סובל מזיהום בדמו. "אנחנו לדאבוני מסתכלים ורואים אי-ספיקה רב-מערכתית שמתפתחת מול עינינו, כמו שיכול לקרות במצבים מהסוג הזה", אמר רוטשטיין. לצד שרון שוהים רוב הזמן בניו והם מחזיקים את ידיו.

 

 

עוד בחדשות ynet:

 

רוטשטיין הוסיף כי "ככל שנוקף הזמן נראה לי שהמצב לא נהיה יותר טוב. אנחנו מבינים בדרך-כלל מה קורה במצבים מהסוג הזה. בניו של שרון נמצאים ליד מיטתו ולא משים ממנה. הם כל הזמן מחזיקים את ידו והוא לא נשאר רגע אחד לבד. הוא מקבל טיפול תומך, שזה כולל כמובן תרופות כדי לייצב את מצבו מבחינת מערכת הדם וכלי הלב. במצבים כאלה אנחנו תמיד עדים לזיהומים, ויש סימנים לכך שיש זיהום בדמו של שרון, ואנחנו מטפלים בזה. צריך לאזן בטיפולים רפואיים נוספים. בעקרון הטיפול הרפואי הוא טיפול תומך".  

עמרי שרון. לא מש ממיטת אביו (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
עמרי שרון. לא מש ממיטת אביו(צילום: מוטי קמחי )

ראובן אדלר בבית החולים (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
ראובן אדלר בבית החולים(צילום: מוטי קמחי )
 

מקורבים למשפחה סיפרו כי בניו של שרון, עמרי וגלעד, השלימו עם המצב ומתכוננים לפרידה מאביהם. "למרבה הצער, הם מבינים שזה הסוף, שאלה השעות או הימים האחרונים של אריק. זה קשה. שמונה שנים התחמקנו מהרגע הזה ועכשיו הוא מגיע ואי אפשר להימלט ממנו", אמר אחד ממכרי המשפחה.

 

בשישי בבוקר החלו להגיע לבית החולים מכריו וקרוביו של שרון, ובהם הפרסומאי ראובן אדלר, מי שהיה חלק מפורום החווה, ועו"ד דן שינמן. בניו עומרי וגלעד, שהו לצדו עד השעות הקטנות של הלילה וחזרו בבוקר שישי. בבית החולים ציינו כי בחודשים היו מורדות ועליות במצבו של שרון אולם בימים האחרונים קיימת ירידה הדרגתית בתפקוד של מספר איברים קריטיים בגופו של שרון.

 

שרון בן ה-85 מאושפז בבית החולים מאז ינואר 2006, לאחר שעבר אירוע מוחי בזמן היותו ראש הממשלה. קדם לכך אירוע מוחי קל בדצמבר 2005, והוא עבר סדרת טיפולים בבית חולים "הדסה". יומיים לפני שאמור היה לעבור צנתור חש שרון ברע ואובחן כי לקה בשבץ מוחי.

 

כעת מאושפז שרון במחלקה לשיקום נשימתי בבית חולים תל השומר, כשלצדו בני משפחתו. אי ספיקת הכליות ממנה הוא סובל מחייבת טיפולי דיאליזה, אולם מצבו הלא יציב של גופו אינו מאפשר זאת. "אני לא יכול להיות נביא, התחושה של הרופאים המטפלים בו וגם של המשפחה, ובעיקר הבנים, התחושה של כולנו היא שיש שינוי לרעה. התחושה של כולם היא שההידרדרות הזאת רצינית מאוד", אמר אתמול מנהל בית החולים רוטשטיין. 


פורסם לראשונה 03/01/2014 13:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים