שתף קטע נבחר

אולמרט: רק ר"מ טמבל לא יעשה שלום

ראש הממשלה לשעבר הדגיש כי אמר את הדברים באופן כללי ולא כביקורת אישית נגד נתניהו. "אנחנו ברגע קריטי, אפשר להשיג שלום עם הפלסטינים"

"גם ראש ממשלה טמבל שיעשה שלום יקבל סיקור תקשורתי חיובי, אבל ראש הממשלה שהוא טמבל לא יעשה שלום". כך אמר בצהריים (יום ב') ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שנשא דברים בכנס במכון טרומן באוניברסיטה העברית. אולמרט הדגיש כי אמר את הדברים באופן כללי ולא נגד בנימין נתניהו באופן אישי. "אני לא בקמפיין נגד ראש הממשלה נתניהו ולא בא למתוח ביקורת ברגע קריטי", אמר אולמרט.

 

עדכונים נוספים בחדשות ynet

מפת ערב בדרך לחלוקה מחדש? השנה שתהיה

ליברמן: נתנגד להסדר בלי חילופי שטחים

 

ראש הממשלה לשעבר הוסיף ואמר: "אם נעשה הסדר שלום, התועלת שתצמח למדינת ישראל היא גדולה יותר מכל דבר אחר בכל תחום. כל המזרח התיכון ישתנה, אפילו רק אם זה יהיה שלום עם הפלסטינים".

 

לדבריו, "תפרוץ בבת אחת לבה רותחת שתגרוף את כל המזרח התיכון, תהפוך ותשנה אותו למקום חזק מצליח ועשיר יותר. מעמדה של ישראל ישתנה לחלוטין. אני לא בא למתוח ביקורת, אנחנו ברגע קריטי".

 

"צריך לקבל החלטות"

אולמרט הוסיף ואמר כי "אפשר להשיג שלום עכשיו שיבטיח גם את ביטחונה של מדינת ישראל, גם את יהדותה, ציונותה וגם את ביטחון תושביה כמדינה דמוקרטית, וגם להקים מדינה פלסטינית לצדה. צריך לקבל החלטות".

 

במענה לשאלות כתבים התייחס אולמרט להצעתו של ליברמן, על פיה אזור המשולש וואדי ערה יעברו בהסכם שלום עתידי למדינה הפלסטינית: "מדובר בשינוי מרענן ומשמח, אבל אני לא רואה בכך התקדמות, אני מצטער. מר ליברמן מבין היטב שאין לו סיכוי להגיע לשלום אי פעם על בסיס העמדה שהביע.

 

"אזרחי מדינת ישראל הערבים הם חלק ממדינת ישראל, ועליה לנהוג בהם כאזרחיה בשוויון מלא, בתבונה ובאחריות". אולמרט סירב להתייחס לשאלה אם נתניהו מתנהל בכנות במשא ומתן עם הפלסטינים: "אני לא רוצה להביע דעות על ראש הממשלה, אני מקווה שהוא עשה כמיטב יכולתו. אני מאמין שהוא עושה כמיטב יכולתו".

אולמרט באוניברסיטה העברית (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אולמרט באוניברסיטה העברית(צילום: גיל יוחנן)
 

הזירה המדינית שבה לכותרות בימים האחרונים לקראת ביקורו הצפוי של מזכיר המדינה ג'ון קרי באזור. הבוקר דווח כי קרי דורש מהצדדים לפרסם הודעה חיובית טרם בואו, במטרה לצמצם את המחלוקות הנוגעות להסכם המסגרת.

 

לדברי בכיר ירדני, נתניהו הביע נכונות להעביר בהסכם עתידי 52 קמ"ר שבהם מתגוררים בערך 300 אלף ערבים ישראלים באזור ואדי ערה. האזור גובל בתחומי המדינה הפלסטינית העתידית בצפון הגדה המערבית. 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות"
אהוד אולמרט
צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות"
מומלצים