שתף קטע נבחר

בסכנת חיים: עוד הידרדרות איטית במצב שרון

ביום שישי חלה הידרדרות נוספת במצבו של ראש הממשלה לשעבר, ששרוי כבר 8 שנים בתרדמת ונמצא בסכנת חיים. היום הודיעו במרכז הרפואי שיבא כי במהלך השבת לא חל שינוי משמעותי במצבו, והוא עדיין מוגדר קריטי

מגמת ההידרדרות האיטית נמשכת ומצבו של ראש הממשלה לשעבר עדיין קריטי: בית החולים שיבא בתל השומר מסר היום (שבת) כי במצבו הרפואי של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון לא חל שינוי משמעותי במהלך השבת. מצבו מוסיף להיות קריטי והוא נמצא בסכנת חיים. עם זאת, נמשכה מגמת ההידרדרות האיטית במצבו של שרון. בשעה 11:00 בבוקר יימסר עדכון נוסף.

 

אתמול הודיע מנהל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר, פרופ' זאב רוטשטיין, כי מצבו של שרון בן ה-85 החמיר עוד יותר והוא סובל מזיהום בדמו. "אנחנו לדאבוני מסתכלים ורואים אי-ספיקה רב-מערכתית שמתפתחת מול עינינו, כמו שיכול לקרות במצבים מהסוג הזה", אמר רוטשטיין.

 

מקורבים למשפחה סיפרו כי בניו של שרון, עמרי וגלעד, השלימו עם המצב ומתכוננים לפרידה מאביהם. "למרבה הצער, הם מבינים שזה הסוף, שאלה השעות או הימים האחרונים של אריק. זה קשה. שמונה שנים התחמקנו מהרגע הזה ועכשיו הוא מגיע ואי אפשר להימלט ממנו", אמר אחד ממכרי המשפחה.

  

שרון מאושפז בבית החולים מאז ינואר 2006, לאחר שעבר אירוע מוחי בזמן היותו ראש הממשלה. קדם לכך אירוע מוחי קל בדצמבר 2005, והוא עבר סדרת טיפולים בבית חולים "הדסה". יומיים לפני שאמור היה לעבור צנתור חש שרון ברע ואובחן כי לקה בשבץ מוחי.

 

כעת מאושפז שרון במחלקה לשיקום נשימתי בבית חולים תל השומר, כשלצדו בני משפחתו. אי ספיקת הכליות ממנה הוא סובל מחייבת טיפולי דיאליזה, אולם מצבו הלא יציב של גופו אינו מאפשר זאת. "אני לא יכול להיות נביא, התחושה של הרופאים המטפלים בו וגם של המשפחה, ובעיקר הבנים, התחושה של כולנו היא שיש שינוי לרעה. התחושה של כולם היא שההידרדרות הזאת רצינית מאוד", אמר אתמול מנהל בית החולים רוטשטיין.


פורסם לראשונה 04/01/2014 16:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אריאל שרון
צילום: איי פי
צילום: AFP
בית החולים שיבא בתל השומר
צילום: AFP
מומלצים