שתף קטע נבחר

אחרי 6.5 שנים: פוצחה חטיפת מדלן מקאן?

הסקוטלנד יארד זיהתה 3 חשודים, שלהערכתה פרצו לדירת הנופש בפורטוגל שבה ישנה "החטופה המפורסמת בעולם" כדי לגנוב, נבהלו - ולקחו אותה

האם פוצחה פרשת היעלמותה של הנעדרת המפורסמת ביותר בעולם? כלי תקשורת בבריטניה מדווחים הבוקר (יום א') כי הסקוטלנד יארד זיהתה את שלושת החשודים בחטיפת הילדה מדלן מקאן, שאירעה בקיץ 2007 בפורטוגל. לפי החשד, מדובר בשלושה פורצים שנכנסו לדירת הנופש של משפחת מקאן כדי לגנוב חפצים, אולם נתקפו בהלה כשהעירו את הילדה שישנה באותה העת במיטתה.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

הצהובון "מירור" מדווח כי החוקרים זיהו את שלושת הפורצים במהלך בחינת אלפי רישומי טלפון. העיתון מדווח כי מבחינת רישומי השיחות עולה כי הגברים קיימו ביניהם מספר גבוה באופן יוצא דופן של שיחות טלפון בשעות שאחרי היעלמות הילדה מדלן, וכעת רוצים החוקרים לעצור את השלושה - אולם לשם כך הם צריכים שפורטוגל תסכים לקיים חקירה משותפת.

 

הוריה של מדלן מקאן. "אופטימיים", לראשונה זה זמן רב (צילום: AP) (צילום: AP)
הוריה של מדלן מקאן. "אופטימיים", לראשונה זה זמן רב(צילום: AP)
 

לפי "מירור", גורם הקרוב להוריה של הילדה, קייט וגרי, אמר: "זו עשויה להיות פריצת דרך ענקית. קייט וגרי מעודדים מההתפתחות הזו. הם לא רוצים לפתח ציפיות גדולות מדי, אבל הם אופטימיים. הם הרגישו שזה רק עניין של זמן לפני שרמזים נוספים יתגלו".

 

לפי ה"מירור", החוקרים מעריכים שאותם גנבים פרצו לבית נוסף בעיירת הנופש ימים אחדים לפני היעלמותה של מדלן מקאן, והעירו ילד נוסף, אולם הוריו היו בקרב מקום ומיהרו לחדרו. עד שהגיעו, הפורצים כבר נעלמו. הילד נותר בחדר ללא פגע. בסקוטלנד יארד סירבו להגיב על הפרסום.

 

הדמיה משנת 2012: כך אמורה להיראות היום מדלן (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הדמיה משנת 2012: כך אמורה להיראות היום מדלן(צילום: EPA)

 

מדלן מקאן, שצריכה להיות כיום בת 10, נעלמה ממיטתה בדירה שכורה בעיירת נופש בפורטוגל בליל 3 במאי 2007. הוריה השאירו אותה ואת שני אחיה התאומים לבד בדירה ויצאו לארוחת ערב עם חברים במסעדה סמוכה. אחת לשעה הגיע אחד ההורים לדירה כדי לבדוק שהכול בסדר, אך באחד הביקורים, כשאמה של מדלן באה לדירה, היא גילתה כי מדלן נעלמה ממיטתה. מאז ניהלה משפחת מקאן קמפיין תקשורתי בינלאומי כדי למצוא את הבת.

 

אמא של מדלן, קייט מקאן, בתוכנית "בשידור חוקר" (צילום: MCT) (צילום: MCT)
אמא של מדלן, קייט מקאן, בתוכנית "בשידור חוקר"(צילום: MCT)

 

במהלך השנים מתחו ההורים ביקורת על הרשויות בפורטוגל לגבי הדרך שבה ניהלו את החקירה. ההורים אף נחקרו בשלב מסוים בחשד למעורבות בהיעלמות בתם, אך נוקו מחשד לאחר כשנתיים. מאז ההיעלמות התקבלו אינספור דיווחים מאזרחים במדינות אירופה שסיפרו כי ראו את הילדה במקומות שונים, אולם אף אחד מהדיווחים לא אומת. בשנים האחרונות, והשנה ביתר שאת, התחזק החשד שרשת מאורגנת של חוטפים, אולי רשת פדופיליה, היא שאחראית להיעלמות הילדה. כעת נראה שכיוון החקירה הזה היה שגוי.

 

בסוף שנת 2013 שודרו בערוצי טלוויזיה בבריטניה, הולנד וגרמניה משדרים מיוחדים ובהם פרטים חדשים מהחקירה וקלסתרונים, ובעקבותיהם

פנו יותר מ-1,000 אזרחים אירופאים עם טיפים למשטרה, בתקווה לסייע בזיהוי האחראים לחטיפת הילדה.

 

בנובמבר סערו צהובוני בריטניה בעקבות דיווחים בפורטוגל שלפיהם זוהה החשוד המרכזי בחטיפת מדלן מקאן, וכי מדובר באדם שהועסק כעובד במתחם הנופש המקומי שבו הייתה הדירה שממנה נעלמה הילדה. אחת ההשערות, כך דווח אז, הייתה שהוא חטף אותה כנקמה על פיטוריו. שנתיים לאחר היעלמה של מקאן, הוא נהרג בתאונת טרקטור. בהמשך שללו בסקוטלנד יארד את הכיוון החקירה הזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
כך נראתה כשנחטפה. מדלן מקאן
צילום: EPA
מומלצים