שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  תקציב 2014 של בנק ישראל: 939 מיליון שקל

  הגידול בתקציב הבנק נובע מהוספת קרוב ל-50 מיליון שקל בעתודות ששומר הבנק לעמידה בהסכם הצמדת תשלומי הפנסיה של עובדיו למדד. בנוסף, חל גידול של 21.9 מיליון שקל בהפרשות הבנק לפנסיה

  תקציב בנק ישראל לשנת 2014 יעמוד על רמה של 939.3 מיליון שקל, כך הודיעה היום (ב') המועצה המנהלית של הבנק, בראשותו של דן פרופר. מדובר בגידול נומינלי של 6.5% לעומת התקציב בשנת 2013, הנובע בעיקרו מגידול בהוצאה על העתודות ששומר הבנק ליישום הסכמים והתקשרויות שעדיין לא אושרו. בניכוי הפרשות אלו, גדל התקציב ב-1%.

   

  פלוג בכנסת: "להגדיל מס ההכנסה השלילי"

  בנק ישראל: הוועדים מגנים על מי שמרוויח יותר

  תקציב 2015 יקטן בכ-5 מיליארד שקל

   

  הגידול בתקציב בנק ישראל השנה נובע בעיקר מגידול של קרוב ל-50 מיליון שקל בעתודות ששומר הבנק, לעמידה ביישום הסכם ההצמדה של תשלומי הפנסיה של עובדי הבנק המרכזי למדד המחירים לצרכן - הסכם שטרם הושלם. כמו כן, חל גידול של 21.9 מיליון שקל בהפרשות לפנסיה, הנובע מצפי לגידול במספר הפורשים בשנה הקרובה.

   

  מנגד, חל קיטון של 3 מיליון שקל בתקציב ההשקעות של הבנק המרכזי, הנובע מצמצום של ההשקעות התפעוליות בהיקף של 25.6 מיליון שקל, לצד גידול בהשקעה בתשתיות פיסיות של 25.2 מיליון שקל. גידול זה, נובע ברובו מהשיפוץ המתוכנן בבניין הבנק בגבעת רם.

   

  בצמוד לתקציב, פרסמה המועצה המנהלית של הבנק את יעדיו לשנה הקרובה. היעדים כוללים: קידום רפורמות להגברת התחרותיות במערכת הפיננסית; שמירה על יציבות במשק, בדגש על קשרי הגומלין בין גופים פיננסיים לריאליים; שיפור הניהול של יתרות המט"ח של הבנק, שגדלו משמעותית בשנים האחרונות והנפקת סדרה חדשה של שטרות. 

   

  תקציב הדפסת הכסף של בנק ישראל, יעמוד ב-2014 על 89.3 מיליון שקל ויגדל לכ-176.7 מיליון שקל ב-2015, בעקבות הנפקת סדרת השטרות החדשה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רונן שרעבי, בנק ישראל
  נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג
  צילום: רונן שרעבי, בנק ישראל
  מומלצים