שתף קטע נבחר

הרצוג לנתניהו: נחליף אותך מהר משתדמיין

בנאומו הראשון של יו"ר העבודה יצחק (בוז'י) הרצוג בפני ועידת העבודה, הוא קרא להיערך לבחירות כבר מעתה. הוא הבהיר שיעניק רוח גבית לנתניהו אם יוביל מהלך מדיני, "אם תחליט שוב לא לעשות ולהפחיד - נחליף אותך". הוא תקף את לפיד: "גורם להתגעגע לשטייניץ"

ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג נשא הערב (יום א') את נאומו הראשון בפני ועידת מפלגת העבודה בבית החייל בתל אביב: "אני עומד כאן היום לפניכם כדי להכריז על פתיחת קמפיין הבחירות של מפלגת העבודה", אמר. "אנחנו צועדים יחד את הצעד הראשון במסע ארוך שבסיומו נחליף את השלטון בישראל". הוא תקף בחריפות את המדיניות הכלכלית של ממשלת נתניהו וגם יאיר לפיד חטף.

ויש גם לוגו חדש. ח"כ הרצוג בוועידת העבודה  (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ויש גם לוגו חדש. ח"כ הרצוג בוועידת העבודה (צילום: עידו ארז)

הרצוג, ח"כ כבל וח"כ שי (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הרצוג, ח"כ כבל וח"כ שי(צילום: עידו ארז)
 

 

עוד בחדשות ynet:

 

חלק גדול מנאומו של הרצוג הוקדש למשא ומתן המדיני. כשברקע ביקורו של מזכיר המדינה האמריקני והתסיסה המתעוררת בימין וגם בליכוד, מבהיר שוב הרצוג כי מפלגתו נחושה להעניק רוח גבית בעניין זה: "הבהרתי לראש הממשלה שנתמוך במהלך מדיני שיוביל. אמרתי לו שיש לו מנדט להסדר. יש לו מנדט להתייצבות על גבולות מוסכמים וקבועים. יש לו מנדט להביא פתרונות, שבלעדיהם אין בית לעם היהודי, אין חזון ציוני, אין כלכלה פורחת, ואין יחסים תקינים עם מדינות העולם. חברות וחברים, לא ידיים חסרות לביבי במליאת הכנסת, השאלה אם יש לו עמוד שדרה".

 

"ביבי, אם תחליט שוב לא לעשות, אם תמשיך להיות אותו מנכ"ל חסר חזון, אם תמשיך להסביר, לתרץ, לנהל קמפיינים מתמשכים של הפחדה, אנחנו נחליף אותך מהר מכפי שתוכל לדמיין".

 

יו"ר העבודה דיבר ארוכות על כך שממשלת נתניהו זנחה את מעמד הביניים ואת העניים: "ישראל ראויה לכלכלה מתקדמת. כלכלה אינה מדע מדויק, היא תפישה חברתית. ישראל ראויה לכלכלה שרואה את האזרח במרכז ולא כזו שמצמצמת את תקציב המדינה, לא כזו שמטלטלת את מעמד הביניים על מנת להוציא מהם עוד שעות עבודה, לא כזו שמקצצת בקצבאות ומעלה את יוקר המחיה, ובעיקר, לא כזאת שמעבירה תקציבים להתנחלויות בכל תרגיל אפשרי".

 

"ישראל", אמר הרצוג, "ראויה לכלכלה שלא מדרדרת משפחות וילדים ממעמד הביניים לעוני ולא כזאת המזניחה את החלש את החולה ואת הקשיש". הוא דיבר גם על מחירי הדיור ששברו כל שיא אפשרי: "אדוני ראש הממשלה, הרשה לי לספר לך על הזוגות הצעירים בישראל שרק מייחלים לממשלה שסוף סוף תעשה משהו כדי להגדיל את היצע הדירות. נכון, מחירי הדירות המטורפים בארץ הם כישלון מתמשך של שנים. אבל מה לעשות שאלו אותן שנים שבהן אתה מכהן כראש הממשלה. כן אדוני ראש הממשלה, גם כישלון זה רשום כיום רק על שמך".

 

הרצוג גם תקף את מדיניותו של לפיד במשרד האוצר ואמר כי ההישג המרכזי של לפיד עד כה הוא ש"הצליח לגרום לנו להתגעגע ליובל שטייניץ". הוא קרא למפלגת העבודה להיערך כבר מעכשיו לבחירות: "מפלגת העבודה אינה מפלגה צרה, זו אינה מפלגת שוליים וזו אינה מפלגת מצב רוח. זו מפלגת העבודה הגדולה". 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
מתקפה על נתניהו. יצחק הרצוג
צילום: עידו ארז
מומלצים